1. září 2016 • 12:30

Spielführer Schweinsteiger se loučil a plakal. Přeje si zůstat v United

Autor:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Příbram - Slavia 1:8. Ngadeu dal hattrick, zářil i Sýkora CELÝ SESTŘIH: Příbram - Slavia 1:8. Ngadeu dal hattrick, zářil i Sýkora
SESTŘIH Premier League: Chelsea - Swansea 3:1. Domácí dál kráčí za titulem SESTŘIH Premier League: Chelsea - Swansea 3:1. Domácí dál kráčí za titulem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Německo porazilo Finsko 2:0. Jenže fanoušci si budou pamatovat středeční přípravný zápas především jako rozlučku Bastiana Schweinsteigera s národním týmem. 32 letého záložníka, který nastřádal 121 startů a 24 gólů, zahrál si na sedmi velkých turnajích a přispěl k titulu na MS 2014. Po konci zápasu neskrýval dojetí. "Znamená pro mě hrozně moc, že jste tady. Bylo mi ctí pro vás hrát," řekl Schweinsteiger v slzách fanouškům.Ještě naposledy z něj byl šéf. Schweinsteiger oblékl kapitánskou pásku s nápisem Spielführer a užíval si posledních 67 minut v německé reprezentační kariéře. Jeho večírek na rozloučenou vyšel dokonale.

Na stadionu v Mönchengladbachu panovala slavnostní a uvolněná atmosféra. Jeden z fanoušků překonal reklamní panely, vběhnul na hřiště a vyfotil si selfie s hrdinou dne, rozhodčí ani neprotestoval a ani pořadatelé nezasáhli.

„Chtěl jsem si užít každý moment a vidíte, jak to na mě dolehlo. Nečekal jsem, že to bude tak nádherné,“ podělil Schweinsteiger se o svoje pocity.

Promluvil také o svojí klubové budoucnosti. V Manchesteru United vypadl po příchodu trenéra Josého Mourinha z prvního týmu, nicméně se podle vlastních slov nechystá na odchod z Old Trafford. „Mám tam smlouvu do roku 2018 a rád bych ji dokončil. Mám fotbal moc rád, což znamená, že jsem rád na hřišti a hraju. To je všechno, na co myslím,“ nepřipouštěl si, že by mohl pod Mourinhem natrvalo zůstat na vedlejší koleji.

Jeden z fanoušků si doběhl na hřiště udělat selfie s Bastianem Schweinsteigerem
Jeden z fanoušků si doběhl na hřiště udělat selfie s Bastianem Schweinsteigerem