4. března 2017 • 18:28

CELÝ SESTŘIH: Hradec- Boleslav 0:0, remíza nepomohla nikomu

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

S touhle dělbou bodů nebude spokojený nikdo... Fotbalisté Hradce Králové remizovali v 19. kole ePojisteni.cz ligy bez branek s Mladou Boleslaví a jen o bodík se vzdálili patnácté Jihlavě. Hosté v lize remizovali počtvrté za sebou a prodloužili sérii bez výhry na devět zápasů.

FK Mladá Boleslav

Domácí: Ottmar – Plašil, Chleboun, Nosek, Krátký – Trubač (83. Pázler), Janoušek, Jirsák (C), Schwarz (68. Šípek), Martan (77. M. Černý) – Žondra.

Hosté: Šeda – Pauschek, Da Silva, Stronati, Fleišman – Mareš, Matějovský (C) (63. Magera) – Jánoš, Valenta, Přikryl (86. M. Vukadinovič) – Chramosta (67. Železník).

Domácí: Černý, Súkenník, Šípek, Pázler, Bederka, Mudra, Lindr

Hosté: Vejmola, Vukadinovič, Keresteš, Čmovš, Takács, Magera, Železník

Domácí: Martan, Nosek

Hosté: Matějovský, Magera

Ardeleanu – Paták, Pochylý

2196 diváků

Domácí nešli do zápasu v dobrém rozpoložení. Vedle dvou jarních porážek měli trenéři Frimmel s Pilným velké problémy s tvorbou sestavy. Hradci chyběli zranění Holeš, Polom, Vlkanova, distancovaní Malinský s Pavlem Černým a navíc obránce Hůlka. Ten hostuje právě z Boleslavi a mateřský klub mu nedovolil nastoupit.

Jenže ani boleslavský favorit momentálně není ve velké pohodě a podle toho také vypadal první poločas. Hrál se nudný fotbal bez střel a nebezpečných situací. Jedinou šanci, která stála za povšimnutí, měl v sedmé minutě hostující Přikryl. Po prostrčení mezi obránci byl sám před Ottmarem, ale netrefil bránu.

CELÝ SESTŘIH: Hradec Králové - Mladá Boleslav 0:0. Ani jeden tým nemůže být s remízou spokojený

Druhý poločas byl o poznání rušnější. Jako první mohl změnit skóre Hradec, jemuž se v 56. minutě povedl brejk. Trubačovu střelu z osmi metrů však zastavil jeden z obránců. Podle domácích šlo o hru rukou, ale rozhodčí Ardeleánu penaltu nezapískal.

Poté již byli nebezpečnější Středočeši. Dvakrát se předvedl jejich nejlepší střelec Chramosta. Poprvé ho obrana zablokovala, podruhé jeho pokus vykopl z prázdné brány Krátký. Velkou možnost měl také střídající Magera, jenž dorážel Přikrylovu střelu. V obou případech však zasáhl brankář Ottmar.

Zbytek zápasu už byl opět bez šancí. Hradec, který začal ligovou sezonu kvůli rekonstrukci stadionu v Mladé Boleslavi, tak na pátý pokus získal první bod na svém hřišti. Boleslav v nejvyšší soutěži remizovala počtvrté za sebou.

Hradec Králové - Mladá Boleslav: Matějovský podrazil Schwarze v úniku, dostal žlutou

Hradec Králové - Mladá Boleslav: Pázler vypálil z dálky mimo bránu

Hradec Králové - Mladá Boleslav: Přikryla vychytal Ottmar, nepřekonal ho ani dorážející Magera

Hradec Králové - Mladá Boleslav: Železníkovu hlavičku lapil Ottmar

Hradec Králové - Mladá Boleslav: Chramostovu střelu vykopl z prázdné brány Krátký

Hradec Králové - Mladá Boleslav: Schwarzův přímý volný kop v klidu chytil Šeda

Hradec Králové - Mladá Boleslav: Trubače v dobré šanci zablokoval obránce

Hradec Králové - Mladá Boleslav: Krátkého nepovedený centr skončil v Šedových rukavicích

Hradec Králové - Mladá Boleslav: Schwarz jako Zidane – elegantně se uvolnil mezi obránci

Hradec Králové - Mladá Boleslav: Přikryl se sám před bránou ukopl

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57