Srbsko poráží Čínu rozdílem osmi bodů, i když po třech čtvrtinách byl rozdíl mezi oběma celky mnohem vyšší. Čína nehrála vůbec špatné utkání, pokud bychom vypustili třetí čtvrtinu, kde se zápas zlomil. Nejproduktivnější hráčkou Srbska byla Ana Dabovićová se ziskem 23 bodů. Utkání nabídlo zajímavé momenty a celkem napínavé první dvě čtvrtiny. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
Konec zápasu. (80:72)
39:22
Ovšem podobně si vedla na druhé straně i hráčka Číny. (80:69)
39:13
Sonja Petrovićová dostala výhodu dvou trestných hodů a byla padesátiprocentní. (80:68)
38:57
V závěru se Srbkám vůbec nedaří střelecky, nicméně to už je v tomto utkání tolik trápit nemusí. (79:68)
38:05
Ještě přichází další precizně provedená trojka v podání čínských reprezentantek. (79:68)
37:26
Šao snižuje na rozdíl čtrnácti bodů, nicméně to už je z pohledu Číny hodně pozdě. (79:65)
36:03
Teď už však oba týmy zabraly a na každé straně bylo k vidění kvalitní zakončení. (79:63)
35:13
Ani jeden z celků nemůže momentálně označit své střelecké pokusy za extrémně přesné. (75:61)
34:06
Petrovićová měla možnost zahrávat dva trestné hody, leč proměnila pouze jeden z nich. (75:58)
33:44
Oba celky přidaly na své konto dva body, takže rozdíl zůstává stále stejný. (74:56)
33:03
Srbsko však reaguje oddechovým časem, protože náskok se zbytečně zmenšuje. (72:54)
33:03
Další snížení, když se Čína trefuje dvakrát za dva body. Srbsko má však stále luxusní osmnáctibodový náskok. (72:54)
32:28
Nejprve se Radočajová prosadila za dva body, načež se Číňanky pokoušely o další trojku, leč neúspěšně. (72:49)
31:46
Číňankám se povedly dvě trojky v řadě za sebou a trochu snižují nepříjemný rozdíl. (70:49)
31:04
Tamara Radočajová si vyskočila a trefuje za dva body, čímž navyšuje na rozdíl 27 bodů. Čína si vyžádala timeout. (70:43)
30:19
Ani v úvodu poslední části hry Srbky nezapomněly střílet a prosazuje se Milovanovićová. (68:43)
30:01
Začala čtvrtá čtvrtina. (66:43)
Třetí čtvrtina vůbec nevyšla Číňankám, které nasázely pouze 9 bodů, zatímco jejich soupeřky střílet nezapomněly a dosáhly 26 bodů. V poslední části hry už Srbsko pravděpodobně dovede utkání k vítězství.
30:00
Třetí čtvrtina skončila. (66:43)
29:40
Saša Čađoová krásně proměnila za tři body. Asistence Dabovićová. (66:41)
28:41
Uprostřed se ke střele propracovala Chung-pchin Chuang, která proměňuje za dva body. (63:41)
28:13
Ve třetí čtvrtině Srbky odskakují a momentálně nedávají svým soupeřkám šanci. (63:39)
27:34
Velmi dobré utkání hraje i Petrovićová, která se nyní prosadila za dva body a kromě toho má i nejvíce doskoků a asistencí. (61:39)
27:07
Po delší odmlce se trefuje Ana Dabovićová za dva body, která zapisuje dnes již 19. bod. (59:39)
26:32
Sonja Petrovićová svou předchozí chybu napravila a trefila se perfektně za tři body. Následně ta samá hráčka doskočila v obraně po nepřesné střely Číny za tři body. (57:39)
25:55
Šao dostala možnost házet dva trestné hody po faulu Petrovićové, ale trefila pouze jeden z nich. (54:39)
25:35
Čína sice dokázala snížit, jenže Milovanovićová opět trefuje za dva body. (54:38)
24:56
Srbsko i nadále pokračuje v dobrém výkonu a po Petrovićové se trefuje i Pageová. (52:36)
24:02
Poměrně dlouho trvala impotence čínských střelkyň ve druhém poločasu. Teprve teď se trefuje Kao. (48:36)
23:21
Rozdíl mezi oběma celky se momentálně navýšil již na čtrtnáct bodů po zásahu Petrovićové. (48:34)
22:41
Jelena Milovanovićová se tentokrát prosadila za dva body po pěkné přihrávce Petrovićové a Čína si bere oddechový čas. (46:34)
22:09
Milovanovićová vytáhla velice zajímavý blok, ale po něm se k míči dostaly Číňanky. (44:34)
21:50
Opět nepovedený pas Šao, který ve výsledku znamená dva body pro Pageovou. (44:34)
20:53
Šao ztratila balón špatnou přihrávkou a Petrovićová byla následně faulovaná Siao-ťia Čchen. (42:34)
20:26
Sonja Petrovićová dokázala po zisku míče trefit koš za dva body – dobrý vstup Srbska do třetí části zápasu. (42:34)
20:01
Začala třetí čtvrtina. (40:34)
Zajímavý zápas mezi Srbskem a Čínou pokračuje. V polovině utkání máme stav 40:34 pro favorizované Srbky, ale nutno dodat, že průběh rozhodně není jednoznačný a ve druhé čtvrtině se dokonce Čína dostala do vedení, které však velmi brzy ztratila. Uvidíme, co nám nabídne zbývající část utkání.
20:00
Druhá čtvrtina skončila. (40:34)
19:12
Kao faulovala Milovanovićovou a ta následně proměnila oba nařízené trestné hody. (38:34)
18:27
Kde by Srbky byly, kdyby dnes neměly Anu Dabovićovou... Ta proměnila dva nařízené trestné hody a vrací Srbsku vedení. (36:34)
17:38
Po delší odmlce se prosazuje Ana Dabovićová za dva body. (34:34)
17:26
Čínská kapitánka dokázala získat dva body a ještě byla faulována, načež proměnila i trestný hod. (32:34)
17:04
Nejprve se Čína dostala trojkou kapitánky Lu do vedení, ale vzápětí získala dva body Petrovićová. (32:31)
16:40
Sara Krnjićová dostala příležitost dvou trestných hodů a zdárně proměnila oba. (30:28)
16:21
Kao se pokusila zopakovat svůj trojkový pokus, jenže tentokrát tři body na konto Číny nezapisuje. (28:28)
15:57
Srbky jsou hodně vykolejené a Petrovićová odevzdává balón soupeřkám. (28:28)
15:37
Neuvěřitelné, další úspěšně proměněná trojka a máme zde opět vyrovnáno! Autorkou střely byla Kao. (28:28)
15:07
Siao-ťia Čchen se prosazuje krásným hodem za tři body a vrací Čínu do hry. (28:25)
14:57
Ana Dabovićová se dvakrát v řadě pokusila o zakončení za tři body, ale ani jeden pokus se nepovedl. Poprvé ještě Milovanovićová doskočila, leč podruhé už se k míči dostávají Číňanky. (28:22)
13:57
Chung-pchin Chuang vrací Číňankám menší rozestup od Srbska. (28:22)
13:42
Danielle Pageová se po přihrávce Čađoové prosazuje za dva body. (28:20)
13:00
Trochu klidu vrací na stranu Srbska Ana Dabovićová, jež se poprvé trefuje ve druhé čtvrtině. Ostatně jsou to první body pro Srbsko v úvodních třech minutách druhé čtvrtiny. (26:20)
12:49
Více než minutu jsme již neviděli žádný další bod. Čína se pokoušela o trefu za tři body, nicméně nepodařilo se. (24:20)
11:36
Meng-žan Sun se během chvíle dokázala dvakrát prosadit a rozdíl už je opět pouze čtyřbodový. (24:20)
10:35
Siao-ťia Čchen se dokázala prosadit v úvodu druhé čtvrtiny a snižuje nepříznivé skóre. (24:16)
10:01
Začala druhá čtvrtina. (24:14)
Čína se poměrně dlouho držela, nicméně Srbsko nakonec zvládlo v první čtvrtině zvítězit rozdílem deseti bodů. Srbky zatím hrají poměrně kvalitně a Ana Dabovićová si připsala 11 bodů.
10:00
První čtvrtina skončila. (24:14)
09:44
Špatná přihrávka Číňanek dává příležitost udeřit v závěru Srbkám. (22:14)
09:09
Číňanky se pokusily vystřelit za tři body, ale výsledkem je jen třetí dnešní obranný doskok, který si připisuje Sonja Petrovićová. (20:14)
08:40
Nan Čchen opět dokázala proměnit pokus za dva body a drží krok se Srbskem. (18:14)
07:53
Č'-fang Čao snižuje opět na rozdíl pouhých čtyř bodů a Číňanky se zatím celkem drží. (16:12)
07:28
Ana Dabovićová dostala příležitost házet dva trestné hody po faulu Wu a oba proměnila. (16:10)
07:02
Jovanovićová nedokázala zamířit přesně svůj pokus za tři body a Čína doskakuje. (14:10)
06:27
S'-ťing Chuang dokázala trefit další dva body, takže Čína už je opět na dostřel. (14:10)
05:24
Po delší době je k vidění úspěšně trefený pokus, kdy se za dva body prosazuje Ana Dabovićová. (14:8)
05:00
Čađoová nejprve netrefila za tři body, ale za deset vteřin dokázala doskočit nepřesnou trojku Číňanek. (12:8)
04:34
Čína nedokázala trefit tříbodový pokus a následně si míč doskočila Ana Dabovićová, která zatím hraje dobré utkání. (12:8)
04:03
Nepřesnou přihrávku předvedla Sonja Petrovićová a dává tím míč Wen Lu. (12:8)
03:01
Sonja Petrovićová dokázala trefit první úspěšnou trojku utkání a Srbsko se dostává na rozdíl šesti bodů. (12:6)
02:22
Chung-pchin Chuang snižuje. (9:6)
02:05
Danielle Pageová dokázala trefit další dva body, takže Srbsko trochu odskakuje. (9:4)
01:26
Zatím sledujeme dobré zakončení na obou stranách, momentálně se trefila opět Ana Dabovićová. (7:4)
00:22
Ana Dabovićová dokázala trefit dvojku a Meng-žan Sunová ji ještě faulovala, načež Srbka proměnila i trestný hod. (3:0)
00:01
Utkání právě začalo. (0:0)
Hráčky jsou nastoupeny a již za několik málo okamžiků začneme.

Srbsko: Radočajová, Petrovićová, Čađoová, Krnjićová, Jovanovićová, Milovanovićová, Butulijová, Crvendakićová, Stankovićová, M. Dabovićová (C), A. Dabovićová, Pageová

Čína: Čao, Siao-ťia Čchen, Li, Šao, Wu, Meng-sin Sun, Lu (C), S'-ťing Chuang, Kao, Meng-žan Sun, Chung-pchin Chuang, Nan Čchen

Rozhodčí: Christodoulou.
Ve skupině B se v basketbalovém turnaji na LOH 2016 utkávají týmy Srbska a Číny. Jasným favoritem by měly být basketbalistky Srbska.

Čína se momentálně nachází na postupové pozici, nicméně porazila pouze nejhorší družstvo skupiny – Senegal. V utkáních s Kanadou a Španělskem však Čína podlehla a podobný osud se očekává i v dnešním střetnutí.

Srbsko doposud prohrálo všechna utkání. Nejprve těsně o šest bodů se Španělskem, následně ještě těsněji o čtyři body s Kanadou a poté celkem jasně s favorizovanými hráčkami z USA. V utkání s Čínou by však Srbky měly připsat první vítězství, pokud chtějí pomýšlet na postup do další fáze turnaje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.