Bída Budějovic trvá! O výhru s Pardubicemi přišly v 88. minutě

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Českých Budějovic neukončili své trápení v této sezoně Fotbalové národní ligy ani v předehrávce 14. kola, když doma jen remizovali s Pardubicemi 1:1. Jihočeši přitom vedli, ale minutu před koncem zařídil dělbu bodů Korejec Kim Te-wom. Pro Budějovice to byl už desátý zápas v řadě bez vítězství.

Jihočeši se tlačili častěji do koncovky, ale Vaněk v jasné šanci přestřelil, Linhartova srážka s gólmanem zas nebyla posouzena jako penalta. Až v 74. minutě se prosadili, když Benát uvolnil Wermkeho, jenž si píchl míč kolem gólmana a zamířil do odkryté branky.

Jenže v 88. minutě fauloval na polovině hřiště Linhart a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Pardubice přesilovou hru ihned využily. Dlouhý míč do vápna prodloužil stoper Kopřiva na nabíhajícího Kim Te-woma, ten předskočil Fundu a zařídil remízu.

14. kolo druhé fotbalové ligy:

České Budějovice - Pardubice 1:1 (0:0)
Branka: 74. Wermke - 89. Kim Te-won.

Rozhodčí: Berka - Vitner, Vlček. ŽK: Karafiát, Linhart, Novák, Šimák - Kudrna. ČK: 88. Linhart. Diváci: 857.

Č. Budějovice: Křížek - Karafiát, Hájovský, Novák, Funda - Benát, Hála - Wermke, Šimák, Vaněk (68. Řezáč) - Linhart. Trenér:

Pardubice: Frydrych - Šejvl, Vencl, Kopřiva, Kakrda - Kim Te-won, Řezníček, Kudrna, Fousek - Petráň, Fusek (80. Kayamba). Trenéři: Míchal a Krejčí.

1. Karviná 28 17 8 3 50:17 59
2. Hr. Králové 28 17 8 3 45:16 59
3. Znojmo 28 17 5 6 62:33 56
4. Sokolov 28 10 11 7 32:26 41
5. Táborsko 28 9 12 7 39:34 39
6. Pardubice 28 10 8 10 29:29 38