Tour de France ONLINE - program, výsledky, pořadí | iSport.cz

Kompletní přehled událostí

Tour de France je nejslavnější etapový cyklistický závod, zatím poslední 106. ročník "Staré dámy" v roce 2019 vyhrál jako první Kolumbijec v historii Egan Bernal. V roce 2020 byla Tour de France kvůli koronavirové pandemii zatím odložena a měla by odstartovat 29. srpna.

Trasa Tour de France 2020

Poprvé v historii zavítají účastníci Tour do nadmořské výšky přes 1 500 metrů už v 2. etapě. Dojezd v Alpách pak přijde na řadu ve 4. etapě. Trasa letošního ročníku to umožňuje i díky startu na Azurovém pobřeží v Nice.

Pořadatelé připravili tradičně 21 etap plných náročných stoupání. Nejslavnější etapový závod světa bude v příštím roce zahrnovat 29 různých stoupání během celkové délky tří a půl tisíc kilometrů. Šestkrát se bude finišovat v horách a místy se bude muset peloton vypořádat se štěrkovými cestami.

107. ročník Tour vyvrcholí jedinou individuální časovkou s cílem na Planině krásných dívek.

Trasa a etapy Tour de France 2020 »

Kreuziger loni šestnáctý, pojede i letos?

Na startu 106. ročníku Tour de France bylo celkem 22 týmů po osmi jezdcích. V pelotonu překvapivě chyběl Mark Cavendish, kvůli těžkému zranění přišel o účast další z favoritů Chris Froome. Z českých cyklistů byl v pelotonu jen zkušený Roman Kreuziger, který dojel celkově šestnáctý. Zelený dres už pošesté získala slovenská hvězda Peter Sagan.

Tour de France v Praze? - čtěte zde »

Články odjinud