1. února 2015 • 21:00

SESTŘIHY: Arsenal zničil Aston Villu, Chelsea hrála se City 1:1

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

PREMIER LEAGUE - SOUHRN 23. KOLA | Fotbalisté Chelsea remizovali doma s Manchesterem City 1:1, když obě branky padly v závěru prvního poločasu. Chelsea tak dál vede tabulku před druhými Citizens o pět bodů. V brance Chelsea opět chyběl Petr Čech. V základní sestavě nenastoupil ani Tomáš Rosický, jehož Arsenal deklasoval Aston Villu 5:0. Český záložník hrál od 70. minuty.

Už v osmé minutě potvrdil útočník Giroud formu z posledních zápasů a po Özilově povedené přihrávce za obranu vstřelil pátý gól v šesti utkáních. Zdvojnásobit náskok mohl v ještě v prvním poločase Cazorla, trefil však pouze tyč.

V 56. minutě si Giroud a Özil vyměnili role, francouzský fotbalista vyslal bývalého hráče Realu Madrid do šance a německý mistr světa s přehledem překonal gólmana Guzana. Özilovi se proti birminghamskému celku daří, v této sezoně se přímo podílel na čtyřech brankách Arsenalu, a to vždy právě proti Aston Ville.

Poprvé v tomto ročníku Premier League nastoupil Theo Walcott v základní sestavě londýnského týmu a v 63. minutě zvýšil na 3:0. Jedenáct minut nato fauloval Guzan v pokutovém území střídajícího Akpoma, Cazorla penaltu nekopl úplně přesvědčivě, americký brankář ji přesto nedokázal zneškodnit. V nastavení uzavřel na konečných 5:0 obránce Bellerín.

Arsenal potřetí v řadě v lize zvítězil a bodově se dotáhl na čtvrtý Southampton, ten má ale večerní zápas se Swansea k dobru. Aston Villa neskórovala už v šesti utkáních Premier League, což se jí stalo poprvé v historii.

SESTŘIH Premier League: Arsenal - Aston Villa 5:0

Chelsea remizovala se City

Oba celky bojující o titul postrádaly klíčové hráče. Chelsea neměla k dispozici potrestaného Diega Costu ani zraněného Fábregase, City zase scházel Touré, bez kterého není schopné v této sezoně vyhrát.

SESTŘIH Premier League: Chelsea - Manchester City 1:1

Diega Costu zastoupil na hrotu útoku Chelsea Francouz Rémy a ukázal se jako kvalitní náhrada. Ve 41. minutě poslal míč na levé křídlo míč Ivanovič, pohotový Hazard jej levačkou z voleje proměnil v přízemní centr do vápna. Tam sice k míči směřoval obránce Kompany, ale stáhl nohy, aby míč neposlal do vlastní sítě.

Pohromě ale nezabránil, protože dobíhající Rémy zblízka bez potíží dostal svůj tým do vedení. Jenže to nevydrželo ani do poločasové přestávky, neboť chvíli nato se opřel do míče Agüero a španělský záložník Silva tečoval míč do branky.

Ve druhé půli už se hrála taktická bitva a Chelsea si především hlídala remízu a pětibodový násko. Za celý zápas se jen třikrát pokusila o střelu. Manchester City sice v závěru tlačil a bojoval o potřebnou výhru, ale obrana Chelsea v čele s brankářem Courtoisem zůstala pevná.

United si poradili s posledním

Fotbalisté Manchesteru United si poradili s posledním celkem anglické ligy Leicesterem a doma zvítězili 3:1. V tabulce se posunuli na třetí místo před Southampton, který má ale nedělní duel k dobru.

SESTŘIH Premier League: Manchester United - Leicester 3:1

Důležitou výhru vybojoval také Liverpool, který doma porazil 2:0 West Ham a dostal se před něj na sedmou příčku. Gólem se na vítězství podílel Daniel Sturridge, který se vrátil do hry po pětiměsíčním zranění.

SESTŘIH Premier League: Liverpool - West Ham United 2:0

O výhru Manchesteru United se postaraly jeho největší útočné hvězdy. Nejprve se prosadil Van Persie, i když zřejmě v těsném ofsajdu, když si naběhl za obranu a ve skluzu usměrnil Blindovu přihrávku do branky.

Krátce nato nizozemský útočník založil akci, po které střílel Di María a Falcao byl při dorážce důraznější než dva obránci soupeře. Leicester si pak dal vlastní branku a v závěru už jen snížil.

Dalšími dvěma góly se blýskl objev této sezony Harry Kane. Útočník Tottenhamu, který by v červnu neměl chybět na mistrovství Evropy jednadvacítek v Česku, tak pomohl k výhře 3:0 na hřišti West Bromwiche. V této sezoně má na kontě už deset ligových branek.

V prvním poločase duelu mezi Southamptonem a Swansea dominovali domácí, Fabianski ale "Labutě" udržel ve hře. V druhém dějství se nejprve do dvou velkých šancí dostali hosté, Shelvey dokonce trefil tyč. Dvaadvacetiletý záložník se nakonec dokázal prosadit a povedenou dalekonosnou střelou v 83. minutě utkání rozhodl. V závěru měl šanci vyrovnat Mané, obránce hostů Williams ale pohotově zakročil.

Jonathan Walters dokázal jako první hráč Stoke vstřelit v Premier League hattrick, jímž rozhodl o vítězství 3:1 nad Queens Parkem.

Hull - Newcastle 0:3
Branky: 40. Cabella, 50. Sammy Ameobi, 78. Gouffran.

Crystal Palace - Everton 0:1
Branka: 2. Lukaku.

Liverpool - West Ham United 2:0
Branky: 51. Sterling, 8é. Sturridge.

Manchester United - Leicester 3:1
Branky: 27. Van Persie, 32. Falcao, 44. vlastní Morgan - 80. Wasilewski.

Stoke - QPR 3:1
Branky: 21, 34., 90+2. Walters - 36. Kranjcar.

Sunderland - Burnley 2:0
Branky: 20. Wickham, 34. Defoe.

West Bromwich - Tottenham 0:3
Branky: 15. a 64. z pen. H. Kane, 6. Eriksen.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.