Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. dubna 2017 • 19:18

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Hradec 4:0. Vysokou výhru řídil kapitán Škoda

Jihlava - Bohemians: Kabajev má hattrick! Bohemians vedou 3:0 Jihlava - Bohemians: Kabajev má hattrick! Bohemians vedou 3:0
RENTGEN: Liberec se spoléhá na ostré beky, proto jde nahoru RENTGEN: Liberec se spoléhá na ostré beky, proto jde nahoru

Pro svého soupeře nachystali pořádnou velikonoční nadílku. Fotbalisté Slavie v pondělní dohrávce ePojisteni.cz ligy porazili Hradec Králové vysoko 4:0. V tabulce se tak znovu přiblížili k vedoucí Plzni na rozdíl jediného bodu.

Hosté:

Domácí: Pavlenka – Frydrych, Lüftner, Deli, Flo – Ngadeu – Mingazov, Hušbauer (80. Mešanović), Barák (71. Ščuk), Zmrhal (61. Sýkora) – Milan Škoda (C).

Hosté: Ottmar – Krátký, Nosek, Hůlka, Mudra – Martan, Schwarz, Jirsák, M. Černý (85. Súkenník), Malinský (65. Trubač) – P. Černý (C) (74. Pázler).

Domácí: Bílek, Bořil, Kovář, Mešanović, Sýkora, Ščuk, Tecl

Hosté: Lindr, Chleboun, Pázler, Plašil, Súkenník, Šípek, Trubač

Domácí: Barák

Hosté: Martan

9876 diváků

Pražané rozhodli už v první půli, kdy se trefili Michal Frydrych, z penalty Milan Škoda a Ruslan Mingazov, po pauze přidal čtvrtý gól Josef Hušbauer. Slavia dosáhla na nejvyšší domácí výhru v ligové sezoně. Nováček z Hradce po Plzni podlehl i dalšímu aspirantovi na titul a zůstal čtrnáctý s jednobodovým náskokem na sestupové příčky.

Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík před utkáním oznámil, že se čínský vlastník Slavie společnost CEFC stane do příštího domácího utkání také majitelem stadionu v Edenu. Hráče pražského celku jako by to nabudilo k drtivému začátku.

Červenobílí přikovali soupeře před vápno a v šesté minutě otevřeli skóre. Po rohu se dostal k míči Frydrych a zamířil pod břevno. Domácí obránce dal třetí gól za posledních pět soutěžních zápasů.

Hradec se z inkasovaného gólu oklepal a ve 12. minutě mohl srovnat. Nabíhající Pavel Černý atakoval Lüftnera, který trefil břevno vlastní branky, sudí Jílek však zapískal hostujícímu hráči faul.

Východočeši přijeli hrát do Edenu otevřenou partii a Slavii vznikal prostor pro rychlé útočné akce. V 16. minutě zachránil hosty Ottmar, který vytáhl Ngadeuovu hlavičku na břevno a za chvíli se blýskl i proti Zmrhalovi. Z dorážky pak trefil boční síť Škoda.

Nejlepší střelec soutěže se dočkal čtrnáctého gólu v ligové sezoně až ve 23. minutě. Při brejku dvou na jednoho hledal přihrávkou Zmrhala, kterému znemožnil zakončení Martan a sudí Jílek odpískal penaltu. Škoda ji proměnil střelou na střed branky.

V tu chvíli už začalo být jasné, že Hradec nevyhraje ani čtrnáctý zápas na Slavii v samostatné historii. Navíc "Votroci" do pauzy od nejlepší ofenzivy soutěže ještě jednou inkasovali. Po Jirsákově chybě šli domácí do brejku a ten zakončil po Škodově přihrávce Mingazov. Turkmenský záložník dal první ligový gól za Slavii.

Po přestávce domácí pokračovali v aktivitě. Lüftner ale pálil nad, Zmrhal jen do boční sítě a Ngadeu trefil Ottmara. V 67. minutě zahrozil i Hradec, střelu Pavla Černého ale Pavlenka vyrazil.

Čtvrt hodiny před koncem přidali slávisté čtvrtou branku. Škodův oblouček přes Ottmara se odrazil od břevna a Hušbauer dorazil z čáry balon do sítě. Hostům nebyl souzen ani čestný gól, Trubačovu střelu vytáhl Pavlenka.

Slavia - Hradec Králové: Lüftner po rohu hradeckou bránu přestřelil

Slavia - Hradec Králové: Mingazov po Škodově přihrávce přidal třetí gól, Slavia vede 3:0

Slavia - Hradec Králové: Zmrhalův gól neplatí kvůli ofsajdu

Slavia - Hradec Králové: Schwarz poslal přímý volný kop kousek nad břevno

Slavia - Hradec Králové: Martan ve vápně fauloval Zmrhala, Škoda z penalty zvýšil na 2:0

Slavia - Hradec Králové: Ottmar vychytal Zmrhala, Škoda netrefil dorážkou prázdnou bránu

Slavia - Hradec Králové: Ngadeu zakončoval elegantní patičkou, Ottmara nepřekvapil

Slavia - Hradec Králové: Malinský upadl v souboji s Lüftnerem, Jílek penaltu nenařídil

Slavia - Hradec Králové: Lüftner trefil břevno vlastní brány, Jílek ale pískl faul Pavlovi Černému

Slavia - Hradec Králové: Schwarz nebezpečně kroutil centr do vápna, spoluhráči na míč nedosáhli

Slavia - Hradec Králové: Frydrych se trefil po rohu a Slavia brzy vede 1:0

1.  Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2.  Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3.  Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4.  Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5.  Teplice 30 13 9 8 38:25 48