zprávy ze světa sportu. Sledujte nás na Facebooku a
dozvíte se vše jako první.
21. listopadu 2016 • 21:03

Stopka pro tři sudí. Zelinka pomohl Spartě, Královec nevyloučil Hušbauera

ZLATÁ PÍŠŤALKA: Poslední kolo se rozhodčím povedlo, nejlepší v sezoně byl Franěk ZLATÁ PÍŠŤALKA: Poslední kolo se rozhodčím povedlo, nejlepší v sezoně byl Franěk
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR pozastavila delegaci na jedno utkání mezinárodním sudím Miroslavu Zelinkovi, Pavlu Královcovi a Petrovi Ardeleánu. Důvodem jsou chyby v zápasech 14. kola první ligy. Všechny tři rozhodčí v týdnu čekají zápasy Ligy mistrů a Evropské ligy.

Zelinka se dopustil hrubé chyby v zápase Sparty s Karvinou, když v 11. minutě nenařídil penaltu pro hosty poté, co ve vápně naskočil David Lafata do zad Jana Šislera.

720p 480p 360p 240p
Sparta - Karviná: Lafata srazil Šislera, Zelinka penaltu neodpískal

Královec zase měl podle názoru komise v duelu Dukly se Slavií v 49. minutě vyloučit hostujícího Josefa Hušbauera za šlapák na Branislava Miloševiče, při kterém hrozila zlomenina.

Dukla - Slavia: Hušbauer prošlápl holeň Miloševiče, musel být rád za žlutou

Ardeleánu si pak jedno kolo odpočine kvůli zmatkům, které při duelu Jihlavy a Zlína předcházely brance na 2:1 pro hosty. Sudí totiž přehlédl, že gól padl po teči domácího hráče, a branku uznal až poté, co se k tomu jihlavský Antonín Rosa přiznal.

Jihlava - Zlín: Férový Rosa! Obránce Jihlavy po hádkách přiznal gól soupeři

Rosovi za to komise oficiálně poděkovala. "Komise rozhodčích oceňuje sportovní gesto hráče Antonína Rosy z mužstva FC Vysočina Jihlava, neboť sport je nejen o bodech, ale také o hře v duchu fair play," stojí v prohlášení komise.

Pozastavenou delegaci na dva zápasy má asistent Milan Flimmel za chyby v druholigovém utkání Znojma s Vlašimí. V témže utkání chyboval i hlavní Vojtěch Severýn a jednou si nezapíská.