Německo – Česko 3:0. Národní tým inkasoval tvrdou facku

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
PRVNÍ DOJEM: Vsetín by si měl pomoct přesilovkami. Naskočí do baráže Jágr?

Čeští fotbalisté prohráli druhé kvalifikační o MS 2018 utkání na půdě Německa 0:3. Na stadionu v Hamburku poslal domácí do vedení v prvním poločase Thomas Müller. Ve druhém poločase zvýšil na 2:0 Toni Kroos a poslední slovo v utkání si vzal opět Thomas Müller. Češi jsou po dvou duelech ve skupině C na čtvrté pozici s jedním bodem. Tabulku vedou s šesti body Němci o skóre před Ázerbájdžánem, s nímž se národní tým utká v úterý ve Vítkovicích. Na šampionát do Ruska přímo postoupí jen vítězové skupin, osm nejlepších celků z druhých příček čeká baráž.

Kouč Jarolím překvapil a do sestavy nasadil napravo Petrželu a do útoku Vydru. Zraněného Daridu zastoupil Hořava. Němci, kteří od poslední porážky s českým týmem následujících 22 soutěžních utkání doma neprohráli, od začátku diktovali tempo hry. Úvodních 12 minut sice Vaclíka nezaměstnali, ale o minutu později hned z první střely na branku udeřili.

Vaclík: Byla to čistá dominance Němců. Vědí o sobě

Češi přišli o míč a domácí celek se prokombinoval až k přečíslení tři na dva. Özil promáchl Götzeho přihrávku, balon se tak dostal k Müllerovi a ten s lehkou tečí bránícího Nováka překonal Vaclíka.

Hosté měli za první poločas jedinou šanci. Ve 22. minutě centroval Dočkal, ale Vydra i Novák na hranici malého vápna promáchli. Jinak hrozili jen Němci. Ve 24. minutě Draxler o centimetry minul tyč, vzápětí Vaclík vyrazil Müllerovu přízemní střelu. Po půlhodině si narazil Götze s Müllerem, sám před českým gólmanem ale poslal oblouček vedle.

Německá radost, český smutek. Němci vyhráli v kvalifikaci o postup na MS 2018 nad českým výběrem 3:0.

Semifinalisté letošního Eura drželi v první půli míč v 73 procentech času a v převaze pokračovali i po pauze. Ve 49. minutě Kimmich v klidu prošel k vápnu, nabil Kroosovi a ten přízemní střelou k tyči zpoza šestnáctky překonal Vaclíka.

Třetí gól mohl přidat Özil, jeho pokus však stihl tečovat nad branku Sivok. Až v 63. minutě krátce po příchodu debutanta Droppy na trávník vystřelili hosté poprvé mezi tyče, Dočkalovu ránu ale vyrazil Neuer.

Vzápětí naopak udeřili potřetí Němci. Hector v 65. minutě zleva nahrál před branku a podruhé v zápase se trefil Müller. Navázal tak na dvě branky ze září při výhře 3:0 v Norsku. Vyprodaná aréna se bavila "mexickými vlnami" a náladu jí nepokazil ani Dočkal, který těsně minul. Na druhé straně ještě dvakrát zachránil hosty Vaclík. Krejčího gól v nastavení pak neuznal sudí kvůli údajnému ofsajdu a Češi tak utrpěli nejvyšší porážku od prohry 0:3 s Dánskem v březnu 2013.

Droppa: Čekal jsem, kdy přijde nervozita, ale nepřišla

Kvalifikace MS 2018 ve fotbale - utkání skupiny C v Hamburku:

Německo - ČR 3:0 (1:0)

Branky: 13. a 65. Müller, 49. Kroos. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). ŽK: Kadeřábek, Pavelka (oba ČR). Diváci: 51.299 (vyprodáno).

Německo: Neuer - Kimmich, Boateng, Hummels, Hector (68. Höwedes) - Khedira, Kroos (75. Gündogan) - Müller, Özil, Draxler (80. Brandt) - Götze. Trenér: Löw.

ČR: Vaclík - Kadeřábek, Sivok, Suchý, Novák - Petržela (69. Skalák), Pavelka (63. Droppa), Hořava, Krejčí - Dočkal - Vydra (76. V. Kadlec). Trenér: Jarolím.

Hosté:

Domácí: Neuer (C) – Kimmich, J. Boateng, Hummels, Hector (68. Höwedes) – S. Khedira, Kroos (76. Gündoğan) – T. Müller, Özil, Draxler (80. Brandt) – M. Götze.

Hosté: Vaclík – Kadeřábek, Sivok, Suchý (C), Novák – Pavelka (63. Droppa), Hořava – Petržela (69. Skalák), Dočkal, Krejčí – Vydra (76. V. Kadlec).

Domácí: Brandt, Gündoğan, Höwedes, Leno, Meyer, Mustafi, Rudy, ter Stegen, Volland, Weigl

Hosté: Brabec, Droppa, Gebre Selassie, Kadlec, Koubek, Pavlenka, Schick, Skalák, Sýkora, Zmrhal

Hosté: Kadeřábek, Pavelka

Haţegan – Șovre, Gheorghe (vš. Rumunsko)

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.