Crotone se Simičem otočilo zápas v Boloni, Inter poprvé ztratil

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Svědík: Baník, nebo Polsko? Pozor, horká je ale pořád i plzeňská stopa!

Boloňa prohrála v 12. kole italské ligy na svém hřišti s Crotone 2:3. Český obránce Stefan Simič odehrál v dresu Crotone celé utkání, boloňský záložník Ladislav Krejčí naskočil do hry z lavičky po poločasové pauze. Fotbalisté Interu Milán na domácím stadionu poprvé zaváhali, remizovali s FC Turín 1:1, bod Interu zachránil střídající Eder. Jeho tým zůstává v sezoně neporažen a z druhého místa ztrácí bod na vedoucí Neapol, jež má k dobru odpolední duel na hřišti Chieva Verona.

V první půli zápasu Crotone s Boloňou viděli diváci v rozmezí sedmi minut tři góly. V 38. minutě napálil Verdi míč z přímého kopu levačkou nechytatelně do brány a totéž předvedl i těsně před přestávkou, jen opačnou nohou. Mezi dva góly domácího střelce se ještě vklínil Budimirův zásah.

Po změně stran dostal Simič v 59. minutě žlutou kartu a jeho tým vývoj utkání otočil. Nejprve srovnal z penalty Trotta a v 70. minutě se podruhé trefil Budimir.

První velkou šanci úvodního poločasu utkání Interu s Turínem měl v 38. minutě slovenský stoper Interu Škriniar, jeho hlavičku ale gólman Sirigu vyrazil. Na druhé straně byl těsně před hvizdem blízko brance Baselli. Neprosadil se ani krátce po změně stran domácí kanonýr Icardi. V 59. minutě už se skóre změnilo a hosté se dostali do vedení, když si Falqué navedl míč do středu a střelou k tyči překonal Handanoviče.

Trenér "Nerazzurri" Spalletti ale měl šťastnou ruku při střídání. Na hřiště poslal deset minut po inkasované brance Edera, který se dalších deset minut nato prosadil po Icardiho přihrávce ve vápně. Italský reprezentant vstřelil premiérový gól v sezoně. V závěru mohl dokonat obrat Vecino, jeho střela však skončila na břevnu.

Italská fotbalová liga - 12. kolo:

Boloňa - Crotone 2:3
Branky: 38. a 45.+1 Verdi - 42. a 70. Budimir, 68. Trotta z pen.

Branky: 39. Romagnoli, 67. Suso

Zápas Lazio Řím - Udine byl odložen kvůli podmáčenému hřišti.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.