Budějovice zdolaly Opavu 2:1 a vedou druhou ligu, Varnsdorf už není poslední

0
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

Fotbalisté Českých Budějovic porazili ve 12. kole druhé ligy Opavu 2:1 a posunuli se na první místo. V čele tabulky mají Jihočeši náskok dvou bodů před Třincem, který dnes zdolal 1:0 čtvrté Pardubice. Třetí je s tříbodovou ztrátou Opava. Na druhém konci tabulky se ode dna odlepil poslední Varnsdorf.

O výhře Budějovic rozhodl dvěma góly Táborský. Na jeho zásah z prvního poločasu ještě dokázal odpovědět v 56. minutě Kayamba, domácí útočník ale devět minut nato vrátil jihočeskému celku vedení. Budějovice tak prodloužily sérii bez porážky na pět zápasů, Opava po nečekané remíze s posledním Varnsdorfem podruhé za sebou nebodovala.

Třinec duel s Pardubicemi rozhodl až v nastaveném čase a ani v šestém domácím utkání v sezoně neprohrál. K přímému kopu u rohu pokutového území se postavil Kateřiňák a poslal před branku střílený centr. Hráči jen přeběhli, nikdo míč netečoval a ten zapadl k tyči. Hned vzápětí sudí duel ukončil.

Vítkovice v úvodních deseti kolech ani jednou nevyhrály a byly poslední, ale pod vedením nového trenéra Grmely vyhrály i druhý zápas, když zvítězily 2:0 na hřišti Olympie. Ve 37. minutě se prosadil Vasiljev a v závěru potvrdil vedení Mišinský z penalty. Ostravané ukončili domácím sedmizápasovou sérii bez porážky.

Žižkov pod Pilným opět zvítězil, Varnsdorf se odlepil

Fotbalisté posledního Varnsdorfu porazili 1:0 předposlední Frýdek-Místek a opustili sestupové příčky. Uspěl i Žižkov, který si poradil 2:1 se Znojmem a vyhrál i druhý zápas pod vedením nového trenéra Bohuslava Pilného.

Jedinou branku duelu ve Varnsdorfu vstřelil už ve čtvrté minutě Fahrudin Durdevič. Domácí díky němu vyhráli po dvanácti utkáních a z poslední šestnácté příčky poskočili na čtrnáctou. Od patnáctého Ústí nad Labem je dělí jeden bod, od posledního Frýdku-Místku dva.

Pilný minulý týden nahradil Davida Vavrušku a poprvé vedl Viktorii v minulém kole, kdy vítězstvím 3:0 v Ústí nad Labem ukončil pražský celek sérii tří porážek. O domácí výhře nad Znojmem rozhodl tři minuty před koncem Lukáš Stratil a prodloužil šňůru soupeře bez vítězství na tři utkání.

České Budějovice - Opava 2:1 (1:0)
Branky: 30. a 65. Táborský - 56. Kayamba. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Novák. ŽK: Čavoš, Javorek (oba Č. Budějovice). ČK: 74. Schaffartzik (Opava). Diváci: 2413.

Třinec - Pardubice 1:0 (0:0)
Branka: 90.+2 Kateřiňák. Rozhodčí: Matějček - Antoníček, Dresler. ŽK: Bedecs, Reintam - Kopřiva. Diváci: 473.

Olympia Praha - Vítkovice 0:2 (0:1)
Branky: 37. Vasiljev, 86. Mišinský z pen. Rozhodčí: Klíma - Vitner, Kožár. ŽK: Rothe, Duben, Hejný - Matěj, Mrázek, Twardzik. Diváci: 285.

Hradec Králové - Sokolov 0:1 (0:0)
Branka: 50. Kosak. Rozhodčí: Dubravský - Vodrážka, Lakomý. ŽK: Schwarz - Strada, Kosak. Diváci: 617.

Příbram - Ústí nad Labem 4:0 (0:0)
Branky: 73. a 79. Ayong, 64. Danoski, 71. Januška. Rozhodčí: Marek - Melichar, Polák. ŽK: Danoski, Januška - Pimpara. Diváci: 1382.

Viktoria Žižkov - Znojmo 2:1 (1:0)
Branky: 16. Čermák, 87. Stratil - 76. Javůrek. Rozhodčí: Houdek - Vlček, Pečenka. ŽK: Kodeš, Jelínek (oba Žižkov). Diváci: 940.

Varnsdorf - Frýdek-Místek 1:0 (1:0)
Branka: 4. Durdevič. Rozhodčí: Příhoda - Pfeifer, Podaný. ŽK: Dordič, Bláha - Slaninka, Švrček, Pielorz. Diváci: 595.

Vlašim - Táborsko 2:2 (1:1)
Branky: 2. Janda, 80. Vyhnal - 22. Mršič, 58. Musiol. Rozhodčí: Machálek - Horák, Poživil. ŽK: Piško - Kučera, Hell. ČK: 75. Navrátil (Táborsko). Diváci: 638.

1. Opava 30 18 9 3 76:33 63
2. Příbram 30 18 4 8 56:32 58
3. Pardubice 30 16 3 11 44:30 51
4. Hr. Králové 30 14 8 8 50:36 50
5. Třinec 30 12 11 7 42:30 47
6. Č. Buděj. 30 11 11 8 44:33 44
7. Sokolov 30 12 5 13 34:39 41
8. Vlašim 30 11 5 14 42:49 38