21. listopadu 2016 • 21:03

Stopka pro tři sudí. Zelinka pomohl Spartě, Královec nevyloučil Hušbauera

Biatlonový šéf Hamza v pořadu Overtime: Vyhrožovali mi i zastřelením Biatlonový šéf Hamza v pořadu Overtime: Vyhrožovali mi i zastřelením
Australian Open: Au, to bolelo! Štěpánka sestřelil při podání parťák Pospisil Australian Open: Au, to bolelo! Štěpánka sestřelil při podání parťák Pospisil

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR pozastavila delegaci na jedno utkání mezinárodním sudím Miroslavu Zelinkovi, Pavlu Královcovi a Petrovi Ardeleánu. Důvodem jsou chyby v zápasech 14. kola první ligy. Všechny tři rozhodčí v týdnu čekají zápasy Ligy mistrů a Evropské ligy.

Zelinka se dopustil hrubé chyby v zápase Sparty s Karvinou, když v 11. minutě nenařídil penaltu pro hosty poté, co ve vápně naskočil David Lafata do zad Jana Šislera.

720p 480p 360p 240p
Sparta - Karviná: Lafata srazil Šislera, Zelinka penaltu neodpískal

Královec zase měl podle názoru komise v duelu Dukly se Slavií v 49. minutě vyloučit hostujícího Josefa Hušbauera za šlapák na Branislava Miloševiče, při kterém hrozila zlomenina.

Dukla - Slavia: Hušbauer prošlápl Miloševiče, musel být rád za žlutou

Ardeleánu si pak jedno kolo odpočine kvůli zmatkům, které při duelu Jihlavy a Zlína předcházely brance na 2:1 pro hosty. Sudí totiž přehlédl, že gól padl po teči domácího hráče, a branku uznal až poté, co se k tomu jihlavský Antonín Rosa přiznal.

Jihlava - Zlín: Férový Rosa! Obránce Jihlavy po hádkách přiznal gól soupeři

Rosovi za to komise oficiálně poděkovala. "Komise rozhodčích oceňuje sportovní gesto hráče Antonína Rosy z mužstva FC Vysočina Jihlava, neboť sport je nejen o bodech, ale také o hře v duchu fair play," stojí v prohlášení komise.

Pozastavenou delegaci na dva zápasy má asistent Milan Flimmel za chyby v druholigovém utkání Znojma s Vlašimí. V témže utkání chyboval i hlavní Vojtěch Severýn a jednou si nezapíská.