Přestupy NHL ONLINE: Rutta míří do Švýcarska. Lucic to po skandálu zkouší v St. Louis
13:25Sledujte podpisy, trejdy, pohyby mezi farmářskými a hlavními týmy a veškeré dění kolem nejlepší hokejové soutěže světa na iSport.cz ONLINE.
Zprávy ze dne 3. března 2023
Jako kdyby mě někdo vyslechl! Canucks se rozhodli jít s kůži na trh a nabízejí k výměně Conora Garlanda. Na oplátku chtějí také hotového hokejistu, nikoliv výběry v draftu.
Sharks se údajně nebrání ani výměně útočníka Kevina Labanca, který několik utkání v aktuálním ročníku sledoval pouze z tribuny. Je otázka, zda o něj vůbec je zájem.
Několik klubů krouží okolo Brocka Boesera z Vancouveru. Jak už jsem ale avizoval včera, problémem je Boeserova smlouva. Ta poběží až do léta 2025, přičemž v platovém stropu zabírá hned 6,65 milionů dolarů. A Canucks měli dát jasně najevo, že si nehodlají žádné % ze smlouvy ponechat ve svých rukách.
Vyjma výměny mezi Columbusem a Los Angeles, je naprosté ticho okolo brankářů. San Jose Sharks ovšem měli ostatním týmům oznámit, že se nebrání výměně Jamese Reimera, kterému končí kontrakt na konci sezony.
Podle všeho byl útočník J.T. Miller blízko výměny do Pittsburghu Penguins! Tučňáci za Millera nabízeli výběry v draftech. Výměna ovšem zkroskotala na tom, že Canucks chtěli kromě nich získat také centra. Penguins žádného nenabídli.
Mezi nejaktivnější generální manažery posledních dnů patří Patrik Allvin, generální manažer Canucks. Nejen, že nedávno získal Filipa Hronka, ale rád by vyměnil Brocka Boesera či je ochoten naslouchat nabídkám i za J.T. Millera.
Jak to vypadá s Erikem Karlssonem ze San Jose? Švédský obránce zažívá vynikající sezonu, v lize o něj podle všeho byl velký zájem. Problémem je ale jeho kontrakt. Karlsson má podepsáno až do léta 2027 s průměrným ročním příjmem 11,5 milionů dolarů. Podmínkou jiných týmů bylo, aby si Žraloci ponechali určitou část jeho platu, což zní logicky. To San Jose ale odmítají. A zároveň mají prý přehnané požadavky.
Podle posledních informací to vypadá, že Erik Karlsson se dnes stěhovat nebude. Další šance přijde v létě. Ovšem všechno se samozřejmě může ještě změnit, stačí jeden telefonát s dobrou nabídkou.
Zprávy ze dne 2. března 2023
V NHL je zájem o útočníka Brocka Boesera z Vancouveru Canucks. Kosatky se jeho výměně nebrání, ovšem případný trejd může zastavit Boeserova smlouva. Šestadvacetiletý útočník má podepsáno do léta 2025 s průměrným ročním platem 6,65 milionů dolarů. Ostatní týmy žádají Canucks, aby si ponechali určité procento Boesorova platu. To ale Vancouver odmítá. Pokud nebude Brock Boeser vytrejdovaný do páteční uzávěrky přestupů, očekává se, že bude vyměněn po sezoně.
Zprávy ze dne 1. března 2023
Filip Hronek opouští Detroit, Red Wings ho nečekaně vyměnili do Vancouveru za výběry v draftu - jeden z nich byl původně New Yorku Islanders z obchodu s Bo Horvatem.
Zprávy ze dne 27. února 2023
Za výměnu tahouna Tima Meiera a dalších hráčů do New Jersey dostalo také San Jose balík s řadou zajímavých „položek“. K Sharks se stěhují útočníci Fabian Zetterlund s Andreasem Johnssonem a zadáci Shakir Mukhamadullin s Nikitou Okhotyukem. Tým z Kalifornie od Devils získal také volbu v 1. kole nadcházejícího draftu NHL či v 2. a 7. kole v roce 2024.
Zprávy ze dne 26. února 2023
Ruský útočník Vitalij Kravcov se musel stěhovat. Rangers ho vyměnili do Vancouveru rovněž za útočníka Williama Lockwooda. K němu navíc dostali volbu v sedmém kole draftu 2026.
Zprávy ze dne 26. ledna 2023
Útočník Martin Kaut se v NHL stěhuje z Colorada do San Jose. 23letý brněnský rodák v této sezoně stejně jako v minulých letech působil střídavě v hlavním týmu a na farmě. Za Avalanche v NHL odehrál 27 utkání s bilancí jednoho gólu a dvou asistencí, dalších 10 duelů absolvoval v mužstvu Colorado Eagles v nižší AHL, kde si připsal osm bodů. „Martin je bývalý hráč z prvního kola draftu, jenž posílí skupinu našich mladých rozvíjejících se útočníků na úrovni American Hockey League,“ uvedl generální manažer San Jose Mike Grier. Kaut byl součástí výměny čtyř hráčů, v jejímž rámci posílili Avalanche útočník Matt Nieto a obránce Ryan Merkley. Do týmu Sharks putoval společně s Kautem obránce Jacob MacDonald.
Zprávy ze dne 22. ledna 2023
Trenér Bruce Boudreau byl odvolán od hokejistů Vancouveru, kteří směřují k další sezoně NHL bez play off. Osmašedesátiletého kouče u Canucks nahradil Rick Tocchet. Vancouver dosud prohrál 28 z 46 zápasů v sezoně a v tabulce Západní konference mu patří dvanácté místo. Za posledních osm let kanadský klub postoupil do bojů o Stanley Cup jen jednou, v koronavirové „bublině“ v roce 2020.
Zprávy ze dne 14. ledna 2023
Značné zemětřesení může ještě během této sezony nastat v San Jose. Generální manažer Mike Greer potvrdil serveru The Athletic, že hned několik týmů projevilo zájem o nejproduktivnějšího obránce NHL Erika Karlssona (56 bodů) i důležitého útočníka Sharks Tima Meiera (43 bodů). O výměnu požádal rovněž zadák Ryan Merkley, který sice v tomto ročníku působí v AHL, avšak je někdejší volbou z prvního kola draftu.
Podle novináře Boba Stauffera požadují Sharks, kteří jsou momentálně na 28. místě soutěže, za Karlssona tři volby v prvním kole draftu a jsou ochotní uchovat si 18 % jeho platu. „Nebudu prozrazovat, co požadujeme, ale nemyslím si, že by to byly úplně přesné údaje,“ komentoval spekulace Greer.

Zprávy ze dne 13. ledna 2023
Z hluboké krize se v NHL nemůže vzpamatovat Vancouver. Canucks prohráli tři zápasy v řadě, jsou dvanáctí v Západní konferenci, navíc od 9. listopadu nemohou počítat s útočníkem Tannerem Pearsonem. Autora 34 bodů z minulé sezony odstavilo zranění ruky, musel už podruhé na operaci a v tomto ročníku už určitě nenastoupí.
To probudilo hněv v důležitém pilíři defenzivy Vancouveru Quinnu Hughesovi. „Je mi ho líto. Nepostarali se o něj tak, jak měli, takže to opravdu není dobrá situace. Doufám, že bude jednou v pořádku,“ vyjádřil se Hughes po páteční porážce proti Tampě Bay.

Zprávy ze dne 4. prosince 2022
Z Vancouveru by mohla odejít jedna z nejvýraznějších tváří klubu. Útočník Brock Boeser, který v sezoně 2018/19 zapsal 56 bodů a letos začal 4 góly a 11 asistencemi v 19 startech, čelí nepříjemné situaci. Ve víkendovém utkání proti Arizoně měl plnit roli zdravého náhradníka, nakonec se do sestavy dostal na úkor zraněného Dakoty Joshuay a skóroval. Boeserův agent Ben Hankinson nicméně podle informací renomovaného reportéra Eliottea Friedmana dostal povolení komunikovat s dalšími kluby a hledat možnost k výměně. V případě odchodu pětadvacetiletého Američana by Canucks uvolnili 6,65 milionu dolarů pod platovým stropem.
Zprávy ze dne 8. listopadu 2022
Prezident hokejových operací Vancouveru Jim Rutherford přiznal nespokojenost s herní tváří kanadského týmu. Konec kouče Bruce Boudreaua sice zatím nezmínil, nebrání se ovšem hráčským výměnám. „Jsme ve fázi, kdy potřebujeme, aby na sebe hráči vzali odpovědnost. A je třeba podniknout nezbytné kroky k tomu, aby to začali vnímat. Už před sezonou jsme se snažili omladit defenzivu,“ přiznal Rutherford pro The Score. Canucks okupují 13. místo Západní konference.
Zprávy ze dne 3. září 2022
Dlouhé měsíce se říkalo, že Vancouver čeká na správnou nabídku k výměně J.T. Millera. Chtěli získat mladé hráče a výběry v draftu NHL, které by pomohli Canucks do budoucnosti. Podle všeho se ovšem takové nabídky nedočkali a nakonec se rozhodli nespoléhat na zájem ostatních klubů. V noci oznámili prodloužení smlouvy s J.T. Millerem na dalších 7 let za 56 milionů dolarů (1,3 miliardy korun). Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 19. července 2022
Finský brankář Kaapo Kähkönen se vyhne arbitráži! S vedením San Jose, kam zamířil v průběhu minulé sezony z Minnesoty, se včas stihl domluvit na nové dvouleté smlouvě. Pětadvacetiletý gólman si vydělá celkem 5,5 milionu dolarů. Kromě podpisu rodáka z Helsinek vítají Sharks novou tvář. Rovněž kontrakt na dva roky za 5,5 milionu uzavřel v San Jose útočník Luke Kunin. I čtyřiadvacetiletý Američan v minulosti působil u Wild, poslední dva ročníky ale strávil v Nashvillu.
Zprávy ze dne 14. července 2022
V San Jose oznámili další tři podpisy. Pod smlouvou už Sharks jsou nyní brankář Aaron Dell (roční smlouva) s útočníky Andrewem Agozzinem (dvouletá smlouva) a C. J. Suessem (roční smlouva). Třiatřicetiletý Dell se do San Jose vrací po dvou letech strávených v New Jersey a Buffalu.
Obránce Markus Nutivaara spojí své další kroky s organizací San Jose Sharks. Fin se týmu ze západní části USA upsal na rok, částku, kterou si vydělá, klub oficiálně nezveřejnil.
Po dvou letech u Nashvillu se Matt Benning rozhodl pro San Jose Sharks. S klubem ze západního pobřeží USA uzavřel čtyřletou smlouvu. Výši výplaty organizace neoznámila, spekuluje se o hodnotě 1,25 milionu dolarů ročně.
Další šampion opouští celek zpod Skalistých hor. Za Colorado už nebude nadále válčit dlouhán Nico Sturm, který tak v krátkém čase mění klub podruhé. Tři roky stráví v San Jose s platem v hodnotě šest milionů dolarů.
Zprávy ze dne 13. července 2022
V tomto týdnu ukončili Flyers smlouvu s Oskarem Lindblomem, který během působení ve Philadelphii porazil rakovinu. Bez kontraktu nevydržel dlouho. Švédského útočníka ulovilo na dvě sezony San Jose, když nabídlo 2,5 milionu dolarů ročně.
V předchozí základní části stihl Andrew Aggozino jediný zápas v NHL. Nyní bude kanadský útočník bojovat o další starty v San Jose, kam podle Chrise Johnstona míří.
Centr Dakota Joshua, který má zatím minimální zkušenosti v NHL, se přemístí ze St. Louis do Vancouveru. Canucks oznámili jeho podpis v délce dvou let.
Rus Ilja Michejev další čtyři roky stráví u Vancouver Canucks. Průměrná hodnota jeho platu bude 4,75 milionu dolarů.
Pětadvacetiletý bek Wyatt Kalynuk, který za předchozí sezonu stihl pouhých pět bezbodových klání v dresu Chicaga, se přesouvá do Vancouveru, kde získal dvoucestnou smlouvu na rok.
Sedmadvacetiletý útočník Curtis Lazar se z Bostonu přesouvá do Vancouveru. Kanadský tým si pojistil služby osmigólového střelce z předchozí sezony na další tři roky. Roční gáže má hodnotu jednoho milionu dolarů.
Zprávy ze dne 5. července 2022
San Jose má nového šéfa. Role generálního manažera Sharks se ujímá Mike Grier. Někdejší útočník, který v NHL odehrál celkem 1161 utkání, předtím působil jako ředitel hokejových operací u New York Rangers či jako asistent trenéra v New Jersey. Sedmačtyřicetiletý rodák z Detroitu, který mimochodem během hráčské kariéry působil tři sezony v San Jose, je navíc prvním GM tmavé pleti v historii NHL.