Čtyřhra žen -  ONLINE PŘENOS -  J. Tuan, S. Čeng : T. Babosová, K. Mladenovičová - 9. června 2019   11:38

Ukončeno
J. Tuan, S. Čeng
29 let  186 cm  Čína
25 let  170 cm  Čína
0
2
3
T. Babosová, K. Mladenovičová
26 let  179 cm  Maďarsko
26 let  180 cm  Francie
2
6
6
Přenos se aktualizuje automaticky

Na Australian Open ve finále neuspěly, nyní už se mohou Tímea Babosová s Kristinou Mladenovicovou radovat z grandslamového titulu! Ve finálovém duelu přehrály za hodinu hry čínské překvapení Jing-Jing Tuan, Saj-saj Čeng ve dvou setech.

Úvod první sady byl vyrovnaný. Ve třetím gemu dokonce měly Číňanky k dispozici tři brejkboly při servisu Mladenovicové. Ty ale neproměnily a brejk přišel na druhé straně. Jing-Jing Tuan ani Saj-saj Čeng si následně své servisy nepodržely a první sada tak šla na konto nasazených dvojek 6:2. Nápor favorizovaného páru pokračoval i ve druhém dějství. Maďarsko-francouzská dvojice mohla uniknout již na 3:0, ale své podání čistou hrou ztratila také Mladenovicová. Ani Saj-saj Čeng však neuspěla na servisu a tak měly hráčky z Evropy znovu našlápnuto k titulu. Následně už nezaváhaly a dohrály finále do vítězného konce.

Již v pondělí bude Kristina Mladenovicová novou světovou jedničkou, hned za ní bude její spoluhráčka Tímea Babosová. Pozici deblové královny opouští Kateřina Siniaková.
Konec zápasu
3:6
Tímea Babosová s Kristinou Mladenovicovou slaví zisk grandslamové trofeje! Na závěr returnovala Čeng sice tvrdě, ale kurt minula o pořádný kus.
40-A
Tímea Babosová zařídila maďarsko-francouzskému páru další mečbol po přímém bodu ze servisu na Tuan.
40-40
Saj-saj Čeng zahrála neskutečný úder zpoza základní lajny. Podél Mladenovicové umístila míček nechytatelně do kurtu.
30-40
Mečbol! Tímea Babosová zatlačila prvním servisem Tuan, která returnovala jen do skvěle hrající Mladenovicové.
30-30
První servis maďarské tenistky returnovala přesně Čeng. Následně šla Babosová do míčku až příliš agresivně a našla forhendem jen síť.
15-30
Maďarská tenistka musela hrát přes druhé podání. Mladenovicová skvěle zareagovala na síti proti voleji Čeng.
15-15
Tímea Babosová měla potíže s nadhozem podání. Od základní čáry poté musela řešit úder Čeng, daleko za základní lajnou dokonce srazila reklamu, ale míček ve hře už neudržela.
0-15
Na zisk grandslamové trofeje servíruje Tímea Babosová! Maďarka vstupuje do důležité hry skvěle, servisem přitlačila Tuan, která hrála jen do připravené Mladenovicové.
3:5
První podání čínské tenistky returnovala Mladenovicová po lajně, následně se však prosadila k fiftýnu Čeng a gem končí.
40-15
Saj-saj Čeng si pomohla prvním servisem, ale následně se musela bránit náporu Babosové, která ale zahrála do sítě.
30-15
Čeng šla po servisu velmi rychle k síti. Babosová mohla u pásky výměnu ukončit, ale bekhend se jí vůbec nevyvedl.
15-15
Saj-saj Čeng vytáhla povedený první servis do středu kurtu. Babosová ale na returnu uspěla, na síti smečovala tvrdě Čeng, ale nasazené dvojky ubránily fiftýn! Smeč Tuan už skončila na pásce.
15-0
Proti ztrátě finálového duelu podává Saj-saj Čeng. Na úvod důležité hry returnuje Mladenovicová do autu.
2:5
První servis Mladenovicové našel přesně postranní lajnu. Čeng se tak tak udržela ve výměně returnem, poté přeběhla Mladenovicová za svou spoluhráčkou k síti a odtud zakončila z forhendu.
0-40
Kristina Mladenovicová jen těsně minula první podání do středu kurtu. Tuan returnovala druhé podání pod pásku a jsou tady tři gemboly.
0-30
Domácí tenistka se musela obejít bez prvního podání. Po druhém servisu returnovala Čeng jen do Babosové na síti. Ta ale výměnu neukončila. Tuan však následně pod tlakem zahrála za koncovou čáru.
0-15
Kristina Mladenovicová zahájila gem na servisu. Francouzka po přesném podání napálila míček nechytatelně forhendem.
2:4
Číňanky zvládly odvrátit hned dva brejkboly a ještě se drží v boji o druhý set. Na závěr gemu přetáhla Babosová svůj bekhend do autu.
A-40
Tuan servírovala na tělo Mladenovicové, která ale returnovala přesně po lajně. Na síti se ale nyní předvedla Čeng.
40-40
Jing-Jing Tuan našla prvním servisem místo ve středu kurtu. Následně Maďarka přešla k síti se svou spoluhráčkou a vytvořily téměř neprostupnou zeď. Nakonec ale Babosová zahrála volejem do těsného autu.
40-A
Mladenovicová nyní returnovala pouze křížem, ale Tuan předvedla nevynucenou chybu do sítě. Další brejkbol.
40-40
Jing-Jing Tuan servírovala proti brejkbolu do středu kurtu. Babosová udržela return v kurtu, následně ale už chtěla Mladenovicová moc a na síti zasáhla míček jen rámem rakety.
30-40
Kristina Mladenovicová zajistila další brejkbol prudkým returnem do těla Čeng, která stála na síti.
30-30
První servis Tuan skončil přesně u postranní lajny. Babosová se ještě natáhla pro return, ale na smeč Čeng už byla krátká.
15-30
Jing-Jing Tuan nedokázala více přitlačit servisem Mladenovicovou, která nyní hraje skvěle. Další bod pro domácí tenistku na síti.
15-15
Tuan zariskovala na podání do středu kurtu. Return Babosové poté s klidem zakončila na síti Čeng.
0-15
Jing-Jing Tuan odstartovala gem na servisu. Mladenovicová returnovala druhý servis tvrdě křížem a rychle donutila Tuan k chybě.
1:4
Maďarská tenistka vytáhla tvrdý servis na Čeng, která ihned druhým úderem napálila míček do sítě. Nasazené dvojky potvrzují brejk.
30-40
Tímea Babosová měla potíže s nadhozem prvního podání, ale i tak vytáhla přímý bod na Tuan.
30-30
I další servis Babosové byl pořádně tvrdý. Nyní už Mladenovicová zatloukla smeč přesně na polovinu soupeřek.
30-15
Tímea Babosová ale přidává přímý bod po servisu na Tuan.
30-0
Navíc Mladenovicová snad poprvé v zápase zaváhala na síti a je tady nadějné vedení pro Číňanky.
15-0
Potvrzovat získaný brejk může i Tímea Babosová. Maďarská tenistka ale začíná pomalým servisem, který dokázala Tuan snadno uklidit do rohu kurtu.
1:3
Saj-saj Čeng trefila první podání na Babosovou, ta tentokrát zvládla returnovat podél postranní lajny. Dlouhou výměnu od základní lajny ukončila chybou Čeng a ani ona si ve druhém setu neudržela servis.
40-A
Kristina Mladenovicová čelila prvnímu servisu na tělo, ale i tak vytáhla vítězný return do Tuan.
40-40
Nyní už byl return Babosové příliš slabý a s lehkým úderem si Tuan na síti bez potíží poradila.
30-40
Saj-saj Čeng nedokázala více přitlačit Mladenovicovou, která dokázala Tuan na síti vytlouct.
30-30
Saj-saj Čeng přitlačila servisem Babosovou a poté ve středu kurtu zakončila výměnu Tuan.
15-30
Čeng zvolnila na servisu a dala tak šanci Mladenovicové k tvrdému returnu. Francouzka poté rozdávala přesné údery od základní lajny, Babosová se rozhodla přeběhnout, ale poslední slovo měla až fantastickým lobem Mladenovicová.
15-15
Saj-saj Čeng trefila prvním servisem pásku. Po druhém podání returnovala Babosová jen do zámezí.
0-15
Jako poslední se ve druhém setu představí na servisu Saj-saj Čeng. Čínská dvojice diktovala tempo výměny od základní čáry, ale Mladenovicová statečně vracela údery a počkala na chybu Tuan.
1:2
Kristina Mladenovicová se musela znovu obejít bez prvního podání. Čeng skvěle returnovala křížem a přinutila Francouzku k další chybě.
40-0
Domácí hráčku hlasitě povzbuzují diváci na tribuně. Nyní Mladenovicová nedokázala zatlačit servisem Tuan a ta zajistila returnem tři brejkboly.
30-0
Mladenovicová trefila první podání, ale poté musela vyměňovat údery s Čeng a nakonec se dopustila chyby do autu.
15-0
Kristina Mladenovicová může potvrdit získaný brejk při svém servisu. Francouzská tenistka vstupuje do gemu lehkou hrou nad hlavu Čeng, která s lehkostí zasmečovala.
0:2
To Mladenovicová na returnu byla úspěšnější. Po vynikajícím úderu pod nohy Tuan mohla poté smečovat na síti Babosová v komfortní pozici.
15-40
První servis Tuan končí esem. Babosová se za míčkem ani nenatáhla.
0-40
Jing-Jing Tuan trefila první podání, ale velmi rychle jí přiletěl return pod nohy. Číňanky neustály tlak a po chybě Čeng budou čelit třem brejkbolům.
0-30
Jing-Jing Tuan přetáhla první podání do těsného autu. Druhý servis končí naopak v síti.
0-15
Jing-Jing Tuan rozehrála gem prudkým servisem, ale Čeng na síti nezasáhla přesně.
0:1
Maďarská tenistka se opět nemohla spolehnout na první podání. Returnující Čeng nebyla příliš důrazná, Mladenovicová tak mohla na síti zasmečovat do volného místa.
0-40
Babosová umístila první podání jen pod pásku. Po druhém servisu však returnovala Tuan mimo hrací plochu.
0-30
Tímea Babosová přitlačila servisem do středu kurtu, následně se ale Číňanky přesouvaly postupně k síti. Dlouhou výměnu zakončila na síti Mladenovicová.
0-15
Do druhého dějství vstupuje na podání Tímea Babosová. A Mladenovicová boduje na síti po přesném voleji.
2:6
První servis se do kurtu nevešel. Po druhém podání dlouho Babosová vyměňovala údery křížem s Čeng. Následně se odhodlala k útoku podél lajny a vystihla moment, kdy se Tuan rozhodla přeběhnout.
30-40
První servis Čeng dokázala Mladenovicová zreturnovat do kurtu. Následnou výměnu od základní čáry dotáhla Francouzka do vítězného konce parádním forhendem. Setbol!
30-30
Tímea Babosová čelila prudkému podání na tělo, ale dokázala returnovat podél postranní čáry, následně vytáhla také vítězný bekhend křížem.
30-15
Saj-saj Čeng boduje po nepřesném returnu domácí hráčky. Míček skončil daleko v autu.
15-15
Čeng napálila první podání pouze do sítě. S druhým servisem si Babosová poradila vynikajícím returnem pod nohy podávající tenistky.
15-0
Saj-saj Čeng servíruje proti ztrátě první finálové sady. Mladenovicová trefila return jen rámem rakety a podle toho to také dopadlo.
2:5
Nasazené dvojky potvrzují brejk čistou hrou. Mladenovicová opět trefila tvrdý servis, Čeng se ještě natáhla k vysokému returnu, ale míček dopadl do těsného autu.
0-40
Francouzská tenistka přidává i další přímý bod, tentokrát proti chybující Tuan.
0-30
Kristina Mladenovicová přidává také přímý bod na Saj-saj Čeng.
0-15
A právě Kristina Mladenovicová může potvrdit získaný brejk při svém servisu. Na úvod gemu se prosazuje Babosová, která na síti sestřelila tvrdým úderem Čeng.
2:4
Tuan trefila první podání, poté vyměňovala údery od základní lajny s Babosovou, skvěle ale dokázala přeběhnout Mladenovicová a zakončit výměnu z voleje.
40-A
Jing-Jing Tuan se musela obejít bez prvního podání. Po druhém servisu se míček odrazil od pásky do autu a přinesl tak brejkbol pro nasazené dvojky.
40-40
Tuan byla bez prvního podání, následně musela čelit returnu Babosové, která poté umístila míček přesně podél postranní lajny.
40-30
Tuan boduje po servisu na returnující Mladenovicovou a je blízko srovnání stavu.
30-30
Jing-Jing Tuan přidala další kvalitní servis na tělo Babosové. Od základní lajny nyní neustála tlak Tuan a je srovnáno.
30-15
Mladenovicová práskla do returnu po lajně, následně ale zazdila jasnou pozici u sítě Babosová.
15-15
Jing-Jing Tuan byla po returnu Babosové pod tlakem, ale na síti zasáhla volejem proti úderu Mladenovicové Čeng.
0-15
Dotahovat ztrátu v prvním setu bude na servisu Jing-Jing Tuan. Na úvod gemu se raduje z bodu Mladenovicová a její nátlakový bekhend.
2:3
Babosová našla prvním servisem místo na těle Čeng. Skvěle zareagovala na síti domácí tenistky a zajistila ukončení gemu.
30-40
Tímea Babosová vyhnala Tuan ven svým servisem, následně po vysokém returnu zakončila Mladenovicová smečí.
30-30
První servis maďarské tenistky zreturnovala Čeng křížem. Mladenovicová přeběhla na síti a volejem našla jen těsný aut.
15-30
Tímea Babosová zatlačila servisem, ale ihned poté nedokázala zahrát na síti její spoluhráčka.
0-30
Tímea Babosová trefila první podání, následně po vysokém returnu zakončila výměnu tvrdou smečí Mladenovicová.
0-15
Druhé kolo na servisu zahajuje Tímea Babosová. Maďarka využila nepřipravenosti Čeng na síti a skvěle prohodila.
2:2
Také čtvrtá hráčka finále si podržela svůj servis. Na závěr přinutila k nepřesnému returnu Mladenovicovou.
40-15
Saj-saj Čeng přidává přímý bod po servisu na Babosovou.
30-15
První servis Čeng opět skončil jen v autu. S druhým servisem si Mladenovicová poradila, následně přitlačila Čeng také bekhendem a zajistila si fiftýn.
30-0
Saj-saj Čeng musela hrát pouze po druhém servisu. Babosová byla agresivní na returnu, výměnu od základní čáry proti Čeng ale neuhrála.
15-0
Jako poslední z finálové čtveřice se na servisu představí Saj-saj Čeng. Mladenovicová returnovala nepříjemně křížem, ale Čeng byla připravená a poté už přišla chyba Francouzky.
1:2
Babosová prvním volejem na síti Čeng nepřekonala. Výměna pokračovala od základní lajny, kde bojovala Mladenovicová. Číňanky převedly kvalitní obranu, ale nakonec měla poslední slovo Babosová na síti.
40-A
Kristina Mladenovicová příliš servisem soupeřky neohrozila, Babosová ale zachránila výměnu pro maďarsko-francouzskou dvojici na síti.
40-40
První servis Mladenovicové dokázala Čeng zreturnovat. Tuan však zahrála forhendem v nouzi mimo dvorec. I třetí brejkbol je pryč.
A-40
Francouzská tenistka sice trefila první servis, ale také druhým úderem poslala míček pouze pod pásku.
40-40
Mladenovicová musela hrát proti brejkbolu přes druhý servis. Čeng returnovala tvrdě křížem, ale ihned poté vyrobila nevynucenou chybu do sítě.
A-40
Kristina Mladenovicová trefila prvním servisem pásku, která míček odpálila do autu. Po druhém podání byla aktivní na síti Čeng a zajistila svému duu druhý brejkbol.
40-40
Babosová na síti sice výměnu neukončila, ale obranný úder Tuan se už do kurtu o něco nevešel.
A-40
Kristina Mladenovicová poslala první podání do sítě. Po druhém servisu returnovala Tuan nebezpečně křížem, následně se opřela do smeče Čeng a Číňanky mají první finálový brejkbol.
40-40
Nyní už skončilo první podání jen v zámezí. Čeng se opřela do reutrnu, poté se všechny čtyři hráčky sešly u sítě, ale finální volej Babosové skončil v autu.
30-40
Domácí tenistka boduje přímo po servisu k postranní čáře. Return Tuan skončil jen pod páskou.
30-30
Mladenovicová se opět nemohla spolehnout na první podání. Čeng zariskovala úderem podél postranní lajny a nachytala nepřipravenou Babosovou.
15-30
Kristina Mladenovicová napálila první podání na tělo Tuan. Číňanky se musely dlouho bránit, ale nakonec nebyla daleko od bodu Čeng, ale na síti trestuhodně zaváhala.
15-15
Servis francouzské tenistky byl příliš dlouhý. Po druhém podání returnovala Čeng pořádně tvrdě křížem a od základní lajny přehrála Mladenovicovou.
0-15
Kristina Mladenovicová rozehrála gem při svém servisu. Tuan měla na raketě první bod, ale v jasné pozici forhend přepálila do autu.
1:1
Čínská dvojice srovnává stav prvního setu. Po prudkém podání returnovala Francouzka pouze pod pásku.
40-15
Jing-Jing Tuan našla prvním servisem prostoru k středové čáry. Už to vypadalo, že by mohla bodovat na síti Mladenovicová, ale její volej se do kurtu nevešel.
30-15
Vyšší z obou Číňanek sice přidala povedený servis, ale Mladenovicová vystřihla přímý bod z returnu.
30-0
Jing-Jing Tuan se opřela do prvního podání, ale Babosová zvládla returnovat křížem. Následně ale nedokázala udržet krok v dlouhé výměně od základní čáry.
15-0
Jako první se z čínské dvojice představí na servisu Jing-Jing Tuan. Na úvod boduje na síti připravená Čeng.
0:1
Tímea Babosová našla servisem boční lajnu, následně skvěle zasáhla na síti proti returnu Tuan Kristina Mladenovicová a ukončila celý gem.
15-40
Nyní už musela Babosová použít i druhé podání. Returnující Čeng poslala míč jen lehce křížem, ale následně skvěle přeběhla u sítě Tuan a připsala první bod čínskému páru.
0-40
Maďarská tenistka trefuje eso do středu kurtu proti returnu Tuan.
0-30
Tímea Babosová servírovala přesně na Čeng, Kristina Mladenovicová ještě na síti ani na dva pokusy neuspěla, ale nakonec přišla chyba Čeng.
0-15
Do prvního finálového setu vstupuje na podání Tímea Babosová. A Maďarka také boduje povedeným úderem podél postranní lajny.
0:0
Utkání právě začalo.
Všechny čtyři aktérky dnešního finálového duelu už jsou na kurtu Philippa Chatriera. Po krátkém rozehrání může boj o grandslamový titul odstartovat.
Tímea Babosová, Kristina Mladenovicová

Maďarsko-francouzský pár se dal dohromady už v roce 2014 a hned při svém třetím společném turnaji došel až do finále Wimbledonu. Na první společný grandslam si ale musely Babosová s Mladenovicovou počkat až do loňského Australian Open. Také letos si zahráli v Austrálii finále, ale v roli favoritek padly ve dvou setech s párem Stosurová, Čang.

Kristina Mladenovicová už má jistotu, že po French Open bude novou deblovou jedničkou, když vystřídá Kateřinu Siniakovou. Také Tímea Babosová poskočí žebříčkem a usadí se hned za svou partnerkou na druhém místě. Obě tenistky startovaly v Paříže také ve dvouhře, ale Babosová proklouzla do hlavní soutěže jako šťastná poražená a v ní vyhořela na Priscille Honové ve třech setech. To Mladenovicová kvalifikaci hrát nemusela, ale její pouť turnajem skončila již ve druhém kole na raketě Petry Martićové.

V deblové části poté ztratily Babosová s Mladenovicovou set až v osmifinále proti páru Friedsamová, Siegemundová. V repríze finále Australian Open poté překonaly až v tiebreaku třetího setu Stosurovou s Čang a v semifinále zdolala druhá nasazená dvojice velmi hladce za hodinu hry i Mertensovou a Sabalenkovou.
Jing-Jing Tuan, Saj-saj Čeng

Čínská dvojice spolu odehrála v roce 2012 jediný turnaj na domácí půdě. Až po sedmi letech obnovila zkušenější Jing-Jing Tuan spolupráci s o pět let mladší Saj-saj Čeng právě před French Open.

Jing-Jing Tuan letos vystřídala již několik spoluhráče, mimo jiné třeba Renatu Voráčovou, ale nejvíce se Tuan dařilo po boku krajanky Sin-Jün Chan. Právě s Chan dokráčela na vrchol v japonském Gifo a jen těsně padla ve finále ve Štrasburku a Anningu.

Také Saj-saj Čeng si zahrála s několika kolegyněmi. Titul ale letos vybojovala překvapivě se specialistkou na dvouhru Viktorií Azarenkovou, když v roli outsiderem zvítězily ve čtyřech zápasech v Acapaulcu.

Hned v prvním kole French Open nebyly Číňanky daleko od vyřazení, když ve třetím setu proti Aojamové s Marozavovou ztrácely 1:4, ale poté přišel velký obrat a s ním i začátek cesty do finále. Bez ztráty setu poté nově vytvořený pár přehrál zkušené Grönefeldovou a Schuursovou. Parádní obraty předvedlo čistě čínské duo také proti Kasatkinová a Kontaveitové. Následně ve čtvrtfinálovém duelu dokonce odvracely Číňanky mečbol páru Dabrowská, Sie. Semifinále bylo paradoxně neklidnějším duelem v celém turnaji pro Tuan a Čeng, když ve dvou setech 6:4 a 6:4 překonaly Flipkensovou s Larssonovou.
Krásné nedělní dopoledne, vítám všechny příznivce tenisu. Na French Open už zbývá ve čtyřhře žen odehrát poslední zápas – finále! Do něj se senzačně probojovala nově složená čínská dvojice Jing-Jing Tuan, Saj-saj Čeng. Roli velkých favoritek ale bude na již tradičním maďarsko-francouzském páru Tímea Babosová, Kristina Mladenovicová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.
Články odjinud