+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu. Sledujte nás na Facebooku a
dozvíte se vše jako první.
14. listopadu 2016 • 20:05

Podivné týmové fotky. Hráči Walesu vysvětlili, proč se zvláštně řadí

Autor:
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Poslední kolo se rozhodčím povedlo, nejlepší v sezoně byl Franěk ZLATÁ PÍŠŤALKA: Poslední kolo se rozhodčím povedlo, nejlepší v sezoně byl Franěk
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
VŠECHNA VIDEA ZDE

K fotbalovému utkání neodmyslitelně patří také předzápasové focení základních jedenáctek soupeřů, při kterém se týmy řadí do dvou řad s šesti hráči nahoře a s pěti dole. Reprezentace Walesu však pojala týmové focení po svém a v posledních dvou kvalifikačních zápasech sáhla k originálnímu rozestavení.Před sobotním zápasem proti Srbsku zůstali v horní řadě pouze čtyři hráči, zatímco dole se roztáhlo sedm mužů. O měsíc dříve proti Gruzii zvolila parta kolem Garetha Balea dokonce poměr tří ku osmi. Z náhodného vtípku se najednou stává zvyk, v němž chtějí fotbalisté pokračovat.

„Řekli jsme si, že máme ještě prostor,“ přiznal pro web WalesOnline týmový bavič Joe Ledley. Podle hráčů se však nejedná o pověrčivost. „Pověrčiví nejsme, ale podle mě normální týmové fotografie jen tak dělat nebudeme,“ řekl s úsměvem Ledley.

Další možnost navrhl jeho spoluhráč Johnny Williams. „Těžko říct, jak daleko můžeme zajít. Ledaže by zůstal Wayne (Hennessey) nahoře sám,“ usmíval se. Tento plán by se ale podle Ledleyho velšskému brankáři příliš nelíbil.

„Wayne se snaží dostat dolů, ale i kdyby tam šel, pořád by byl vyšší než Joe Allen,“ zažertoval na adresu svého spoluhráče ze Stoke City, kterému chybí na téměř dvoumetrového brankáře necelých třicet centimetrů.

„Můžeme zajít ještě dál, ale uvidíme. Nic speciálního netrénujeme, jen se o tom bavíme a uvidíme, co bude dál. Nechte se překvapit,“ uzavřel Ledley.

Netradiční zvyk přináší jeho týmu štěstí pouze z části. V obou domácích zápasech s Gruzií i Srbskem totiž ztratil dva body, když pouze remizoval 1:1. I proto je ve skupině D třetí se ztrátou dvou bodů na druhé Srby a čtyřbodovým mankem na první Irsko.

Skupina D

Z V R P Skóre B
1.  Srbsko 5 3 2 0 12:6 11
2.  Irsko 5 3 2 0 7:3 11
3.  Wales 5 1 4 0 8:4 7
4.  Rakousko 5 2 1 2 8:7 7
5.  Gruzie 5 0 2 3 4:8 2
6.  Moldavsko 5 0 1 4 2:13 1

Fotbalisté Walesu zvolili netradiční formaci i před utkáním se Srbskem
Fotbalisté Walesu zvolili netradiční formaci i před utkáním se Srbskem