To je ode mě pro dnešek z tohoto utkání s konstatováním vítězství Chorvatska vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera, například sledováním některého z nadcházejících textových online přenosů. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího, na počtenou!
Máme zde konec zápasu, ve kterém se domácím Brazilcům postavili Chorvaté. Evropané vedli po celou dobu utkání a velké nepříjemnosti přišli hned několikrát za poslední čtvrtinu. O největší drama se Brazilci postarali od 36. minuty, kdy byl rozdíl ve skóre pouhé tři body. Dlouho to vypadalo, že se budou obě reprezentace přetahovat o tento rozdíl, ale Chorvaté zvládli takticky dobře samotný závěr utkání a připisují si do tabulky skupiny B teprve druhé vítězství. Největší měrou se dnes o vítězství Chorvatska postaral Bojan Bogdanović, který si v zápase připsal neuvěřitelných 33 bodů!
Konec zápasu. (76:80)
40:00
Ukić v samém závěru míjí koš z úctyvhodné vzdálenosti. Ještě při letu míče zaznívá siréna, která oznamuje konec zápasu a je jasné, že se skóre měnit nebude. (76:80)
39:53
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Chorvatska. (76:80)
39:53
Ještě se dočkáváme jednoho oddechového času, který využívá trenér Chorvatska. (76:80)
39:53
Ten proměňuje a zřejmě dává skóre konečnou podobu. (76:80)
39:53
Giovannoni ještě upravuje skóre na rozdíl pěti bodů. A navíc to bylo s faulem, takže bude házet navíc jeden trestný hod. (75:80)
39:44
A jsou záměrně faulováni. Trestné hody nezahrával nikdo jiný než Bogdanović, pro kterého už to byl třiatřicátý bod v zápase! Úspěšný tentokrát v obou případech. (73:80)
39:41
Barbosa míjí obroučku z pozice, ze které by zaznamenal tři body. Chorvaté teď mohou přejít do útoku. (73:78)
39:40
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Brazílie. (73:78)
39:40
Tak ještě jeden oddechový čas pro Brazilce. (73:78)
39:40
Brazilci záměrně faulují, aby se dostali ještě k míči a mohli zdramatizovat závěr zápasu. Jenže Bogdanović proměňuje jeden ze dvou trestných hodů po faulu Marquinhose a odskakují na rozdíl pěti bodů. Není to sice nereálné, ale k bodům mají teď Brazilci opravdu daleko. (73:78)
39:36
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Chorvatska. (73:77)
39:36
Oddechový čas pro Chorvatsko, které již zřejmě zápas dohraje bez zbytečných nervů. (73:77)
39:36
Šarić záměrně fauluje soupeře, který má možnost dvou trestných hodů. Bohužel pro domácí hráče Marquinhos proměňuje pouze jeden z nich. (73:77)
39:11
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Brazílie. (72:77)
39:11
Kouč Brazílie si bere jeden z posledních oddechových časů. Hráči nyní dostanou instrukce, jak dohrát poslední zbytky času v zápase. (72:77)
39:04
Šarić naopak přidává naděje na bodový zisk pro Chorvatsko. Bude ještě zajímavé sledovat samotný závěr zápasu. (72:77)
39:00
Probíhá poslední minuta druhého poločasu. (72:75)
38:38
To je neskutečný závěr tohoto zápasu! Giovannoni ukrajuje další tři body z vedení Chorvatska a Brazilci jsou rázem zpět ve hře o body do tabulky. (72:75)
38:15
Ovšem Garcia ukázal, jaký je v něm potenciál a s přehledem si poradil po dohrání na křídlo se střelou za tři body. (69:75)
38:05
Tohle už ale nevypadá pro Brazilce nadějně, neboť Šarić proměňuje další tříbodový střelecký pokus, a rozdíl mezi oběma celky se opět navýšil na devět bodů. (66:75)
37:32
Hráči Chorvatska dodrželi přesně podle plánu instrukce svého trenéra a je z toho tříbodový koš Bogdanoviće. (66:72)
37:20
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Chorvatska. (66:69)
37:20
Oddechový čas pro Chorvatsko. (66:69)
36:56
Nyní ale nastal čas pro neproměněné šance. Je až k udivení, co všechno v posledních minutách dokázali spálit hráči na obou stranách hrací plochy! (66:69)
35:59
Ale Brazilci jsou stále při chuti! Díky Huertasovi se drží stále na dostřel – tři body nyní dělí oba reprezentační celky. (66:69)
35:44
Chorvaté se po dvou minutách dostávají také na řadu, 69. bod zařizuje Bilan. (64:69)
34:53
Naopak Brazílie zakončila a pro radost všech přítomných diváků trefuje Giovannoni koš za tři body! (64:67)
34:40
Chorvatsko nenašlo tentokrát recept na překonání obrany Brazílie, a musí chtě nechtě odevzdat míč, neboť během 24 sekund nevystřelilo. (61:67)
34:13
Stejnou mincí ale oplácí Barbosa. Rozdíl ve skóre je šest bodů. Brazilci ještě stále živí naději! (61:67)
33:45
Svojí šanci už dostal ale také Bogdanović, který se trefuje rovnou za tři body. (58:67)
32:34
Chorvaté míjí koš a Brazilci se naopak prosazují za dva body. O další nášup bodů se postarala Garcia. (58:64)
32:09
Šarić daroval soupeři dva trestné hody. Garcia ovšem trefuje jen jeden míč do obroučky. (56:64)
31:46
Barbosa dodává svým spoluhráčům sebevědomí povedenou trefou ze hry. (55:64)
31:27
Za tři body se trefuje na druhé straně ale také Simon a rozdíl ve skóre se tak rádoby ani nehnul. (53:64)
31:12
Pěkná akce Brazilců je zakončena tříbodovým košem v podání Huertase. (53:61)
30:51
Tentokrát už se to ale povedlo Bogdanovićovi, který si pod košem věděl rady. (50:61)
30:42
Oba celky se v poslední části zatím jen zastřelují, jak Chorvaté, tak následně ani Brazilci nedopravili míč do obroučky. (50:59)
30:01
Začala čtvrtá čtvrtina. (50:59)
30:00
Třetí čtvrtina skončila. (50:59)
29:57
A opět je to Hilario, který se ještě trefuje v časovém limitu. Jeho koš ale znamená spíše upravení skóre před začátkem poslední čtvrtky. (50:59)
29:24
Hilario svou chybu odčiňuje dvoubodovým košem, který trefuje více jak půl minutu před koncem zápasu. (48:59)
29:16
Hilario nabídl soupeři další dva body, když fauloval. Planinić si s oběma pokusy dokázal poradit. (46:59)
28:44
Chorvaté se dostali sice do útoku, ale nedokázali během 24 sekundového limitu vystřelit, míč je darován Brazilcům. (46:57)
28:01
Jenže Garcia daruje Chorvatsku dva trestné hody, o jejichž úspěšné zahrání se postaral Bogdanović. (46:57)
27:44
Barbosa se při chuti! Zkusil své štěstí za tři body a je úspěšný, míč se štěstím doskákal do obroučky. (46:55)
27:10
Po třech minutách se znovu hýbe skóre na straně Brazílie. Jejich hrdinou se momentálně stává Barbosa, který se trefil za dva body. (43:55)
26:32
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Brazílie. (41:55)
26:32
Tohle už je moc i na trenéra Brazílie a bere si oddechový čas. (41:55)
26:31
Jak vypadal začátek třetí čtvrtiny pro Brazilce nadějně, tak jeho konec jim vůbec nevychází. Po další z nezdařených akcí se do útoku vydal Simon, který se dnes premiérově trefuje, a hned za tři body. (41:55)
25:59
Babić využil rozhozené obrany soupeře, prolétl se k obroučce a poslal míč přesně tam, kam měl. Chorvatsko vede opět o jedenáct bodů. (41:52)
25:38
Nejprve fauloval Maequinhos a chvíli po něm i Barbosa, jehož faul už znamená dva trestné hody pro Chorvaty. Planinić ovšem proměňuje pouze jeden ze dvou střeleckých pokusů. (41:50)
25:06
A Bogdanović je i u dalších dvou bodů Chorvatů, kteří se tak opět vzdalují svým dnešním soupeřům. (41:49)
24:26
Brazilce může mrzet nedisciplinovanost v obraně. Barbosa svým faulem doslova daroval dva body Bogdanovićovi, který se dnes z trestných hodů ještě nemýlil! (41:47)
24:06
V celé akci hraje hlavní roli opět Lima. Teď to vypadá, že je opravdu všude a u všeho, neboť trefuje koš za dva body. (41:45)
22:36
Jenže tentokrát už se Lima chytá za hlavu, protože zásluhou jeho faulu má Šarić k dispozici dva trestné hody – a ty posílá přesně do obroučky. (39:45)
22:13
Nepovedený útok Chorvatů je stojí další dva body. Lima se stává hrdinou okamžiku, když snížil ztrátu svého reprezentačního celku na pouhé čtyři body. (39:43)
21:10
Navíc měl Lima k dispozici ještě jeden trestný hod, který s přehledem proměňuje. (37:43)
21:10
Zatímco Ukić netrefil obroučku, na druhé straně ji trefuje Lima, který snižuje náskok soupeře na osm bodů. (36:43)
20:41
Brazilcům nezbývá než riskovat a poté trpělivě v obraně vyčkávat na rychlé protiútoku. Tentokrát se blýskl "trojkou" Marquinhos. (34:43)
20:12
Bilan hned z kraje třetí čtvrtiny zaznamenává úvodní dva body pro Chorvatsko. (31:43)
20:01
Začala třetí čtvrtina. (31:41)
Ve druhé čtvrtině se podařilo Brazilcům sice snížit na rozdíl jediného bodu, ale potom se Chorvaté rozehráli, zatímco jejich soupeř netrefoval koš. Tím se dostali Evropané do dostatečného vedení, které si pohlídali až do konce první půle, v jejímž závěru předvedl hodně povedenou trefu Bogdanović těsně před závěrečným klaksonem. Chorvaté tak budou vstupovat do druhého poločasu ve vedení o deset bodů v poměru 41:31.
20:00
Druhá čtvrtina skončila. (31:41)
20:00
Tak to je neuvěřitelné! Chorvaté rozehráli na velkou vzdálenost, míč si hluboko v poli přebral Bogdanović a jeho střela vylétla společně s klaksonem. Míč si ale našel cestu do obroučky, tak to byl neskutečný závěr první půle! (31:41)
19:55
Brazilské publikum je ve varu, do kterého je dostal Giovannoni, který proměňuje oba nabídnuté trestné hody a snižuje tím náskok Chorvatska na 8 bodů. (31:39)
19:55
Hezonja před vlastním košem fauluje soupeře, čehož využívá trenér Brazílie k výběru oddechového času. Jeho svěřenci budou mít navíc výhodu dvou trestných hodů. (29:39)
19:28
Celá akce Evropanů byla dohrána až na Simona, který ale touto šancí pohrdá a míjí trestuhodně koš. (29:39)
19:19
Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Chorvatska. (29:39)
19:19
Trenér Chorvatska si vyžádal oddechový čas a zřejmě svým svěřencům popíše situaci, jak by chtěl zakončit poslední sekundy první poloviny. (29:39)
19:19
Po více než dvou minutách se skóre mění také na straně Brazilců zásluhou Marquinhose. (29:39)
18:21
Navíc Bogdanović proměňuje ještě jeden nabídnutý trestný hod. (27:39)
18:21
Ne, ne, ne, takhle to jednoduše Brazilcům nepůjde. Ti jsou teď ve střelecké pozici potentní, čehož využívá soupeř a odskakuje již do rozdílu jedenácti bodů. (27:38)
17:48
Hezonja se s míčem vůbec nepáral, napřáhl ještě před čárou a zaznamenává tři body. (27:36)
17:36
To stejné by se dalo říci o Benitem, který prolétl obranou soupeře jako nůž máslem a zakončil svojí akci ziskem dvěma bodů. (27:33)
17:17
Jenže Bogdanović nedává hráčům soupeře na chvíli vydechnout a při rychlém protiútoku se trefuje za dva body. (25:33)
17:03
Na druhé straně hrací plochy je faulován ve výskoku Benite, který sice proměnil koš za dva body, ale má k dispozici ještě jeden trestný hod, který proměňuje taktéž! (25:31)
16:58
Bogdanović se sice obtočil kolem svého strážce, ale neudržel balanc, a tak jeho střela přišla vniveč. (22:31)
16:09
Na tuto situaci reaguje trenér Brazílie oddechovým časem! (22:31)
16:09
A Chorvaté jdou zásluhou Bilana již do devítibodového trháku, neboť Brazilcům odešlo v posledních chvílích zakončení. (22:31)
15:24
Šarićova střela zapadla přesně do obroučky a s Brazilci to teď nevypadá vůbec dobře. (22:29)
14:59
Bogdanović si připisuje faul, po kterém zahrává Hilario dva trestné hody. Proměnit dokázal ale pouze jeden z nich. (22:26)
14:51
Babić při svém pokusu o koš za 3 body míjí koš o pořádný kus a nabízí soupeři možnost protiútoku. (21:26)
14:28
Jenže nedorozumění dvou hráčů v bílém značí, že akce Brazílie končí. (21:26)
14:05
Chorvaté se dvěma nepřesnými střelami připravili o možnost navýšení vedení. Naopak o snížení se nyní budou pokoušet jejich soupeři. (21:26)
13:05
Šarić se rozběhl s míčem zpoza čáry oddělující dvoubodový prostor s tříbodovým a jelikož se mu vytvořila ulička, proběhl a bez problémů zavěsil. (21:26)
12:43
Jihoameričané se pokoušeli o nahazovačku před koš, ale Lima nezachytil míč, který nakonec skončil v zámezí. (21:24)
12:27
Po Garciově faulu měli Chorvaté k dispozici dva volné hody. Jejich exekutorem se stal Bogdanović, který oba nabídnuté hody proměnil. (21:24)
12:13
Na obou stranách byla vidět v zakončení nepřesnost. Nyní se do útoku přesouvají Evropané. (21:22)
11:29
Na druhé straně ale odpovídá Šarić nejlepším možným způsobem – trojkou. Do vedení se tak dostávají opět Chorvaté. (21:22)
11:14
Míč se po dvou střelách odrazil do rukou Limy, který už si s míčem věděl rady mnohem lépe, než jeho spoluhráči. (21:19)
10:24
Limovi už scházely do zakončení pouhé 4 sekundy, přesto se dostal ke střele za dva body, a jeho koš je úspěšný! (19:19)
10:01
Začala druhá čtvrtina. (17:19)
Měli jsme možnost shlédnout velmi divokou první čtvrtinu. Jako první se do vedení dostali Brazilci, kteří si vybudovali několika bodové vedení. Jenže jakmile Chorvaté vyrovnali, začalo se skóre přelévat z jedné strany na druhou, až se zastavilo za stavu 17:19 ve prospěch Evropanů.
10:00
První čtvrtina skončila. (17:19)
09:58
Jenže Brazilci si v samém závěru první čtvrtiny nepohlídali Planiniće, který se nacpal i s míčem pod koš a nekompromisně zavěsil. (17:19)
09:49
Brazilci takticky na vlastní polovině faulují, ale mají na svém účtu pouze čtyři osobní fauly, takže jim dva trestné hody ještě nehrozí. (17:17)
09:33
Lima se sice dral do zakončení pod košem, ale při oběhu jednoho z hráčů vykročil s míčem ven z hrací plochy. Chorvaté tak mají zřejmě poslední možnost na vstřelení koše v první čtvrtce. (17:17)
09:00
Probíhá poslední minuta první čtvrtiny. (17:17)
08:05
Ovšem míč jim Chorvaté vypíchli a Bogdanović zakončil rychlý protiútok košem za 2 body. Skóre je opět vyrovnané. (17:17)
07:44
Bogdanović z výhodné pozice míjí koš a šanci na útok tak mají opět domácí hráči. (17:15)
07:29
Navíc Marquinhos přidává další tříbodovou trefu a Brazílie je zpět ve vedení. (17:15)
06:48
Huertas oba s přehledem proměňuje a snižuje tak náskok Chorvatů. (14:15)
06:48
Chorvaté dvakrát po sobě faulují a po Ukićově faulu budou Chorvaté zahrávat dva trestné hody. (12:15)
05:50
Poslední minutu a půl se nám roztrhl pytel s úspěšnými trojkami. Tentokrát se o ní za Brazílii postaral Bogdanović. (12:15)
04:55
Jenže podobný kousek se povedl i Bogdanovićovi a vyrovnané utkání pokračuje. (12:12)
04:38
Huertas vrací vedení na stranu Brazílie, když se trefuje z prostoru za tři body. (12:9)
03:47
Ukić trefuje úspěšné koš za dva body a skóre je náhle vyrovnané. (9:9)
03:13
Známe také prvního střelce tří bodů na straně Chorvatska. Povedenou střelou se prezentoval Hezonja. (9:7)
02:57
Ovšem Lima velmi rychle skóruje. Tento hráč se s rozehrávkou nikterak nemazal. (9:4)
02:49
Na druhé straně hrací plochy zapadl míč do koše po střele Ukiće. Tento koš má dvoubodový nádech. (7:4)
02:03
Jenže Barbosa dostává svůj reprezentační celek zpět do vedení o pět branek, když se prodral mezi soupeři k úspěšnému zakončení. (7:2)
01:46
Chorvaté už se také prosazují. Bogdanović snižuje vedení Brazílie na 3 body. (5:2)
01:27
Marquinhos se pověsil za lajnou ke střele za tři body a pro radost všech přítomných diváků zapadl míč do obroučky! (5:0)
00:51
Barbosa se jako první hráč prosazuje v zápase košem za dva body a otvírá tak skóre utkání. (2:0)
00:30
První útok Chorvatů je neúspěšný, míč končí na obroučce, od které se odráží do rukou Brazilců. (0:0)
00:01
Utkání právě začalo. (0:0)

Brazílie: Neto, Felício, Benite, Huertas, Garcia, Giovannoni, Hilario, Marquinhos, Barbosa, Lima, Hettsheimeir, Luz

Chorvatsko: Babić, Krušlin, Stipčević, Simon, Hezonja, Šarić, Ukić, Planinić, Bilan, Šakić, Arapović, Bogdanović.
Chorvatsko

Chorvaté jsou na tom stejně jako jejich dnešní soupeři. Jeden zápas ovládly, druhý prohrály. Úvod vyšel chorvatským hráčům na výbornou, když přehrály Španěly, které porazili až díky výtečné závěrečné části v poměru 72:70. Jenže pak přišel zápas s Argentinou a to už byl zcela jiný průběh. Chorvaté vedli pouze v první čtvrtině a v dalších čtvrtkách už neměli šanci. Budeme sledovat, zda se Chorvatům povede porazit fanoušky ženoucí Brazílii.

Odehrané zápasy:
Argentina – Chorvatsko 90:82
Chorvatsko – Španělsko 72:70
Tabulka skupiny B:

1. Argentina – 4 body (184:148; 2 zápasy)
2. Litva – 4 body (171:156; 2 zápasy)
3. Brazílie – 3 body (142:147; 2 zápasy)
4. Chorvatsko – 3 body (154:160; 2 zápasy)

5. Španělsko – 2 body (135:138; 2 zápasy)
6. Nigérie – 2 body (146:183; 2 zápasy)
Brazílie

Brazílie hraje doma, před vlastními fanoušky a to je pro Brazilce ten nejlepší povolený "doping", jaký mohou mít. Domácí basketbalisté mají na "své" olympiádě zatím bilanci 1-1, neboť nejprve na samotném úvodu turnaje prohráli s Litevci 76:82, aby o pár dní později jen těsně zvítězili v duelu se Španěly v poměru 66:65. Podaří se Brazilcům zvítězit a přiblížit se tím k postupu ze skupiny?

Španělsko – Brazílie 65:66
Brazílie – Litva 76:82
Přeji příjemný večer všem nadšencům basketbalu a olympijských her. Olympijský turnaj v basketbale mužů je již v plném proudu a my dnes budeme sledovat utkání mezi domácí Brazilií a Chrovatskem ve skupině B. Zápas se odehraje zhruba od 19:15 hod. v hale Carioca Arena 1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.