26. listopadu 2016 • 18:04

CELÝ SESTŘIH: Slavia – Boleslav 2:1. Sešívaní v euforii a nahání Plzeň

Život je sranda. Hokejové hvězdy se dojemně loučily s Josefem Augustou Život je sranda. Hokejové hvězdy se dojemně loučily s Josefem Augustou
Jarolímův hattrick je stále rekordní. Dal ho za Bohemians ve 38 letech Jarolímův hattrick je stále rekordní. Dal ho za Bohemians ve 38 letech

To byl šlágr! Fotbalisté Slavie porazili v 15. kole ePojisteni.cz ligy Mladou Boleslav 2:1 a dostali se na druhé místo tabulky o bod před Zlín. Skóre otevřel v 35. minutě svým prvním gólem za Pražany Michael Ngadeu krátce poté, co byl duel na více než čtvrthodinu přerušen kvůli výpadku světel. V 71. minutě zvýšil Jaromír Zmrhal a čtyři minuty před koncem už jen zkorigoval stav z penalty Lukáš Magera.

Slavia v lize porazila Mladou Boleslav poprvé po jedenácti zápasech a ani ve třináctém soutěžní duelu pod trenérem Jaroslavem Šilhavým neprohrála. Naopak hosté protáhli čekaní na pět kol a mohou přijít o čtvrtou příčku.

Trenér Slavie Šilhavý po výborném výkonu na Dukle tentokrát nasadil obvykle střídajícího Mešanoviče do základní sestavy a ten teprve podruhé v ligové sezoně od začátku hrál po boku druhého útočníka Škody. Červenobílí vstoupili do utkání náporem a už v šesté minutě měl první šanci Zmrhal, kterého z úhlu vychytal bývalý slávistický brankář Diviš.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Mladá Boleslav 2:1. Domácí útočí na čelo tabulky

Chvíli nato zahrozili Škoda a Mešanovič, ani jeden z nich ale nezakončil. Hostům se v první půli nedařilo udržet míč a jedinou nebezpečnější střelu vyslal v 19. minutě Jánoš.

Ve 34. minutě v Edenu vypadlo osvětlení a trvalo více než čtvrthodinu, než se znovu začalo hrát. Pauza prospěla Slavii. Mešanovičovu ránu ještě Diviš vyrazil na roh, ale po něm se míč dostal k Ngadeuovi a ten pohotově pokusem přes hlavu poslal balon do sítě. Letní kamerunská posila se dočkala první soutěžní trefy v červenobílém dresu.

720p 480p 360p 240p
Slavia - Mladá Boleslav: Nehraje se - v Edenu zhasla světla, týmy šly do kabin

Slavia - Mladá Boleslav: Ngadeu se trefil přes hlavu a Slavia vede 1:0

Po necelé hodině hry vystřídal Mareše uzdravený hostující dirigent hry Matějovský a krátce poté neměla Mladá Boleslav daleko k vyrovnání. Gólman Pavlenka ale vyběhl a šanci Mebrahtua chytil.

Jinak dál hrozili spíše domácí. Škodův pokus ještě vyrazil Diviš, Hušbauer následně pálil mimo, ale v 71. minutě už Pražané zvýšili. Bořil poslal míč do vápna a velký závar zakončil dorážkou do sítě Zmrhal. Reprezentační záložník dal svůj čtvrtý gól v ligové sezoně.

Slavia - Mladá Boleslav: Zmrhal se zorientoval v závaru a narval míč do brány – 2:0

V 79. minutě dostal za ostrý zákrok na Hušbauera druhou žlutou kartu hostující Matějovský a po 21 minutách na trávníku byl vyloučen. V 86. minutě ale zahrál ve vápně rukou Hušbauer a Magera potvrdil, že penalty umí a snížil. Domácí už však tři body udrželi.

Slavia - Mladá Boleslav: Matějovský zajel do Hušbauera a dostal druhou žlutou

15. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:0)

Branky: 35. Ngadeu, 71. Zmrhal - 86. Magera z pen. Rozhodčí: Příhoda - Pelikán, Antoníček. ŽK: Mešanovič - Fleišman, Matějovský, Magera, Mebrahtu. ČK: 79. Matějovský. Diváci: 10.074.

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Barák (82. Švento), Hušbauer, Ngadeu, Zmrhal (90. Ščuk) - Mešanovič (66. Van Buren), Škoda. Trenér: Šilhavý.

M. Boleslav: Diviš - Pauschek (75. Chramosta), Da Silva, Takács, Fleišman - Kúdela, Mareš (58. Matějovský) - Jánoš (46. Přikryl), Magera, Fabián - Mebrahtu. Trenér: Kalvoda.

1.  Plzeň 16 12 3 1 27:9 39
2.  Slavia 17 11 5 1 32:12 38
3.  Sparta 17 10 5 2 31:13 35
4.  Zlín 17 9 5 3 27:18 32
5.  Ml. Boleslav 17 8 5 4 29:19 29
6.  Teplice 17 6 5 6 19:16 23