Znojmo začala jaro výhrou, Šimák pomohl brankou k výhře Budějovic

České Budějovice mohly slavit výhru nad Třincem (archivní foto)
NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou? NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou?
Měli byste odvahu? Navrátil se na MS ze 27 metrů vrhl do bazénu Měli byste odvahu? Navrátil se na MS ze 27 metrů vrhl do bazénu

Fotbalisté Znojma vstoupili do jarní části druhé nejvyšší soutěže výhrou 2:1 nad Ústím nad Labem. Moravský celek si tak v 17. kole Fotbalové národní ligy pojistil vedení v tabulce a před druhým Sokolovem má už sedmibodový náskok. V druhé dnešní předehrávce porazily České Budějovice 3:1 Třinec.

Znojmo v souboji dvou aspirantů na boj o postup do první ligy muselo otáčet skóre. V 36. minutě chyboval gólman Veselý a hostující Veverka skóroval do prázdné branky.
V polovině druhé půle ale srovnal po kličce gólmanovi Ledecký a v druhé minutě nastavení se štěstím rozhodl o výhře Znojma Weber. Moravský tým doma v této sezoně osmkrát zvítězil a jednou remizoval.

Také České Budějovice obrátily nepříznivý stav. Třinec sice poslal do vedení v 13. minutě Teplý, ale v 28. minutě po brejku srovnal Pešek a ještě do pauzy se trefil pod břevno Klesa. Hned po přestávce sudí Julínek domácím k jejich velké nelibosti neuznal třetí gól a pojistka tak padla až deset minut před koncem, kdy skóroval veterán Šimák.

Dynamo, které v minulé sezoně hrálo nejvyšší soutěž, oslavilo teprve třetí výhru v tomto ročníku druhé ligy a posunulo se na deváté místo tabulky. Třinec ztrácí čtyři body.

Dynamo České Budějovice - Fotbal Třinec 3:1 (2:1)
Branky: 28. Pešek, 42. Klesa, 80. Šimák - 13. Teplý. Rozhodčí: Julínek - Caletka, Myška. ŽK: Vaněk, Pešek, Klesa - Jánošík, Avdič, Janoščin, Čelůstka. Diváci: 1024.

Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Opluštil, Novák, Vaněk - Benát, Čavoš - Pešek (90. Řezáč), Šimák (82. Ujec), Mareš - Jurdík (89. Wermke). Trenér: Horejš.
Třinec: Paleček - Benetka, Avdič, Hloch, Jánošík - Teplý (69. Tomovič), Samiec (46. Čelůstka), Motyčka, Janoščin - Dedič, Malcharek (87. Joukl). Trenér: Kula.

1. SC Znojmo - FK Ústí nad Labem 2:1 (0:1)
Branky: 69. Ledecký, 90.+2 Weber - 36. Veverka. Rozhodčí: Váňa - Černý, Vitner. ŽK: Weber, Nepožitek - Peterka, Smola, Šnirc, Veverka, Křapka. Diváci: 1183.

Znojmo: Veselý - Helísek, Mezlík (54. Stáňa), Odehnal, Pokorný - Weber (90. Bělíček), Nepožitek, Šamánek (90. Stehlík), Svozil - Žondra, Ledecký. Trenér: Kučera.
Ústí: Tvrdoň - Zeman, Vaněk, Křapka, Šnirc - Eliáš, Peterka, Miskovič (89. Zukič), Leibl (68. Procházka) - Veverka (77. Králík), Smola. Trenér: Němec.

1.  Karviná 28 17 8 3 50:17 59
2.  Hr. Králové 28 17 8 3 45:16 59
3.  Znojmo 28 17 5 6 62:33 56
4.  Sokolov 28 10 11 7 32:26 41
5.  Táborsko 28 9 12 7 39:34 39
6.  Pardubice 28 10 8 10 29:29 38