+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
9. března 2010 • 12:07

Pro šlágr kola chyběl přenosový vůz...

Autor:
Šlágr kola diváci neviděli.
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velmi atraktivní podívanou nabídl nedělní duel mezi Ostravou a Jabloncem. Viděli ji však jen diváci, kteří byli přítomni na vítkovickém stadionu. Ti televizní měli smůlu. A to i přesto, že Česká televize měla původně v plánu toto utkání vysílat. Ještě před startem jara však úmysl přehodnotila a zařadila do vysílání zápas Slavie s Českými Budějovicemi. Proč?Už dopředu bylo jasné, že klání Baníku s Jabloncem bude nejzajímavějším zápasem ze všech utkání 18. kola. Česká televize ale nakonec upřednostnila sobotní duel Příbrami s Mladou Boleslaví, který se shodou okolností vůbec neodehrál, a pondělní zápas Slavie s Českými Budějovicemi. Prý proto, že v Ostravě neměla k dispozici přenosový vůz.

„Mohu potvrdit, že Česká televize měla původně v plánu zápas Ostravy s Jabloncem vysílat, a to v pondělním termínu,“ řekl Sportu Ladislav Šticha, tiskový mluvčí České televize.

„Ještě před začátkem jarní části sezony jsme ale byli nuceni udělat změnu. Ukázalo se, že v Ostravě nebudeme mít k dispozici přenosový vůz, který bude – a také byl – ve stejném termínu využit pro jiné natáčení,“ dodal Šticha.

„Tuto informaci nám tlumočil fotbalový svaz, my jsme ji akceptovali. Více jsme se důvody, proč se náš zápas s Jabloncem nevysílá, nezabývali,“ prohlásil Tomáš Trucha, předseda představenstva Baníku Ostrava.

V zákulisí českého fotbalu se ale stále častěji šušká o tom, že některé kluby nejsou nadšeny z toho, že jejich zápasy snímají televizní kamery. Ty totiž mnohdy dokáží velmi detailně rozpoznat omyly rozhodčích. A že některé kluby se snaží uplatnit svůj vliv i směrem k České televizi.

Také v souvislosti s utkáním Baníku s Jabloncem se začaly šířit spekulace o tom, že za zrušením plánovaného přenosu lze najít aktivitu severočeského klubu. Šticha však něco takového absolutně odmítá.

„Můžu vás jednoznačně ubezpečit, že žádný z českých klubů nemá takovou moc, aby dokázal jakýmkoliv způsobem ovlivnit rozhodnutí České televize, který zápas vysílat a který nikoliv,“ prohlásil tiskový mluvčí ČT.

Témata:  sport, fotbal, přenos
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze