Takhle ne! Vedení Jablonce naštvala prohra s Příbramí, tým dostal pokutu

Autor: pod
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Mnohé fanoušky to nepřekvapilo. Fotbalisté Jablonce prohráli ve 25. kole ePojisteni.cz ligy s Příbramí 2:4, hosté tak zaznamenali důležitou výhru v boji o záchranu. Vedení severočeského klubu každopádně jednoznačně odmítá spekulace, že by mohl být zápas ovlivněn. „Šlo nám o poháry,“ brání se klub. Zároveň ho výkon a výsledek naštval. Proto hráči dostali pokuty.

Jablonec měl na jaře dobrou formu, po prohře 0:2 v Brně ale nestačil překvapivě doma na Příbram. Ta se díky výhře 4:2 dostala z posledního místa tabulky. Domácí tým hrál kromě deseti minut ve druhé půli velmi špatně, hosté byli lepším mužstvem na hřišti.

To vedení Jablonce nenechalo chladným. „Výkon našich hráčů a předvedená hra mužstva v utkání s Příbramí nesplnila naše představy, jak by se měl tým prezentovat při domácích utkáních,“ řekl pro web klubu výkonný ředitel Petr Flodrman.

Proto hráči dostali trest. Pokutu ve výši prémie za ligové vítězství. „Na druhou stranu se ale zároveň veřejně ohrazujeme proti spekulacím veřejnosti, že by měl být nedělní zápas jakkoliv ovlivněn,“ tvrdil Flodrman.

Pokutu přijal za kabinu zkušený obránce Vít Beneš. „Ten výkon určitě neodpovídal našim možnostem. Víme o tom. Pokuty jsou asi na místě a my je akceptujeme,“ kál se.

Hosté: 30. T. Pilík, 50. Rezek, 52. Suchan, 70. Rezek

Domácí: Hrubý – Janković, Pernica, Beneš, Zelený (56. V. Kubista) – Trávník, Hübschman (C) (79. Považanec), Mehanović, Pospíšil, Mihálik (56. Diviš) – Doležal.

Hosté: Hruška – Kvída, Chaluš, Jiránek, Divíšek – Bazal (67. Ayong), T. Pilík (89. P. Pilík), Suchan (77. Krameš), Tregler, Rezek (C) – Linhart.

Domácí: Valeš, Jiráček, Kubista, Kysela, Diviš, Považanec

Hosté: Boháč, Januška, Ayong, Kacafírek, Krameš, Pilík, Trapp

Domácí: Doležal, V. Kubista, Mehanović

Hosté: Linhart, Tregler, Divíšek, T. Pilík

Jablonec - Příbram: Rezek propálil Hrubého i podruhé, Příbram vede 4:2