+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
15. července 2011 • 18:34

Fanoušci Olomouce: Korupce? Pražský výmysl!

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zhruba stovka fanoušků Sigmy Olomouc podpořila dnes v Olomouci pochodem svůj klub, který čelí obvinění z korupce. Z olomouckého Horního nádraží došli k Androvu stadionu, kde debatovali se zástupci klubu a vyfotili se s hráči. Akci ocenili fotbalisté i trenér Zdeněk Psotka."Svolal jsem pochod proto, abychom vyjádřili podporu Sigmě v probíhající korupční aféře. Přišli jsme ukázat, že za Sigmou budeme stát za každé situace. Osobně je mi úplně jedno, jestli Sigma uplácela, nebo ne. Nejvíc nám vadí to, že lidi, kteří několik desítek let prohlašovali, že jsou Sigma, po ní najednou šlapou," řekl ČTK organizátor akce David Tyl.

Akci ocenil trenér Psotka. "Jsem rád, že fanoušci ukázali svoji sounáležitost s klubem, hráči to určitě ocení," uvedl. S tím souhlasil i kapitán mužstva Radim Kučera. "Všichni teď vzhlížíme k 21. červenci, kdy bude soud. Doufáme v to, že to dobře dopadne, a podporu jenom vítáme," uvedl fotbalista.


Ne všichni přítomní fanoušci byli ale o nevině Sigmy přesvědčeni. "Sigmě fandím, chodím na všechny zápasy. Bohužel si ale myslím, že korupce tam byla. Mrzí mě to, ale patrně to tak bylo," řekl fanoušek, který se představil jako Pepa. "Je to jen výmysl z Prahy," opáčil mu jiný příznivec, který se ale nepředstavil.

Při následné besedě s fanoušky například trenér slíbil, že nehodlá výrazněji měnit styl hry. Vedení klubu přislíbilo i změny, které by přivedly na tribuny více diváků, včetně online prodeje.

Olomoucký klub je obviněn z toho, že v květnu 2009 uplatil hráče Bohemians Praha částkou 300.000 korun. Případ řeší disciplinární komise a olomoucký soud. Ten má k dispozici audionahrávku bývalého sportovního ředitele Sigmy Jiřího Kubíčka, která podle funkcionáře poukazuje na machinaci s penězi klubu. Soud bude případ znovu projednávat 21. července.
Hráči Sigmy Olomouc před oficiálním fotografováním týmu
Hráči Sigmy Olomouc před oficiálním fotografováním týmu

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze