24. září 2016 • 18:24

CELÝ SESTŘIH: Hradec Králové - Zlín 0:2. Hosté se vrací do čela ligy

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Zlína se v 8. kole ePojisteni.cz ligy díky výhře 2:0 nad Hradcem Králové vrátili do čela tabulky. Triumf hostů v Mladé Boleslavi načal ve 37. minutě z rychlého brejku Dame Diop, v závěru pečetil dalším rychlým úderem Vukadin Vukadinovič. Zlín bodoval už podeváté za sebou, přeskočil o bod Mladou Boleslav a na prvním místě zůstane minimálně do příštího kola. Hradci se tak nevydařil poslední zápas v boleslavském exilu.

Zlín udělal v sestavě změny oproti poslednímu utkání se Spartou. Do hry se vrátil uzdravený Pazdera a po trestu Hájek. Znovu však potvrdil svou velmi dobrou formu.

První poločas byl herně poměrně vyrovnaný. Hrálo se především ve středu hřiště. Ovšem již ve 27. minutě byl trenér hostí Páník nucen měnit sestavu svého týmu. Na nosítkách hřiště opustil Živulič, který má podle prvních informací zlomenou kost v nártu a bude chybět několik týdnů.

Ke konci první půle si Zlín vypracoval dvě brankové příležitosti. První z nich zakončil Harba do břevna a následnou dorážku Diopa chytil gólman Ottmar. Druhá šance hostí už však gólem skončila.

Kopečný zatáhl míč, který se k němu vrátil, následně poslal před branku střílený centr. Míč prošel až na zadní tyč, kde ho zblízka doklepl do odkryté branky Diop. A když v poslední minutě první části vychytal hlavičku Žondry gólman Dostál, tak se odcházelo do kabin za stavu 0:1.

CELÝ SESTŘIH: Hradec Králové - Zlín 0:2. Hosté stále bez prohry

Do druhé půle nastoupil Hradec aktivněji. Veškerou snahu vložil do útoku, čímž se v obraně tvořil prostor pro Zlín. Všechny střelecké pokusy hostů však zkrachovali na brankáři Ottmarovi nebo hradecké obraně. Na druhé straně hřiště neskončila gólem šance Žondry a i střela Martana skončila těsně vedle pravé tyče. Brankář Dostál pak výborně vychytal Pázlera.

V závěru utkání Hradec Králové tlačil a snažil se o vyrovnání, ovšem bohužel pro domácí udeřili hráči hostí. Diop skvělou přihrávkou vyslal do úniku Vukadina Vukadinoviče, který zakončil přesně a střelou k přední tyči rozvlnil síť Ottmarovy branky.

FC Hradec Králové - Fastav Zlín 0:2 (0:1)
Branka: 37. Diop, 90. Vukadinovič. Rozhodčí: Berka - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Plašil, Martan, Žondra - Hnaníček, Jugas. Diváci: 1420.
Hradec Králové: Ottmar - Holeš, Chleboun, Polom, Plašil (86. Schwarz) - Trubač (75. Krátký), Janoušek - Martan, Pázler, Malinský (57. Vlkanova) - Žondra. Trenéři: Frimmel a Pilný.
Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Hubáček - Kopečný, Živulič (23. Janíček), Hnaníček, Holík (73. Vukadinovič) - Harba (81. Traore), Diop. Trenér: Páník.

Hradec Králové - Zlín: Dostál chytil Pázlerovi jasný gól

Hradec Králové - Zlín: Ottmar sebral Diopovi z hlavy druhý gól

Hradec Králové - Zlín: Pázler se natahoval po míči za obranou, ale vystřelit nedokázal
Hradec Králové - Zlín: Žondra vystřelil z otočky vedle brány

Hradec Králové - Zlín: Martanova rána proletěla vedle bližší tyče

Hradec Králové - Zlín: Žondra se natahoval po Martanově centru, v pádu vystřelil mimo

Hradec Králové - Zlín: Harbovu dělovku skvěle vyrazil Ottmar

Hradec Králové - Zlín: Janoušek vypálil jen kousek vedle brány

Hradec Králové - Zlín: Málem vlastní gól – Plašil srazil Kopečného centr, Ottmar musel na zem

Hradec Králové - Zlín: Holík poslal přímý volný kop nad hradeckou bránu

Hradec Králové - Zlín: Po Martanově centru hlavičkoval Žondra, Dostála nepřekonal

Hradec Králové - Zlín: Harba nepřekonal Ottmara ani nadvakrát – trefil břevno, pak gólmana

Hradec Králové - Zlín: Trubač se pěkně vyhnul Hnaníčkovi, jeho ránu ale zastavil Dostál

Hradec Králové - Zlín: Trubač se opřel do odraženého míče, ale těsně netrefil bránu

Hradec Králové - Zlín: Diop utekl Polomovi a nastřelil boční síť

Hradec Králové - Zlín: Trubač pálil po pěkné kombinaci s Pázlerem, Dostál skvěle vyrazil
Hradec Králové - Zlín: Po chytře rozehraném rohu střílel Holeš vysoko nad

Hradec Králové - Zlín: Tvrdou ránou zahrozil Živulič, Ottmar vyrazil