Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
6. listopadu 2017 • 07:58

SESTŘIHY: Čech nezastavil City, vyhrál i Tottenham. Chelsea přetlačila United

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost
Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj! Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj!

Fotbalisté Manchesteru City porazili v 11. kole anglické nejvyšší soutěže Arsenal 3:1 a prodloužili vítěznou sérii na devět ligových zápasů. "Citizens" stále neprohráli a před Manchesterem United mají v čele tabulky osmibodový náskok, "Rudí ďáblové" totiž nezvládli další šlágr a prohráli 0:1 na hřišti Chelsea. Na United se bodově dotáhl Tottenham, který v londýnském derby zdolal 1:0 Crystal Palace, jenž stále čeká na první bod i vstřelený gól na hřištích soupeřů.

Hosté:

Domácí: Courtois – Azpilicueta, Christensen, Cahill – Zappacosta (66. Rüdiger), Kanté, Fàbregas (79. Drinkwater), Bakayoko, Alonso – Morata, E. Hazard (87. Willian).

Hosté: de Gea – Bailly, Smalling, P. Jones (63. Fellaini) – A. Valencia, A. Herrera, Mchitarjan (62. Martial), N. Matić, Young (78. Lingard) – Rashford, R. Lukaku.

Domácí: Caballero, Rüdiger, Drinkwater, Pedro, Willian, Ampadu, Batshuayi

Hosté: Romero, Martial, Lingard, Blind, Darmian, Fellaini, McTominay

Domácí: Bakayoko

Hosté: P. Jones, A. Herrera, Fellaini

Taylor – Beswick, Nunn

Stamford Bridge, London

Šlágr Chelsea - Manchester United se od začátku hrál ve velkém tempu, na první gól si ale diváci na stadionu Stamford Bridge počkali až do 55. minuty. Poněkolikáté v sezoně zafungovala spolupráce španělských fotbalistů Chelsea, Azpilicueta nacentroval a nehlídaný Morata hlavou poslal míč k tyči. V závěru mohl vyrovnat Fellaini, jeho skákavý pokus ale gólman Courtois vyrazil.

720p 360p
SESTŘIH Premier League: Chelsea - Manchester United 1:0. Hosté nezvládli další šlágr, rozhodl Morata

Hosté: 65. A. Lacazette

Domácí: Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Delph – De Bruyne, Fernandinho, Silva (C) – Sterling (78. Gündoğan), Agüero (62. Jesus), Sané (87. B. Silva).

Hosté: Čech – Bellerín, Koscielny (C), Monreal, Kolašinac – Xhaka (78. Giroud), Coquelin (56. A. Lacazette) – Ramsey, Özil, Iwobi (78. Wilshere) – Alexis Sánchez.

Domácí: Bravo, Mangala, Danilo, Gündoğan, Silva, Touré, Jesus

Hosté: Macey, Debuchy, Elneny, Wilshere, Walcott, Giroud, Lacazette

Domácí: Otamendi

Hosté: Monreal, A. Lacazette, Koscielny, Xhaka, Alexis Sánchez, Özil

Michael Oliver – Simon Bennett, Stuart Burt

Etihad Stadium, Manchester

Manchester City šel proti Arsenalu do vedení v 19. minutě. První střelu belgického reprezentanta De Bruyneho gólman Čech ještě vyrazil, na následující křížnou přízemní střelu už ale nedosáhl. De Bruyne dal 50. soutěžní gól "Citizens" v této sezoně.

Krátce po změně stran nařídil sudí Oliver po zákroku Monreala na Sterlinga penaltu, kterou proměnil argentinský kanonýr Agüero. Ten se trefil šestkrát v posledních osmi soutěžních duelech proti "Kanonýrům".

Zdramatizovat duel se povedlo v 65. minutě francouzskému útočníkovi Lacazettovi, který prostřelil Edersona a dal šestý gól v sezoně. Domácím ale vrátil dvoubrankové vedení o chvíli později Gabriel Jesus; gól platil i přes ofsajd, v němž se nacházel přihrávající David Silva.

720p 360p
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Arsenal 3:1. Domácí dominovali, Čech nechytil penaltu

Hosté: 22. M. Salah, 24. Matip, 56. Oxlade-Chamberlain, 76. M. Salah

Domácí: Hart – Reid, Kouyaté, Ogbonna – E. Fernandes (46. Carroll), Obiang, Lanzini, Noble (C) (61. Arnautović), Cresswell – A. Ayew, J. Hernández (72. D. Sakho).

Hosté: Mignolet (C) – Joe. Gomez, Matip, Klavan, A. Moreno – Oxlade-Chamberlain (87. Lovren), Can, Wijnaldum – M. Salah, Firmino (87. Solanke), Mané (77. Milner).

Domácí: Adrián, Masuaku, Rice, Hakšabanović, Arnautović, Carroll, Sakho

Hosté: Karius, Lovren, Alexander-Arnold, Milner, Grujić, Solanke, Sturridge

Domácí: Noble, Reid, Lanzini

Swarbrick – Child, Smart

Olympijský stadion, Londýn

"Reds" se ujali dvougólového vedení během necelých tří minut úvodního dějství. Uzdravený Mané pláchl společně se Salahem domácí obraně a předložil svému spoluhráči míč před prázdnou bránu. Ve 24. minutě přidal po rohu druhý gól Matip.

V 55. minutě snížil Lanzini, ale na víc už se "Kladiváři" nevzmohli. Naopak prvním ligovým gólem v liverpoolském dresu zvýšil vedení hostů Oxlade-Chamberlain a čtvrt hodiny před koncem stanovil konečný stav 4:1 znovu Salah. Egyptský křídelník se tak dostal mezi nejlepšími střelci soutěže se sedmi góly na druhé místo.

Hosté: 46. Richarlison, 64. Kabasele

Domácí: Pickford – Kenny, Jagielka (C), M. Keane, Baines – Baningime (55. Lookman), Gueye, Davies – Rooney (68. Calvert-Lewin), Niasse, G. Sigurdsson (85. Lennon).

Hosté: Gomes (C) (59. Karnezis) – Femenía, Kabasele (79. Mariappa), Britos, Holebas – Hughes (90+6. Okaka), Doucouré, Cleverley – Carrillo, Gray, Richarlison.

Hosté: 33. Iborra, 61. Mahrez

Domácí: Butland – K. Zouma, Shawcross (C), Wimmer – Diouf (86. Berahino), D. Fletcher, Allen, Pieters – Shaqiri, Sobhi (69. Crouch) – Choupo-Moting.

Hosté: Schmeichel – Simpson, Morgan (C), Maguire, Fuchs – Mahrez, Ndidi, Iborra (66. A. King), Gray (80. Albrighton) – Okazaki (59. Iheanacho) – Vardy.

Domácí: Adam, Afellay, Berahino, Crouch, Jesé, Martins Indi, Grant

Hosté: Albrighton, Amartey, Hamer, Dragović, Iheanacho, King, Slimani

Bet365 Stadium, Stoke on Trent

Leicester se v zápase dostal dvakrát do vedení, ale soupeř dokázal pokaždé odpovědět. V 33. minutě se prosadil po rohovém kopu Iborra, o šest minut později vyrovnal Shaqiri. Po hodině hry se trefil po individuální akci Mahriz, ale poslední slovo měli opět hráči Stoke.

Střídající Crouch si naskočil na rohový kop Shaqiriho a hlavou nedal Schmeichelovi šanci. Vytáhlý útočník nastoupil ke 142. zápasu v Premier League v roli střídajícího hráče, čímž vyrovnal rekord Ameobiho.

Hosté:

Domácí: Gazzaniga – D. Sánchez, Dier, Vertonghen – Aurier, Moussa Sissoko, Winks (46. M. Dembélé), Eriksen, Rose (90+2. Davies) – Heung-min – Kane (C) (76. F. Llorente).

Hosté: Speroni – Fosu-Mensah, Dann (C), M. Sakho, J. Ward (76. Sako) – Loftus-Cheek, Cabaye, Milivojević, Schlupp – Townsend, Zaha.

Domácí: Davies, Dembélé, Foyth, Llorente, N'Koudou, Trippier, Whiteman

Hosté: Hennessey, McArthur, Puncheon, Riedewald, Sako, Souaré, Tomkins

Hosté: Townsend, Schlupp

Friend – Long, Holmes

Wembley Stadium, London

Tottenham nastoupil bez zraněného brankáře Llorise, kterého nahradil Gazzaniga a připsal si premiérový start po letním příchodu ze Southamptonu. Argentinský gólman "Kohouty" několikrát zachránil, vytáhl se proti Dannovi, Townsendovi nebo Milivojevičovi. Velkou šanci měl také Zaha, netrefil však odkrytou branku.

Na druhé straně vstřelil v 64. minutě jediný gól zápasu Son Hung-min, který se v Premier League prosadil podvacáté a stal se nejlepším asijským střelcem v soutěži. Překonal krajana Pak Či-songa, jenž nastřílel 19 gólů v dresu Manchesteru United. Osm minut před koncem mohl Son Hung-min přidat druhou trefu, netrefil však branku.

Crystalu Palace se v lize na hřišti Tottenhamu vůbec nedaří. Pětkrát už nedokázal skórovat a naposledy se radoval ze tří bodů před dvaceti lety.

Hosté: 81. Vokes

Domácí: Forster – Soares, V. van Dijk, Jošida, Bertrand – S. Davis (C), Romeu – Redmond, Tadić (76. S. Long), Boufal (90. Ward-Prowse) – Gabbiadini (66. Ch. Austin).

Hosté: Pope – Lowton, Mee (C), Tarkowski, S. Ward – Gudmundsson, Cork, Defour, Brady – Hendrick (65. Barnes) – Wood (65. Vokes).

SESTŘIH Premier League: Southampton - Burnley 0:1

Skvělý vstup do sezony zažívá Burnley. Další tři body přivezlo ze Southamptonu, o čemž rozhodl přesnou hlavičkou v 81. minutě Vokes. Svěřenci trenéra Dychea se posunuli nejméně do večera na šesté místo tabulky.

Hosté: 90+2. S. Cook

Domácí: Elliot – Yedlin, Lascelles (C) (56. Clark), Lejeune, Manquillo – Ritchie, Hayden, Shelvey, Atsu (82. Jacob Murphy) – Gayle, Joselu (68. Ayoze Pérez).

Hosté: Begović – Aké, Francis (C), S. Cook, Daniels – Ibe (76. Defoe), Surman, Arter, Pugh – C. Wilson (76. A. Smith), J. King.

Hosté:

Domácí: Lössl – Hadergjonaj, Jørgensen, Schindler, Malone (79. Löwe) – Kachunga (61. Cranie), Hogg (C), Mooy, van La Parra (62. Williams) – Ince – Depoitre.

Hosté: Foster – McAuley (59. Phillips), Hegazy, J. Evans (C) – Nyom, Krychowiak (59. McClean), Barry, Livermore, Gibbs – Robson-Kanu (59. Rondón), Jay Rodriguez.

Domácí: Green, Löwe, Cranie, Smith, Williams, Quaner, Mounié

Hosté: Myhill, Yacob, Brunt, Phillips, McClean, Chadli, Rondón

Domácí: Schindler, Schindler, Williams

Hosté: Hegazy, Nyom, Barry, McClean

Roger East. Asistenti: Constantine Hatzidakis, Andy Halliday. Čtvrtý rozhodčí: Lee Mason

John Smith's Stadium, Huddersfield

720p 360p
SESTŘIH Premier League: Huddersfield - West Bromwich 1:0

Nováček z Huddersfieldu vyhrál doma podruhé za sebou, po Manchesteru United si tentokrát vyšlápl na West Bromwich. A to přesto, že po vyloučení Schindlera dohrával více než půlhodinu o deseti. Jediným gólem utkání však zůstala dalekonosná technická střela Van La Parry ze 44. minuty.

Hosté: 30. G. Murray

Domácí: Fabiański – Naughton, F. Fernández (C), Mawson, Clucas (79. Routledge) – Fer, Ki Song-jung, T. Carroll (59. L. Narsingh) – Dyer, T. Abraham, J. Ayew (79. McBurnie).

Hosté: Ryan – Bruno (C), Duffy, Dunk, Bong – Knockaert, Stephens, D. Pröpper, Izquierdo (66. March) – Groß (85. Is. Brown), G. Murray (78. Hemed).

SESTŘIH Premier League: Swansea - Brighton 0:1

Swansea potvrdilo bilanci nejhoršího týmu na vlastním stadionu, z šestí zápasů před svým publikem uhrál velšský celek pouze tři body. O výhře Brightonu rozhodl v 29. minutě Murray, jenž tak navázal na dvougólový střelecký zápis z minulého kola. Skalák a Matějů se nevešli v dresu vítězného týmu ani na lavičku.

1.  Manchester City 12 11 1 0 40:7 34
2.  Manchester Utd. 12 8 2 2 27:6 26
3.  Chelsea 12 8 1 3 23:10 25
4.  Tottenham 12 7 2 3 20:9 23
5.  Liverpool 12 6 4 2 24:17 22
6.  Arsenal 12 7 1 4 22:16 22
7.  Burnley 12 6 4 2 12:9 22
8.  Watford 12 5 3 4 19:21 18