a dozvíte se vše jako první.
6. listopadu 2015 • 20:17

Bída Budějovic trvá! O výhru s Pardubicemi přišly v 88. minutě

Zdeněk Křížek v dresu Českých Budějovic
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
CORNER CHALLENGE: Jabloneckým se nedařilo, dvakrát se trefil jen Mehanovič CORNER CHALLENGE: Jabloneckým se nedařilo, dvakrát se trefil jen Mehanovič

Fotbalisté Českých Budějovic neukončili své trápení v této sezoně Fotbalové národní ligy ani v předehrávce 14. kola, když doma jen remizovali s Pardubicemi 1:1. Jihočeši přitom vedli, ale minutu před koncem zařídil dělbu bodů Korejec Kim Te-wom. Pro Budějovice to byl už desátý zápas v řadě bez vítězství.

Jihočeši se tlačili častěji do koncovky, ale Vaněk v jasné šanci přestřelil, Linhartova srážka s gólmanem zas nebyla posouzena jako penalta. Až v 74. minutě se prosadili, když Benát uvolnil Wermkeho, jenž si píchl míč kolem gólmana a zamířil do odkryté branky.

Jenže v 88. minutě fauloval na polovině hřiště Linhart a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Pardubice přesilovou hru ihned využily. Dlouhý míč do vápna prodloužil stoper Kopřiva na nabíhajícího Kim Te-woma, ten předskočil Fundu a zařídil remízu.

14. kolo druhé fotbalové ligy:

České Budějovice - Pardubice 1:1 (0:0)
Branka: 74. Wermke - 89. Kim Te-won.

Rozhodčí: Berka - Vitner, Vlček. ŽK: Karafiát, Linhart, Novák, Šimák - Kudrna. ČK: 88. Linhart. Diváci: 857.

Č. Budějovice: Křížek - Karafiát, Hájovský, Novák, Funda - Benát, Hála - Wermke, Šimák, Vaněk (68. Řezáč) - Linhart. Trenér:

Pardubice: Frydrych - Šejvl, Vencl, Kopřiva, Kakrda - Kim Te-won, Řezníček, Kudrna, Fousek - Petráň, Fusek (80. Kayamba). Trenéři: Míchal a Krejčí.

1.  Karviná 28 17 8 3 50:17 59
2.  Hr. Králové 28 17 8 3 45:16 59
3.  Znojmo 28 17 5 6 62:33 56
4.  Sokolov 28 10 11 7 32:26 41
5.  Táborsko 28 9 12 7 39:34 39
6.  Pardubice 28 10 8 10 29:29 38