Baroš a Baník: rozhodne se o přestupu ex-reprezentanta už dnes?

Ročník 12/13
Začít diskusi (0)

Byla by to pro Baník mimořádná pomoc. To říká ostravský trenér Martin Pulpit o možném příchodu Milana Baroše na Bazaly. Ačkoliv ho prý celá záležitost nechává zatím v klidu, netají se kouč tím, že by pro něj bylo ctí takového hráče trénovat. Jednání mezi útočníkem, jeho manažerem Pavlem Paskou a Galatasarayem Istanbul o předčasném ukončení hráčovy smlouvy v tureckém klubu mají pokračovat dnes.

Milan BarošMilan Baroš • Pavel Mazáč (Sport)Fanoušci jsou v očekávání. Deník Sport o možném Barošově návratu do Baníku poprvé informoval už v pátek.

Hráčův manažer Paska prohlásil, že jednání o ukončení smlouvy v Galatasarayi budou pokračovat v pondělí.

Pokud se šéf Baníku Petr Šafarčík potká s Paskou dnes večer v Praze na vyhlášení Fotbalisty roku, možná se dozví, že sen mnohých fandů Baníku se zase o krok přiblížil. 

„Nevylučuju, že v pondělí večer budu vědět víc. Zatím jen čekáme, jak se Milan se svým stávajícím klubem dohodne. To je pro další vývoj naprosto klíčová věc,“ uvedl Šafarčík. 

O tom, jak velká je naděje Baníku, že se Baroš vrátí, byť by to bylo jen na letošní jaro, nechtěl Šafarčík spekulovat. Baroš v sobotu ráno rozvířil diskuze tím, že na svůj twitter napsal velmi stručný a dílem i záhadný vzkaz: „Baník.“

Co chtěl sdělit nebo naznačit, netuší ani Šafarčík. „Možná tím prostě jen vyjádřil svůj vztah k tomuto klubu,“ pravil předseda představenstva Baníku opatrně. 

Trenér Martin Pupit prý zatím žádným vášním nepropadá.

„Víme, že se jedná, ale taky víme, jak to v takových případech chodí. Situace se mění každým dnem, jako na bojišti. Nemá cenu se tím extrémně nechat unášet. Ale samozřejmě bych si považoval za velkou čest takového hráče mít v týmu. Ale to každý trenér,“ prohlásil. 

Kouč přiznal, že případný Barošův návrat do Baníku je tématem hovorů uvnitř týmu. „Sám jsem o tom mluvil s těmi nejzkušenějšími hráči, například s Martinem Lukešem. Pro mě jako pro trenéra by bylo nejpodstatnější, v jakém stavu by hráč přišel. Jestli by potřeboval dotrénovat, jak by se na něm projevila jeho dlouhá herní pauza a podobně,“ poznamenal Pulpit.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů