CELÝ SESTŘIH: Plzeň – Příbram 1:0. Mistra zachránil až žolík Krmenčík

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Viktorie Plzeň mají za sebou úspěšný vstup do jarní části ePojisteni.cz ligy. V 17. kole porazili poslední Příbram 1:0 a v čele mají náskok před druhou Slavií jeden bod. O vítězství Západočechů rozhodl v 81. minutě střídající útočník Michael Krmenčík.

Plzeň nastoupila i s největší zimní posilou Ivanschitzem. V útoku pak dostal místo Krmenčíka šanci Poznar, který byl nejlepším střelcem přípravy. Příbram nasadila i čerstvou posilu Kukece a celkem čtyři nové hráče oproti podzimu.

Zápas od začátku potvrzoval, že se potkaly první a poslední tým tabulky. Plzeň na hřišti dominovala, ale postrádala větší efektivitu. Hosté se poměrně dobře bránili a šance Viktorie končily nevyužité.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Příbram 1:0. Domácí zachránil žolík Krmenčík

Už ve třetí minutě po rohu hlavičkoval na přední tyč stoper Hejda, příbramský gólman Hruška však dobře zasáhl. Před Poznarem zas na poslední chvíli zachraňoval Chaluš, jinak by plzeňský útočník byl po centru Kovaříka v jasné šanci.

Do té se Poznar dostal ve 28. minutě po centru Řezníka, jenže z malého vápna hlavičkoval jen do náruče Hrušky. Neprosadil se ani zkušený Ivanschitz, který v ideální pozici netrefil branku.

Bývalý kapitán rakouské reprezentace se mohl gólem uvést i na startu druhé půle, jeho rána se však opřela jen do břevna.

Plzeň - Příbram: Ivanschitz se ne a ne trefit – napálil míč do břevna

Příbram se do útoku dostávala sporadicky a byly z toho jen náznaky. Největším nebezpečím pro Kozáčika tak byla dlouho jen nepovedená malá domů v podání Řezníka. Slovenský gólman však stihl nebezpečí zažehnat a ještě si troufnul na kličku. Hrušku na druhé straně protáhl tvrdou střelou po zemi Kovařík.

Střelecké trápení domácích ukončil až reprezentant Krmenčík, jenž v 65. minutě nahradil Ivanschitze a o pět minut později vstřelil svůj šestý ligový gól v sezoně. Příbrami nevyšel pokus vystavit soupeře do ofsajdu, stopeři za svými zády nechali tři plzeňské hráče a Krmenčík poslal míč za bezmocného Hrušku.

Příbram mohla rychle odpovědět, když měl dvě zajímavé situace Rezek, ale gólman Kozáčik odolal. Plzeň tak protáhla sérii bez ligové porážky na dvanáct zápasů a dala dárek trenérovi Pivarníkovi k pátečním padesátinám. Navíc popáté z posledních šesti duelů udržela čisté konto.

Hosté:

Domácí: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (75. Kopic), Ivanschitz (65. Krmenčík), J. Kovařík – Poznar (87. Hromada).

Hosté: Hruška – Lupták, Chaluš, Jiránek, Divíšek – T. Pilík, Kukec (86. Ayong), Tregler, Rezek (C), Bazal (82. P. Pilík) – Linhart (71. Krameš).

Domácí: Janža, Bolek, Hájek, Zeman, Krmenčík, Hromada, Kopic

Hosté: Liščević, Januška, Ayong, Pilík, Krameš, Kvída, Kočí

Domácí: Ivanschitz

Hosté: Tregler, Bazal, Ayong