Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN | Úterní 2. kolo anglického Ligového poháru bylo pro českého fanouška atraktivní. Vítěznou a postupovou premiéru si připsal Aleš Matějů z Brightonu, který společně s Jiřím Skalákem slaví po výhře 1:0 postup přes účastníka čtvrté ligy Barnet. Proměněná penalta Matěje Vydry zajistila postup Derby, naopak obránce Daniel Pudil neodvrátil brzké vyřazení Sheffieldu Wednesday. Tomáš Kalas pak z lavičky sledoval porážku Fulhamu, Ondřej Mazuch nebyl u porážky Hullu ani na lavičce.

Český obránce Aleš Matějů si připsal premiérový start za Brighton, když ve vítězném utkání Carabao Cupu proti Barnetu odehrál celý druhý poločas. Letní posila účastníka Premier League tak byla u toho, když James Tilley vstřelil v 53. minutě vítězný gól. Celé utkání pak odehrál na pravé straně zálohy český reprezentant Jiří Skalák .

Vydařené utkání prožil také útočník Matěj Vydra, jenž si v 53. minutě zápasu na hřišti Grimsby Town postavil míč a proměněnou penaltou vystřelil svému týmu postup. Účastník čtvrté nejvyšší soutěže ale svého druholigového soka potrápil.

VIDEO | Fanoušek zachytil proměněnou penaltu Matěje Vydry

Naopak obránce Daniel Pudil dostal v utkání na hřišti druholigového Boltonu žlutou kartu a sledoval, jak jeho tým třikrát inkasuje. Sheffield Wednesday sice dokázal odpovědět dvěma góly Jordana Rhodese, ale porážku 2:3 neodvrátil.

Vyřazení musí skousnout také český stoper Tomáš Kalas z Fulhamu, jenž sledoval domácí porážku 0:1 s třetiligovým Bristolem. Další obránce Ondřej Mazuch pak nebyl ani na lavičce náhradníků, když Hull City s mladíky v sestavě padl na hřišti Doncasteru 0:2.

Z prvoligových favoritů zaváhal pouze Watford, jenž doma překvapivě nestačil na Bristol Rovers a s účastníkem druhé ligy padl těsně 2:3. Z ostatních týmů slaví postup do dalšího kola Crystal Palace, West Bromwich, Bournemouth, Swansea i Leicester.

Výsledky 2. kola Curabao Cupu:

Crystal Palace - Ipswich 2:1, Accrington - West Bromwich 1:3, Aston Villa - Wigan 4:1, Birmingham - Bournemouth 1:2, Brighton - Barnet 1:0 (Jiří Skalák odehrál celý zápas, Aleš Matějů hrál od 46. minuty), Cardiff - Burton 1:2, Carlisle - Sunderland 1:2, Doncaster - Hull 2:0, Fulham - Bristol Rovers 0:1 (Tomáš Kalas byl mezi náhradníky), Grimsby Town - Derby 0:1 (Matěj Vydra odehrál celý zápas a v 53. minutě z penalty rozhodl), Leeds - Newport 5:1, Middlesbrough - Scunthorpe 3:0, Milton Keynes - Swansea 1:4, Norwich - Charlton 4:1, Q.P.R. - Brentford 1:4, Sheffield United - Leicester 1:4, Watford - Bristol City 2:3, Bolton - Sheffield Wed. 3:2 (Daniel Pudil odehrál celý zápas a dostal žlutou kartu), Reading - Millwall 3:1 po prodloužení.

Matěj Vydra trefil první výhru Derby v nové sezoně a dnes mu zajistil postup v poháru

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.