7. dubna 2017 • 19:55

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Boleslav 1:2. Rozhodl Podaného vlastní gól

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Mladé Boleslavi v předehrávce 23. kola první ligy porazili v Praze Duklu 2:1. Středočeši si na čtvrtém místě tabulky vytvořili tříbodový náskok na pátý Zlín a přiblížili se na dva body třetí Spartě. Oba soupeři však mají nedělní zápasy k dobru.

Hosté: 45+1. Železník, 57. Podaný (vl.)

Domácí: F. Rada – Kušnír, Štetina, Bezpalec (64. Smejkal), Podaný – Marek Hanousek (C), Daniel Tetour, Mustedanagič (46. Juroška) – Milošević (77. Edmond), Holenda, Olayinka.

Hosté: Vejmola – Jánoš, Čmovš, Stronati, Fleišman – Takács, Levin – M. Vukadinovič, Matějovský (C) (85. Da Silva), Mareš (64. Keresteš) – Železník (78. Mebrahtu).

1291 diváků

Na Julisce otevřel skóre v nastavení první půle hostující Lukáš Železník, krátce po změně stran vyrovnal Nigerijec Peter Olayinka, ale jeho spoluhráč Jakub Podaný v 57. minutě rozhodl utkání vlastním gólem. Boleslav dosáhla teprve druhé výhry z posledních 13 ligových duelů.

Dukla začala aktivněji a brzy si vypracovala první slibnou šanci. Miloševič však zbrkle vystřelil vedle, přestože mohl postupovat sám na branku. Ve 14. minutě už byl blíž vedoucímu gólu Holenda, který křížnou střelou trefil tyčku.

Boleslav pak měla hodně standardních situací, ale brankář Rada byl dlouho bez práce. Až těsně před pauzou z pravé strany odcentroval Jánoš a Železník povedenou hlavičkou poslal hosty do vedení. Šestadvacetiletý útočník skóroval poprvé od zimního příchodu ze Slavie.

Pražanům výborně vyšel nástup do druhé půle. Ve 48. minutě Podaný našel z rohu Olayinku a ten měl hodně času i prostoru překonat hlavou gólmana Vejmolu. Nejlepší střelec Dukly zaznamenal pátý ligový zásah v sezoně.

Vyrovnaný stav ale vydržel jen devět minut, než si Železníkovu střelu Podaný nešťastně prodloužil pod břevno vlastní branky. Domácí si v závěru vytvořili tlak a mohli vyrovnat. Miloševič ale hlavičkoval nad branku a Smejkalovu tečovanou střelu zneškodnil Vejmola. Dukla tak v nejvyšší soutěži neporazila Boleslav popáté za sebou.

Dukla - Mladá Boleslav: Po faulu za vápnem mířil Podaný z přímáku moc vysoko

Dukla - Mladá Boleslav: Po dalším rohu a postrčení Smejkala byl Vejmola pozorný

Dukla - Mladá Boleslav: Juroška pálil tvrdě, avšak nepřesně

Dukla - Mladá Boleslav: Boleslav opět vede, Podaný si srazil balon do vlastní sítě, 1:2

Dukla - Mladá Boleslav: Olayinka po rohu vyrovnal na 1:1

Dukla - Mladá Boleslav: Po dlouhém centru Jánoše hlavičkoval Železník přesně, 0:1

Dukla - Mladá Boleslav: Olayinka naběhl na centr Miloševiče, bránu minul

Dukla - Mladá Boleslav: Kušnír zakončoval nad bránu

Dukla - Mladá Boleslav: Vejmola upustil Olayinkův centr, Holenda ale nezareagoval

Dukla - Mladá Boleslav: Holendova střela se odrazila od tyče, Vejmola ji zachytil

Dukla - Mladá Boleslav: Holenda šikovně prostrčil Miloševičovi, tomu rána nesedla

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla 30 11 7 12 39:35 40