CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Jablonec 0:0. Hostům zařídil bod skvělý Hrubý

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Olomouce v 10. kole první ligy doma remizovali 0:0 s Jabloncem a mohou přijít o druhé místo v tabulce, pokud Slavia ve večerním zápase vyhraje v Karviné. Hanácký nováček v nejvyšší soutěži prodloužil sérii bez porážky na sedm zápasů a neinkasoval už 279 minut.

Souboj celků z horních pater tabulky zahájil ostrou střelou domácí záložník Houska, obrana Jablonce ale tečovala míč mimo. Sigma v průběhu celé první půle hosty herně převyšovala. Největší příležitost měli Jablonečtí po chybě Olomouce, Kalvach zaváhal v rozehrávce a do sóla se dostal Doležal, olomoucká defenziva ale situaci uhasila. Po půlhodině hry vyslal nadějný střelecký pokus na jabloneckého brankáře krajní obránce Sigmy Vepřek, Hrubý ale ránu zkrotil. Hráčům Jablonce se připomněl také hrotový domácí útočník Chorý, vytáhlý forvard po zpracování míče ve vápně ale pálil z otočky nad bránu.

CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Jablonec 0:0. Hosty podržel skvělý Hrubý

I po pauze byli nebezpečnější fotbalisté v modrých dresech. Po kolmici od Housky se do slibné příležitosti řítil Plšek, zkusil ale kličku a ze šance byl pouze roh. Po rozehrání standardky hlavičkoval volný stoper Jemelka, ale míč byl v dosahu brankáře Hrubého. Na druhé straně se osmělili Jablonečtí, Masopustův pokus ale Sigma zablokovala.

Po hodině hry měl další šanci skórovat olomoucký Plšek, balon mu sklepl Vepřek, ale prostřelit Hrubého se domácímu záložníkovi nepodařilo. V 83. minutě měl Jakub Plšek, který se přesunul na hrot po vystřídání Chorého, zřejmě největší šanci zápasu. Sladkého centr napálil z první do dobrého prostoru, ale velmi povedeným zákrokem se blýskl Hrubý, který střelu vytáhl nad břevno.

V nastaveném čase zvedl diváky ze sedaček brejk Sigmy, když Hála vybojoval balon do samostatného úniku pro Moulise, ten si nachystal míč na střelu, ale proti euforii Hanáků byl gólman Hrubý, když Moulisovu střelu zlikvidoval. Olomouc porazila Jablonec v jediném z posledních 10 ligových utkání.

Domácí: M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček (87. Hála), Houska, Plšek, Kalvach, Falta (72. Moulis) – Chorý (72. Texl).

Hosté: V. Hrubý – Janković, M. Kysela, Hübschman (C), Matěj Hanousek – Masopust (87. Zelený), V. Kubista, Trávník, Jovović – Doležal (75. Mihálik), Tecl (90+1. Považanec).

Olomouc - Jablonec: Neuvěřitelný zákrok Hrubého proti tutovce Plška

Olomouc - Jablonec: Tecl se řítil sám na Buchtu, ale svůj nájezd nezakončil gólem

Olomouc - Jablonec: Plšek se dostal k vyraženému míči, Hrubý jeho nevýraznou střelu zneškodnil

Olomouc - Jablonec: Masopust předvedl hezké sólo zakončené střelou z blízka, Buchta byl pozorný

Olomouc - Jablonec: Chorý se pokoušel o střelu z otočky, jeho zakončení však chyběla přesnost

Olomouc - Jablonec: Pokus Vepřeka byl nepříjemně tečován, Hrubého však nezaskočil

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38