CELÝ SESTŘIH: Kadlecův návrat snů! Dva góly Příbrami a výhra Sparty

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

VIDEO | Fotbalisté Sparty vstoupili do ligového jara domácí výhrou 4:1 nad Příbramí a v tabulce udrželi jednobodový odstup za vedoucí Plzní. Obhájce titulu sice v utkání 17. kola prohrával po vlastní brance Pavla Kadeřábka, díky dvěma gólům Václava Kadlece, který na Letnou přišel teprve ve středu na hostování z Frankfurtu, však skóre otočil. Za domácí také skóroval kapitán David Lafata a vlastní gól si dal Milan Nitrianský.

Sparta vysokou výhrou odpověděla na šestibrankové vítězství vedoucí Plzně nad Českými Budějovicemi i na výhru třetího Jablonce 2:1 nad Slováckem. "Věděli jsme, jak hrály týmy kolem nás, a chtěli jsme jim odpovědět. Jsem rád, že se to povedlo, i když se vítězství nerodilo lehce," řekl trenér Sparty Vítězslav Lavička.

Sparta nastoupila jen s jednou zimní posilou v sestavě - v záloze se objevil Shala, který přišel nahradit Hušbauera. Mezi náhradníky zůstali navrátilec z bundesligového Frankfurtu Kadlec s Řezníčkem, jenž na Letné hostuje z Příbrami. Hosté naopak nastoupili s dvěma juniory Suchanem a Matějů, protože kvůli dohodě klubů nemohl hrát Bednář se Zemanem.

"Myslím, že náš výkon tím ztratil tak padesát procent. Asi poprvé v kariéře jsem do ligového zápasu nasadil dva dorostence, ale jinak to v naší situaci nešlo," uvedl příbramský kouč Pavel Tobiáš. "V podstatě jsme neměli klasického útočníka a bylo to vidět. Fillo sice vepředu bojoval, ale chybělo doplnění, o které by se postaral Bednář, Zeman nebo nakonec i Řezníček," dodal.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Příbram 4:1

Domácí měli od začátku navrch, ale jediným výrazným výsledkem byl Dočkalův pokus, který na brankové čáře vyhlavičkoval stoper Zápotočný. Příbram se na sparťanskou polovinu podívala jen dvakrát, ale na vedení to stačilo. V 37. minutě si Pilíkův centr srazil do branky Kadeřábek.

Radost hostům ale vydržela jen dvě minuty, protože po Dočkalově přihrávce srovnal zblízka Lafata. Letenský kapitán si připsal jedenáctou branku v sezoně a v tabulce střelců se dotáhl na vedoucí dvojici Došek (Slovácko), Škoda (Slavia). V závěru půle mohl přidat Lafata další trefu, ale rozhodčí ji kvůli ruce neuznal.

Druhý poločas začal stejně jako první a v 54. minutě se dostal na hřiště i Kadlec, který nahradil nevýrazného Shalu. "Lindy nezahrál tak jako v přípravě. Byla na něm patrná nervozita, ale umí věci řešit lépe," řekl Lavička. "Vaška jsme chtěli nasadit podle situace, ale čekali jsme příznivější vývoj zápasu. Jeho příchod ale náš útok oživil a jeho dva góly byly klíčové," přidal letenský kouč.

Kadlec se hned dostal do velké šance, sám před Boháčem ale netrefil míč. V 57. minutě už však mířil přesně a po Matějovského přihrávce poslal Spartu do vedení. "V první šanci jsem nezachoval chladnou hlavu, trochu jsem zpanikařil. Ale hlavně, že to tam potom spadlo," prohlásil Kadlec.

O chvíli později mohlo být srovnáno, napadající Fillo ale Štěchovo zaváhání v rozehrávce nepotrestal. Sparta tak dostala možnost vedení pojistit a v 70. minutě se o to postaral vlastní brankou Nitrianský, který tečoval Krejčího přímý kop. Definitivní tečku dal zápasu Kadlec, který osm minut před koncem ve skluzu využil Krejčího přihrávku. "I když si člověk takovou premiéru představuje, tak dva góly nečekal nikdo. Líp to dopadnout asi nemohlo," řekl Kadlec.

Útočník Sparty Václav Kadlec se vrátil ve velkém stylu, dvěma góly zničil Příbram

Druhý poločas začal stejně jako první a v 54. minutě se dostal na hřiště i Kadlec. Útočník nahradil nevýrazného Shalu a hned se dostal do velké šance, sám před Boháčem ale netrefil míč. V 57. minutě už však mířil přesně a po Matějovského přihrávce poslal Spartu do vedení.

Sparta Praha - 1. FK Příbram 4:1 (1:1)
Branky: 57. a 82. Kadlec, 39. Lafata, 72. vlastní Nitrianský - 37. vlastní Kadeřábek. Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Urban. ŽK: Vácha, J. Brabec - Divíšek. Diváci: 8062.

Sparta: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Matějovský, Vácha (79. Mareček), Shala (54. Kadlec) - Dočkal (85. Konaté), L. Krejčí - Lafata.

Příbram: Boháč - Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Matějů - Pilík, Hnaníček, Krameš (89. Krbeček), Divíšek (85. Mareš) - Suchan (75. Hronek) - Fillo.

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41