Ženy -  ONLINE PŘENOS -  Anastasija Potapovová : Markéta Vondroušová - 29. května 2019   15:25

6

Ve třetím kole French Open narazí Markéta Vondroušová na zkušenou třicetiletou Španělku Carlu Suarez-Navarrovou. Nasazená hráčka číslo 28 dnes porazila za dvě hodiny a deset minut po velkém boji 2:1 na sety Američanku Shelby Rogers.
Konec zápasu
0:6
Je konec! Markéta Vondroušová zakončuje dnešní zápas parádním kraťasem a postupuje do třetího kola French Open. Od stavu 1:4 v prvním setu se hrál jednoznačný zápas, česká tenistka získala jedenáct her v řadě za sebou!
15-40
Další chyba na ruském returnu znamená dva mečboly pro Češku!
15-30
Aut Potapovové.
15-15
Potapovové hodně pomohla páska z rakety Vondroušové. Míček se odrazil do vzduchu, Ruska měla dost času si pro něj doběhnout a uklidit ho.
0-15
Potapovová dobře rozhodila svou soupeřku, ale poté posílá stopvolej do sítě.
0:5
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
0:5
Následuje přestávka a výměna stran.
0:5
Parádním vítězným returnem po lajně zakončuje Markéta Vondroušová pátý gem druhé sady, opět prolamuje soupeřky podání a po krátké přestávce půjde podávat na ukončení dnešního zápasu. Postup do třetího kola je velmi blízko.
15-40
...a další. Markétě teď stačí vracet míček do kurtu – dva brejkboly!
0:4
Třetím esem v zápase zakončuje Markéta Vondroušová čtvrtý gem druhé sady a vede už 4:0. K zisku druhé sady i celého zápasu tak má česká levoruká hráčka skvěle nakročeno.
0-40
Vondroušová šla opět aktivně na síť, ale tentokrát ani nemusela, protože Ruska k ní míček opět nedopravila.
0-30
Potapovová posílá bekhendový return s jemnou tečí o pásku do autu.
0-15
Vondroušová zahnala forhendem po lajně soupeřku do úzkých a výměnu zakončuje v ofenzivní pozici.
0:3
0:3
0:3
Potapovová posílá další bekhend jen do sítě, což znamená, že Markéta Vondroušová opět prolamuje její servis a vede ve druhém setu už 3:0 se dvěma brejky v zádech. V součtu s prvním setem získala osm gemů v řadě a má teď jasně navrch!
40-A
Ruský bekhend po lajně končí v autu – další brejkbol!
40-40
Anastasija Potapovová dobře zatlačila svou soupeřku daleko za základní čáru a výměnu zakončuje bekhendovou smečí nad hlavou.
30-40
Potapovová dobře zkrátila hru, donutila jít Češku na síť a poté ji prohodila.
15-40
Potapovová posílá další míček do autu, což znamená zase dva brejkboly pro Markétu.
15-30
Až nyní se Ruska po delší sérii dočkala fiftýnu.
0-30
...Potapovová naopak kupí jednu lacinou chybu za druhou.
0-15
Další vítězný míček Markéty. Teď je Češka na koni...
0:2
Markéta Vondroušová získává druhý gem druhého setu čistou hrou a potvrzuje svůj brejk. Při poslední výměně byla po dobrém servisu ve výhodě a donutila Rusku k autu.
0-40
Další nádherný stopbal Vondroušové, tahle disciplína jí dnes nese ovoce!
0-30
Potapovová se teď hodně trápí na returnu. Druhá stejná chyba z forhendu.
0-15
Přímý bod z podání pro Markétu.
0:1
Markéta Vondroušová se při brejkbolu jen bránila daleko za základní čarou, už se zdálo, že si pro fiftýn dojde Ruska, ale ta následně smečuje za základní čáru. Brejk na úvod druhé sady!
30-40
Markéta Vondroušová má hned v úvodu druhé sady brejkbol po nevynucené chybě Rusky.
30-30
Famózní bekhendový return Markéty končí přesně na čáře!
30-15
Bekhend z ruské rakety končí v síti.
30-0
Povedený stopbal Potapovové.
15-0
Druhý set zahajuje fiftýnem po krásné technické výměně, kdy se obě hráčky objevily na síti, ruská tenistka.
4:6
Teď už to vyšlo! Markéta Vondroušová si pomohla prvním servisem, šla do útoku a třetí setbol nakonec proměňuje povedeným kraťasem. Dokonale tak otáčí první set, ve kterém prohrávala už 1:4, ale na přestávku jde po výhře 6:4!
40-A
Potapovová šla na síť, ale Markéta ji krásně po lajně prohodila a má třetí setbol.
40-40
Vondroušová opět vyrovnává.
A-40
...a rázem je tu naopak brejkbol pro Rusku po krásném vítězném úderu.
40-40
Další neúspěšný pokus o stopbal od Markéty znamená, že Češka promrhala i druhý setbol.
30-40
Potapovová přiriskovala return, který padl na čáru, a pak už měla ve výměně navrch.
15-40
Nejdelší výměna zápasu končí autem v podání ruské tenistky, což znamená dva setboly pro Češku!
15-30
Tentokrát Markétě stopbal nevyšel, soupeřka jej doběhla a na síti si křížným úderem poradila dokonale.
0-30
Další nevynucená chyba mladičké Rusky, tentokrát z bekhendu.
0-15
Potapovová chtěla zatlačit forhendem ze středu kurtu, ale posílá míček do sítě.
4:5
4:5
4:5
Markéta Vondroušová zatlačila na soupeřku tvrdým returnem a ziskem čtvrtého gemu v řadě dokonale otáčí průběh prvního setu. Po přestávce tak půjde podávat na jeho zisk.
15-40
Markéta Vondroušová zakončuje tvrdou výměnu od základní čáry nejhezčím stopbalem zápasu hned za síť – brejkbol!
15-30
Potapovová si pomáhá úderem na lajnu.
0-30
Dvojchyba Potapovové. To je slibný začátek gemu z českého pohledu.
0-15
Míček pro Vondroušovou.
4:4
Markéta Vondroušová potvrzuje brejk z minulého gemu a srovnává stav první sady na 4:4. Vyhrabala se z brejkbolu a při gembolu jí pak pomohla bekhendová chyba soupeřky.
40-A
...a další! Markéta se v důležitý moment rozpodávala.
40-40
Přímý bod z podání pro Vondroušovou.
40-30
Potapovová vyrazila na síť a bušila do Markéty. Ta se sice statečně bránila daleko za základní čárou, ale fiftýn stejně neuhrála.
30-30
30-15
Vondroušová neudržela nervy na uzdě a pomalejší výměnu ukončuje příliš dlouhým forhendem.
15-15
Potapovová pálila tak dlouho své bekhendy do forhendu soupeřky, až rázem poslala na druhou stranu parádní kraťas a vyrovnává.
0-15
Vondroušová zahajuje osmou hru přímým bodem z podání.
4:3
4:3
4:3
Markéta Vondroušová byla odměněna za svou bojovnost, přebíhala ze strany na stranu, až donutila soupeřku k chybě a také česká tenistka získává svůj první brejk v zápase.
40-A
...po autu Potapovové je tu ale třetí brejkbol v tomto gemu!
40-40
Potapovová poslala tvrdý úder po lajně, který její soupeřka vrací jen za základní čáru. Dva brejkboly jsou pryč...
30-40
Proti prvnímu si Ruska pomohla skvělým servisem.
15-40
Vondroušová zakončuje dobře sehranou výměnu úderem z "téčka" do středu kurtu a má dva brejkboly.
15-30
Potapovová ale odpovídá stejnou nevynucenou chybou.
15-15
Vondroušová posílá bekhendový return jen do sítě.
0-15
4:2
Markéta Vondroušová esem zakončuje šestý gem prvního setu a ještě snižuje na 2:4. Její soupeřka má náskok jediného brejku, není tak o ničem rozhodnuto.
30-40
Dvojchyba Markéty Vondroušové.
15-40
Potapovová posílá return z bekhendu jen do sítě – dva gemboly pro Markétu.
15-30
Vondroušová šla hned po dobrém servisu na síť, výměnu měla pod kontrolou a zakončuje ji vítěznou smečí.
15-15
Vondroušová odpovídá rovněž vítězným úderem.
15-0
Potapovová posílá krásný křížný bekhend mimo dosah Vondroušové.
4:1
4:1
4:1
Anastasija Potapovová ukončuje pátou hru prvního setu přímým bodem z podání a má výborně nakročeno k zisku první sady.
40-15
Potapovová se skvěle bránila, doběhla i povedený stopbal Češky a pod sítí vykouzlila křížný úder, který Markéta vrátila jen do autu.
30-15
Return Markéty končí v autu.
15-15
Vondroušová si pomohla dobrým returnem, zatlačila soupeřku a vyrovnává.
15-0
Přímý bod z podání pro Rusku.
3:1
Anastasija Potapovová si připisuje první brejk dnešního utkání a odskakuje do vedení 3:1. Vondroušová poslala poslední fiftýn za základní čáru.
A-40
Vondroušová chtěla ukončit dlouhou bekhendovou výměnu zkrácením hry, ale její stopbal končí v síti.
40-40
První eso Markéty přichází ve správný čas!
A-40
Potapovová změnila rytmus výměny, poslala míček do bekhendu soupeřky a má další brejkbol.
40-40
Vítězný forhend hned druhým míčem po podání.
A-40
Vondroušová už měla svou soupeřku na lopatě, ale z "téčka" posílá forhend do sítě.
40-40
Dvojchyba české tenistky.
40-A
Chyba Potapovové na returnu.
40-40
Na parádní křížný bekhend Potapovové její soupeřka nedosáhla.
40-A
Bekhendový kiks Rusky a gembol pro Markétu.
40-40
Potapovová byla ve výměně zase aktivnější, ale při svém brejkbolu posílá míček do sítě.
A-40
Potapovová dobře rozdělovala míče ze strany na stranu a Markéta se nemohla ubránit.
40-40
Vondroušová chtěla změnit rytmus delší výměny od základní čáry, ale její kraťas zastavila síť.
30-40
Potapovová dělá chybu na bekhendovém returnu.
30-30
Vondroušová si pomohla tvrdým podáním ven z dvorce, které Ruska do kurtu nevrátila.
30-15
Také Potapovová chybuje na returnu.
30-0
...a další chyba české tenistky.
15-0
Vondroušová posílá další jednoduchý forhend jen do sítě. V úvodu zápasu je to spíše trápení.
2:1
2:1
2:1
Anastasija Potapovová se nakonec vyhrabala ze dvou brejkbolů a drží dnešní zápas bez ztráty servisu. Poslední fiftýn třetího gemu získala díky chybě Vondroušové od základní čáry.
A-40
Eso Anastasije Potapovové.
40-40
A-40
Markéta nezvládla bekhendový úder zpoza základní čáry.
40-40
Vondroušová získává nejpestřejší výměnu zápasu, pomohla si úderem na lajnu, dostala soupeřku do potíží a ta míček přes síť nevrátila.
A-40
Výhoda na straně Rusky po krásném obouručném bekhendu po lajně.
40-40
Vondroušová trefuje forhendem od základní čáry jen pásku – shoda.
30-40
Potapovová si pomáhá dobrým prvním servisem a poté první brejkbol odvrací.
15-40
Famózní zkrácení Češky sice Potapovová doběhla, ale posílá míček do autu – dva brejkboly!
15-30
0-30
Vondroušová skvěle zreturnovala druhé podání, dostala soupeřku pod tlak a ta posílá míček do autu.
0-15
Dvojchyba Potapovové.
1:1
Markéta Vondroušová získává svůj první servis čistou hrou a do utkání vstupuje sebevědomě. Poslední fiftýn uhrála díky vynikajícímu servisu a následné smeči od sítě.
0-40
Aut ruské tenistky.
0-30
Potapovová posílá bekhendový return mimo postranní čáru.
0-15
Vondroušová doběhla další zkrácením soupeřky a vrací stejnou mincí. Parádní technická výměna pro Češku!
1:0
Anastasija Potapovová získává první gem dnešního utkání. Poslední fiftýn získala parádním forhendovým stopbalem hned ze druhého úderu po servisu.
40-30
Delší výměnu zakončuje Vondroušová úderem za základní čáru.
30-30
Potapovová dobře zaservírovala a druhým úderem ukončuje výměnu.