Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
20. února 2016 • 15:03

Poprvé v základu a Skalák hned přihrál na gól. Brighton však prohrál

Jiří Skalák přestoupil do Brightonu, který hraje druhou nejvyšší anglickou soutěž
Horváth: Přestupy Plzně nejsou retro. Množství posil ve Spartě bych se bál Horváth: Přestupy Plzně nejsou retro. Množství posil ve Spartě bych se bál
Událost léta ve Zlíně: rekordní přestupová aktivita u vítěze poháru Událost léta ve Zlíně: rekordní přestupová aktivita u vítěze poháru

Český rychlík Jiří Skalák se rozjíždí. Minule odehrál za Brighton čtyři minuty a slavil výhru, teď nastoupil v základní sestavě a přihrávkou připravil jediný gól svého týmu při utkání v Cardiffu. Na body tentokrát Skalákův tým nedosáhl, prohrál 1:4.

Ofenzivní klenot se z Mladé Boleslavi stěhoval na Ostrovy před pár týdny. A pomalu se v novém prostředí rozkoukává a naskakuje na hřiště. Teď poprvé nastoupil v základní sestavě Brightonu, jeho týmu se ale moc nedařilo. V poločase totiž v Cardiffu prohrával 0:3. Trenér v tu chvíli sáhl ke dvěma změnám v sestavě, Skaláka ale na trávníku nechal a on se odvděčil za důvěru.

V desáté minutě druhé půle totiž přesným centrem vyzval ke gólu na 1:3 Stephense. Jinak český fotbalista odváděl práci, která se čekala. Snažil se jezdit na křídle, občas se chytil do ofsajdové pasti. I přes snahu se už Brightonu nepovedlo zápas zdramatizovat, z penalty totiž inkasoval čtvrtý gól a bylo hotovo.

Brighton i přes porážku zůstává na příčkách, z nichž by bojoval v baráži o postup do Premier League. Momentálně je třetí, ale soupeři mají k dobru dohrávky.