Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
27. dubna 2017 • 22:57

SESTŘIH: Derby City a United bez vítěze. Liverpool dál drží třetí místo

Brno - Ostrava: Baník v euforii! Baroš překonal Melichárka hlavičkou a hosté vedou 2:1 Brno - Ostrava: Baník v euforii! Baroš překonal Melichárka hlavičkou a hosté vedou 2:1
Měli byste odvahu? Navrátil se na MS ze 27 metrů vrhl do bazénu Měli byste odvahu? Navrátil se na MS ze 27 metrů vrhl do bazénu

Fotbalisté Manchesteru City v derby s Manchesterem United uhráli doma jen bezbrankovou remízu. Oba celky tak promarnily šanci na třetí místo v tabulce anglické ligy. Největší radost z výsledku má Liverpool, který na třetím místě drží náskok jednoho bodu před čtvrtým City a dvou před pátým United.

Manchester United

Domácí: Bravo (79. Caballero) – Zabaleta, Kompany (C), Otamendi, Kolarov – Fernandinho, Y. Touré – De Bruyne, Sterling (86. Jesus), Sané (80. Navas) – Agüero.

Hosté: de Gea – A. Valencia, Bailly, Blind, Darmian – A. Herrera, Carrick (C), Fellaini – Mchitarjan (86. Fosu-Mensah), Rashford (90+3. Young), Martial (80. Lingard).

Domácí: Jesus, Garcia, Navas, Sagna, Clichy, Caballero, Fernando

Hosté: Romero, Shaw, Tuanzebe, Young, Fosu-Mensah, Lingard, Rooney

Domácí: Jesus

Hosté: Fellaini, Fellaini (č)

Martin Atkinson

Etihad Stadium, Manchester

Klíčovou postavou duelu byl domácí útočník Sergio Agüero, který byl hodně aktivní, ale žádnou ze svých sedmi střeleckých šancí neproměnil. Už v deváté minutě trefil tyč, ve 32. minutě ho skvěle vychytal brankář David De Gea.

V útoku se ale nedařilo ani United, kteří při absenci svých dvou největších hvězd Zlatana Ibrahimovice a Paula Pogby za celý zápas vyslali jedinou přímou střelu na branku.

720p 480p 360p 240p
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Manchester United 0:0

V 84. minutě pro hosty zdramatizoval zápas Marouane Fellaini, který nejprve dostal žlutou kartu a za 19 vteřin rovnou červenou poté, co hlavou udeřil do obličeje Agüera. Citizens mohli přesilovou hru využít, ovšem gól střídajícího Gabriela Jesuse nebyl uznán kvůli ofsajdu a Agüero v pádu pálil mimo.

United tak jako teprve druhý tým v sezoně nedovolili City doma skórovat a ubránili svou neporazitelnost, kterou natáhli už na 24 ligových zápasů v řadě. Tím vyrovnali své maximum ze sezony 2010/11.