Petr Adam
26. listopadu 2016 • 19:00

Tma v Edenu, přesto podívaná! Slávisté osvětlili stadion mobily

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Hull 2:0. Za lídra rozhodli Costa a Cahill SESTŘIH Premier League: Chelsea - Hull 2:0. Za lídra rozhodli Costa a Cahill
Bank u Ledecké nasává atmosféru: Je nadějnější, než jsem si myslel Bank u Ledecké nasává atmosféru: Je nadějnější, než jsem si myslel

Na poslední letošní zápas fotbalistů Slavie v Edenu se bude vzpomínat nejen kvůli vítězství nad Mladou Boleslaví 2:1, které domácí posunulo na druhé místo v ePojisteni.cz lize. Když v 34. minutě stadion ve Vršovicích nečekaně potemněl, fanoušci využili čtvrthodinového výpadku proudu k neobvyklé choreografii. Na tribunách vytáhli mobily a rozzářili jejich displeje. Už na konci listopadu tak dýchla na všechny diváky vánoční atmosféra.

Byl to netypický zápas o dvou přestávkách. Kromě tradiční pauzy mezi poločasy zmizeli hráči v Edenu do šaten také 11 minut před koncem první půle.

V mrazivém podvečeru stadion totiž náhle zahalilo šero . Výpadek světel přesto dobře naladěné desetitisícové návštěvě náladu nezkazil. Svítící mobilní telefony vytvořily unikátní kulisu do doby, než se podařilo reflektory znovu rozzářit.

Co se dělo během nečekané pauzy v šatnách? Jednoznačná priorita zněla: nevychladnout. „Kondiční trenér nám říkal, ať zůstaneme stát, proklepeme nohy a to nám pomohlo,“ prozradil obránce Slavie Jan Bořil. Do té doby byla Slavia lepší, jenže její převaze scházelo gólové vyjádření. Z kabin však vyšla jednoznačně nažhavenější.

720p 480p 360p 240p
Slavia - Mladá Boleslav: Jako na koncertě - fanoušci Slavie mávají rozsvícenými mobily

Krátce po začátku dohrávaného zbytku prvního poločasu se po rohu nejlépe ve vápně zorientoval Michael Ngadeu a pohotovým kopem přes vlastní hlavu poslal míč do sítě – Slavia už pak náskok nepustila.

„Chtěli jsme na to vlítnout, protože jsme věděli, že v kabině Boleslavi bude bouřka,“ tušil Bořil.

V táboře hostů přitom doufali v opačný efekt. „Věřili jsme, že by nám to mohlo pomoct, ale pomohlo to Slavii,“ uznal trenér Mladé Boleslavi Leoš Kalvoda.

Jedna sláva byla k vidění ještě po konci zápasu. Celý stadion si počkal na výroční děkovačku – rituál, kterými končí slávistické zápasy už přesně deset let. „Užili jsme si to hodně, obešli jsme všechny tribuny. Fanouškům moc děkujeme,“ vzkázal záložník Jaromír Zmrhal, autor druhého gólu.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Mladá Boleslav 2:1. Domácí útočí na čelo tabulky

Slavia - Mladá Boleslav: Nehraje se - v Edenu zhasla světla, týmy šly do kabin

1.  Plzeň 15 11 3 1 26:9 36
2.  Slavia 16 10 5 1 30:12 35
3.  Sparta 16 9 5 2 30:13 32
4.  Zlín 16 9 4 3 27:18 31
5.  Ml. Boleslav 16 8 4 4 28:18 28
6.  Teplice 16 6 4 6 18:15 22