OH - Volejbal - OH - volejbal - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Japonsko : Srbsko - 27. července 2021   07:20

Srbsko

Ode mne je to pro tuto chvíli vše. Již zanedlouho ale začíná další zápas ženského volejbalu mezi Itálií a Tureckem!
Zápas končí předpovídaným vítězstvím srbské reprezentace a to jasně 3:0 na sety. V prvním a třetím setu to neměly Evropanky jednoduché, vždy to ale nakonec zvládly a připisují si tak další tři body do tabulky. Za vítězstvím svůj tým táhla zejména Tijana Boskovićová, která si připsala hned 31 povedených útoků.
Konec zápasu
24:26'
Je hotovo! Mina Popovićová dokázala zablokovat smeč Kurogové a Srbky to nakonec přece jen umlátily.
24:25'
A nyní naopak přichází srbský nejen setbol, ale dokonce mečbol!
24:24'
První japonskou šanci rozmetala úspěšným útokem Blagojevićová.
24:23'
Hajašiová vybojovala setbol pro Japonsko! Velký obrat je tak nadosah!
23:23'
Kurogová ovšem znovu srovnává. Ještě to bude pro Srbsko s ukončením zápasu hodně náročné.
22:23'
Rašićová zablokovala Išikawaovou v pravý čas a blíž zisku setu jsou tak nyní přece jen Srbky.
22:22'
Vyrovnáno Kurogová přidává další bod po povedené souhře. Teď to Japonkám opravdu šlape.
21:22'
Čtvrtý japonský bod za sebou a Japonky jsou tak po úspěšném útoku Išikawaové opět na dostřel jediného bodu!
20:22'
Boskovićová v tomto případě kazí a opět je tak zaděláno na drama.
19:22'
A další povedený japonský nálet. Tentokrát se prosadila Kurogová.
18:22'
Za Japonky odpovídá přesnou smečí Išikawaová.
17:22'
Tijana Boskovićová přidává další bod a pro Srbsko to tak už vypadá hodně nadějně.
17:21'
Po přímém bodu ze servisu Milenkovićové už to pro Japonky začíná být znovu kritické a ty si tak berou oddechový čas.
17:20'
Rašićová dokázala propálit blok soupeřek.
17:19'
Milenkovićová ale o chvíli později pokazila útok a rozhodnuto tak stále ani zdaleka není.
16:19'
Důležitý přímý bod z podání Boskovićové.
16:18'
Tijana Boskovićová zase v pravý čas boduje a Srbsko tak stále drží svůj tenký náskok.
16:17'
Japonky to opravdu nevzdaly a stále se drží blízko. Další povedený útok Hajašiové.
15:17'
Mina Popovićová zdvojnásobuje mezeru. Ta už je ale podstatně menší než před několika minutami.
15:16'
A už je to pouze o jediný bodík. Na dostřel se Japonky dostaly zásluhou Taširové a jejího úspěšného útoku.
14:16'
Kurogová ale Japonky opět přibližuje na rozdíl dvou bodů.
13:16'
Boskovićová napravuje své předchozí zaváhání a dodává svému týmu zase trochu klidu.
13:15'
Tijana Boskovićová dnes mnoho útoku nepokazila, teď ale jeden takový přišel a už je to pouze o dva body.
12:15'
Oddechový čas pro hosty.
12:15'
No, a po úspěšném útoku Šimamuraové už je poloviční, tedy tříbodový.
11:15'
Nyní zaskórovala Hajašiová a náskok Srbek se tak trošku ztenčil.
10:15'
Išikawaová si připisuje druhé úspěšný útok za sebou.
9:15'
Tijana Boskovićová dnes tradičně bez problémů zakončuje srbskou souhru.
9:14'
Išikawaová tentokrát už byla úspěšná. Také už po těch zaváháních bylo načase.
8:14'
Taširová navíc přidává další japonskou chybu. takhle z pohledu Asiatek určitě nepůjde.
8:13'
Je to ovšem rychle znovu o pět bodů.
8:12'
Na druhé straně ale zase zachybovala Blagojevićová.
7:12'
Tři pokažené útoky od Išikawaové za sebou a rozdíl ve skóre je již pětibodový!
7:11'
A další chyba od stejné volejbalistky a na zvyšující se náskok soupeře už musejí Japonky reagovat oddechovým časem.
7:10'
Tříbodový náskok Evropanek je zpět. Tentokrát se chybě nevyhnula Išikawaová.
7:9'
Arakiová se dopustila chyby a Srbky tak už znovu vedou o dva body.
7:8'
A znovu Boskovićová. V posledních chvílích je to opět ona, kdo táhne svůj tým.
7:7'
Boskovićová to vzala znovu na sebe a znovu byla úspěšná.
7:6'
Ognjevovićová ale v útoku neuspěla a jsou to tak Japonky, kdo znovu o bod vede.
6:6'
Tijana Boskovićová se postarala o vyrovnání.
6:5'
Trošku jsem očekával, že Srbky už své vedení nepustí, opak je ale pravdou, protože Japonky zásluhou Momijové otáčejí skóre.
5:5'
Nyní ale Mina Popovićová pokazila servis.
4:5'
Tentokrát už to byla od stejné srbské volejbalistky o poznání lepší.
4:4'
A náskok Srbska je rázem pryč, když Mina Popovićová pokazila svůj útok.
3:4'
Kurogová uspěla přímo ze servisu.
2:4'
Hajašiová přidává i druhý bod svého týmu ve třetím setu.
1:4'
Ovšem Boskovićová opět odpovídá. Srbky tak mají hned od začátku setu náskok. To může být klíčové.
1:3'
Nyní už se Japonky dočkaly prvního bodu. Postarala se o to v útoku Hajašiová.
0:3'
Tijana Boskovićová znovu s přehledem a je to už o tři body.
0:2'
Mina Popovićová zablokovala Arakiovou. Úspěšný vstup Srbek do třetího setu.
0:1'
Blagojevićová otevírá třetí sadu úspěšným útokem.
0:0'
Začal třetí set.
I druhý set tak skončil vítězstvím Srbek, které jej ovládly poměrem 25:16. Bylo to tak jednoznačnější než v první sadě. Evropanky si svůj náskok vybudovaly již v první polovině setu a do konce jej pak už nepustily.
16:25'
Druhý set je u konce. Rašićová zablokovala Išijovou a Srbky tak vedou 2:0.
16:24'
Tijana Boskovićová vybojoval stejně jako v první setu pro svůj tým setbol.
16:23'
Ještě je to snížení. Milenkovićová nedokázala zablokovat na síti Išikawaovou.
15:23'
Teď už o tom není asi pochyb, protože Išijová pokazila svou smeč.
15:22'
Milenkovićová ovšem i po time-outu soupeřek ještě více přibližuje svůj tým k zisku druhé sady.
15:21'
Po chybě Taširové už je to znovu o šest bodů a Japonky na to reagují oddechovým časem.
15:20'
Ovšem Išijová už v útoku úspěšná nebyla. Zablokovala ji totiž Mina Popovićová.
15:19'
Kurogová uspěla na síti proti Milenkovićové.
14:19'
Mina Popovićová by ovšem ráda rozmetla nějaké pochybnosti o vítězi druhé sady.
14:18'
Útok Tijany Boskivićové byl nakonec po challengi vyhodnocen jako out. Japonky tak naopak snižují na rozdíl čtyř bodů.
13:18'
Bušaová nyní nedokázala zablokovat kapitánku soupeře Arakiovou.
12:18'
Po delší době se bodově ukázala Mina Popovićová a stalo se tak úspěšným blokem.
12:17'
Bušaová však svou chybou soupeřkám ještě dodává trochu naděje.
11:17'
Další bod Srbek a zatím to vypadá, že Japonky své soupeřky nebudou schopné v tomto setu dohnat.
11:16'
Vzápětí ovšem stejná volejbalistka v útoku chybuje.
10:16'
Na šest bodů mezeru mezi týmy navyšuje úspěšným útokem Blagojevićová.
10:15'
Rašićová ale zapisuje další úspěšnou smeč a rozdíl je tak přibližně stále stejný.
10:14'
Šimamuraová dokázala propálit blokující Blagojevićovou.
9:14'
Srbky by naopak nechtěly, aby se soupeřky dostaly na dostřel. Nyní zaskórovala Boskovićová.
9:13'
Japonky to ale pochopitelně nehodlají vzdát. To teď ukázala také Kurogová.
8:13'
Na druhé straně hřiště pak podobným způsobem odpovídá Rašićová.
8:12'
Išijová po oddechovém čase snižuje ztrátu svého týmu.
7:12'
Oddechový čas pro domácí.
7:12'
Druhý set zatím vypadá jako jednoznačnější záležitost. Mezeru nyní zvětšuje Milenkovićová.
7:11'
Išikawaová svým úspěšným útokem přináší alespoň první snížení.
6:11'
Blagojevićová boduje přímo z podání.
6:10'
Chyba Momijové znamená, že je to už o čtyři body.
6:9'
Nyní si hráčky role vyměnily a Srbky si tak nadále drží svůj náskok.
6:8'
Išikawaová se dokázala prosadit i přes blok Boskovićové.
5:8'
Na druhé straně pak stejnou měrou odpovídá Boskovićová. Útoky Srbek jsou ale jinak ve druhém setu zatím více rozvrženy mezi více hráček.
5:7'
Zatím to nevypadá na nějaký větší bodový únik Srbek, protože Išikawová opět snižuje.
4:7'
Ognjevovićová vrací svému týmu tříbodové vedení.
4:6'
Šimamuraová byla na rozdíl od své spoluhráčky úspěšná a nyní je to tak o dva.
3:6'
Chyba Kurogové v útoku znamená čtvrtý srbský bod za sebou.
3:5'
A znovu přesná Tijana Boskovićová.
3:4'
Rychlé otočení skóre zajistila svým prvním úspěšným útokem druhé sady Boskovićová.
3:3'
Druhý úspěšný útok Rašićové ve druhém setu znamená vyrovnaný stav.
3:2'
Po povedeném bloku nyní zapsala Kurogová i povedenou smeč.
2:2'
Rašićová zakončuje souhru svého týmu úspěšnou smečí.
2:1'
Smeč Milenkovićové zablokovala úspěšným způsobem soupeřka Kurogová.
1:1'
Vzápětí ovšem byla stejná hráčka proti Boskićové úspěšná.
0:1'
Išijová na úvod druhého setu kazí útok.
0:0'
Začal druhý set.
14 z 22 útoků Boskovićové bylo úspěšných a navíc zapsala i jeden blok.
První set je za námi a zejména zásluhou parádně hrající Tijany Boskvićové se ve vedení 1:0 nacházejí Srbky, které sice ztratily čtyřbodové vedení, v závěru ale byly úspěšnější.
23:25'
Konec první sady! I poslední bod setu obstarala Srbkám úspěšným útokem Tijana Boskovićová a ty tak vedou 1:0.
23:24'
Tijana Boskovćová dostává Srbky do vedení a ty tak mají první setbol! Japonky na to reagují oddechovým časem.
23:23'
Tentokrát to na sebe vzala dnes nezvykla Rašićová a i ona byla úspěšná.
23:22'
Išijová ale v posledních minutách často a úspěšně útočí a to se stalo i tentokrát.
22:22'
Zatím nevidíme nic, co by nám řeklo, kdo vyhraje první set. Boskovićová totiž v tomto případě nezaváhala.
22:21'
Išijová vrací svému týmu hubené vedení.
21:21'
Hajašiová ovšem pokazila servis a je tak opět srovnáno.
21:20'
V tomto případě ovšem Boskovićová chybuje a Japonky se tak po delší době opět dostávají do vedení.
20:20'
Na druhé straně zase úspěšná Išijová. Závěr prvního setu tak nejspíš slibuje vyrovnanou podívanou.
19:20'
A další bod Boskovićové. Co by bez ní Srbky asi dělaly?
19:19'
Srbky možnosti odskočit nevyužily a Japonky znovu srovnávají. Postarala se o to Kurogová.
18:19'
Arakiová snižuje. Mina Popovićová ji nedokázala zablokovat.
17:19'
Kurogová chybuje v útoku a dává Srbskám šanci se znovu bodově vzdálit.
17:18'
Boskovićová ale táhne svůj tým i nadále a zapisuje do svého řádku další povedený útok.
17:17'
Milenkovićová pokazila podání.
16:17'
Boskovićová v tomto případě už úspěšná a Srbky tak znovu těsně vedou.
16:16'
Čtvrtý bod Japonek v řadě znamená srovnaný stav. Přinesla jej úspěšnou smečí Išikawová.
15:16'
A už je to znovu pouze o jeden bod. Milenkovićová neuspěla v útoku.
14:16'
A vzápětí byla Boskovićová poprvé v zápase úspěšně zablokována. Postarala se o to Arakijová. Následuje oddechový čas Srbska.
13:16'
Boskovićová kazí servis.
12:16'
Išijová nedokázala zastavit smeč Rašićové.
12:15'
První úspěšný útok nyní ukázala i Japonka Šimamuraová.
11:15'
Mina Popovićová zapisuje přímý bod ze servisu.
11:14'
A znovu. Zatím je to velké představení do Srbky.
11:13'
Boskovićová by ale velmi nerada dopustila vyrovnání a atk zapisuje další úspěšný útok.
11:12'
A už je to jen o bod, protože Milenkovićová nedokázala vrátit servis Korugové.
10:12'
Nyní chybuje na servisu Blagojevićová.
9:12'
Zatím si ale Srbky udržují svůj náskok. Boskovićová totiž byla znovu přesná.
9:11'
Ognjenovićová chybuje na podání.
8:11'
Na druhé straně palubovky se nám nyní po pár tišších minutách opět úspěšným útokem ukázala Boskovićová.
8:10'
Po oddechovém čase svého týmu už ale Išikawová dokázala uspět.
7:10'
7:10'
A další bod pro Srbsko. Ognjenovićová zablokovala Išikawovou.
7:9'
Vzápětí přichází chyba Išikawové Srbky poprvé odskakují na rozdíl více než jednoho bodu.
7:8'
Teď už to Srbská vyšlo, protože Popovičová blokuje útočný pokus Korugové.
7:7'
Stejně se ale dařilo i Momijové proti smeči soupeřky Ognjenovićové.
7:6'
Zatím se ale Srbkám nedaří dostat do vedení. Blagojevićová nedokázala zablokovat Arakijovou.
6:6'
Odpověď přichází od koho jiného než Tijany Boskovićové.
6:5'
Na druhé straně už v tomto případě dokázala uspět Išikawová.
5:5'
Boskovićová zatím hraje skvěle. Přidává totiž další povedenou smeč a a zařídila tak většinu bodů Srbska.
5:4'
Následně přichází úspěšný blok Boskovićové proti smeči Išikawové a je to už pouze o bod.
5:3'
Až teď a postarala se to úspěšnou smečí Išijová.
4:3'
Tentokrát už to podruhé v zápase vyšlo i Boskovićové. Japonky několik posledních výměn moc neútočí.
4:2'
Teď to na sebe vzala Mina Popovićová a ta už úspěšná byla. Srbsko tak snižuje.
4:1'
A znovu chybující Boskovićová. Japonky si na úvod setu tvoří náskok.
3:1'
O chvíli později ovšem stejná volejbalistka svou smeč kazí.
2:1'
První bod také pro Evropanky, když svůj útok úspěšně zakončila Boskovićová.
2:0'
Vzápětí druhý bod pro Japonsko. Prosadila se Kurogová.
1:0'
Jako první byly na servisu Srbky. Útok Japonky Išijové následně dopadl úspěšně.
0:0'

Japonsko: Kurogová, Taširová, Išikawová, Šimamuraová, Kobataová, Išijová, Okumuraová, Arakiová (C), Momijová, Hajašiová, Jamadaová, Kogaová

Srbsko: Bušaová, Popovićová M., Mirkovićová, Mihajlovićová, Ognjenovićová (C), Bjelicaová, Aleksićová, Rašićová, Popovićová S., Boškovićová, Milenkovićová, Blagojevićová.

Rozhodčí: Rolf P. (USA) Mokrý J. (SVK).
Oba týmy za sebou už mají úvodní zápas na turnaji a oba byly úspěšné. Japonky si suverénně poradili s absolutním outsiderem skupiny, reprezentací Keni, 3:0 na sety. Srbky se sice postavily silnější Dominikánské republice, ani ony ale neměli žádný problém zápas jednoznačně vyhrát. Prakticky ani jeden set nebyl úplně dramatický. Ve vzájemném zápasem budou roli favorita zastávat reprezentantky balkánského státu. Podaří se jim ji naplnit?
Zdravím vás u volejbalového utkání na Olympijských hrách. Společně se zaměříme na souboj ženských reprezentací Japonska a Srbska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 07:20.