26. listopadu 2016 • 15:33

Agüero sestřelil dvěma góly Burnley, Manchester City je v čele

Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla? Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla?
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?

13. KOLO | Útočník Sergio Agüero dvěma góly rozhodl o výhře Manchesteru City v 13. kole anglické fotbalové ligy 2:1 na hřišti Burnley. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly se posunuli do čela tabulky, konkurenti Chelsea a Liverpool ale mají zápas k dobru.

Burnley - Manchester City 1:2

Branky: 14. Marney - 37. a 60. Agüero

Zkušený brankář Paul Robinson dostal poprvé v sezoně šanci v základu Burnley namísto obvyklé jedničky Heatona a ve 14. minutě se podílel na prvním gólu. Jeho dlouhý nákop odhlavičkoval stoper hostů Otamendi pouze k Marneymu a ten střelou z první pohotově zakončil. Dvaatřicetiletý záložník se v Premier League prosadil téměř přesně po sedmi letech.

"Citizens" následně přidali v ofenzivě. Nejprve Touré trefil tyč, o chvíli později už dokázal vyrovnat Agüero. Argentinský kanonýr se prosadil do sítě Burnley poprvé v kariéře a vstřelil branku 29 z 30 týmů, proti nimž v anglické lize nastoupil.

Domácí kouč Sean Dyche navíc musel v závěru prvního poločasu dvakrát střídat, neboť se zranili střelec Marney i Gudmundsson. Ani hosté ale nedohráli bez vynuceného střídání, v druhém dějství se zranil Sterling.

V 60. minutě dokonal obrat po závaru ve vápně domácích druhým gólem Agüero a desátou trefou v sezoně se přiřadil do čela tabulky střelců ke Costovi z Chelsea. V závěru Burnley soupeře zatlačilo, ani Barnesova střela nůžkami ale brankou neskončila a Manchester City vyhrál dva ligové duely po sobě poprvé od září.

1.  Chelsea 32 24 3 5 65:27 75
2.  Tottenham 32 21 8 3 68:22 71
3.  Liverpool 33 19 9 5 69:40 66
4.  Manchester City 32 19 7 6 63:35 64
5.  Manchester Utd. 31 16 12 3 48:24 60
6.  Everton 34 16 10 8 60:37 58
7.  Arsenal 31 17 6 8 63:40 57
8.  West Brom 33 12 8 13 39:42 44