31. října 2016 • 23:20

Jankto byl u gólu Udine. Higuaín rozhodl o výhře Juventusu nad Neapolí

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

SOUHRN 11. KOLA | Fotbalisté Juventusu ve šlágru 11. kola italské ligy zvítězili nad třetí Neapolí 2:1 a v čele neúplné tabulky mají náskok pěti bodů na AS Řím, který má nedělní zápas v Empoli k dobru. Rozhodující branku dal dvacet minut před koncem bývalý hráč Neapole Gonzalo Higuaín. Fiorentina, která ve čtvrtek v Evropské lize přivítá Liberec, zvítězila 1:0 na hřišti Boloni. Bodovala v posledních čtyřech zápasech a v tabulce se posunula na šesté místo. Udine remizovalo s FC Turín 2:2. Druhý gól domácího týmu padl v 70. minutě po rohovém kopu Jakuba Jankta.

Udine od 16. minuty prohrávalo po střele Benassiho, ale po hodině hry překonal brankáře hostů Harta hlavou Théréau. Pak poslal od rohového praporku centr do vápna záložník české jednadvacítky, Wague trefil tyč a odražený míč dopravil za čáru Zapata.

Turínský celek ale druhou porážku za sebou nakonec odvrátil, na 2:2 vyrovnal v 78. minutě Ljajič. Jankto nastoupil v základní sestavě domácího mužstva a odehrál 75 minut.

Udine je po remíze třinácté, Turínu patří v tabulce sedmé místo.

Krejčího Boloňa nestačila na Fiorentinu

Boloňa, za niž nastupuje záložník Ladislav Krejčí, získala z posledních šesti utkání jen čtyři body. Juventus se dostal do vedení po 50 minutách. Neapolská obrana neodkopla včas míč do bezpečí a stoper Bonucci zblízka nedal brankáři Reinovi šanci.

Hned vzápětí vyrovnal Callejón, který v této sezoně vstřelil už sedm gólů, stejně jako za celý předchozí ročník Serie A. V 70. minutě se ve vápně hostů míč odrazil k volnému Higuaínovi a argentinský kanonýr rozhodl. Z úcty k týmu, v němž strávil předchozí tři sezony, ani takto důležitý gól neslavil. Turínský celek drží domácí ligovou neporazitelnost s Neapolí už sedm let.

Po půlhodině duelu Boloňa - Fiorentina fauloval ve vápně domácí stoper Gastaldello a obdržel červenou kartu. Penaltu si na starost vzal Kalinič a s přehledem proměnil. Chorvatský útočník se v posledních čtyřech soutěžních duelech prosadil šestkrát. Blízko gólu byl také jeho spoluhráč Iličič, jenž dvakrát trefil brankovou konstrukci.

Fiorentina hrála v sestavě Tatarusanu - Salcedo (55. Tomovič), Rodríguez, Astori - Tello, Vecino, Valero, Milič - Iličič (84. Cristoforo), Bernardeschi (72. Sánchez) - Kalinič.

AS Řím jen remizoval s Empoli

Fotbalisté AS Řím, jedni ze soupeřů Plzně v Evropské lize, uhráli pouze bezbrankovou remízu v Empoli. Druhý celek Serie A zaváhal po čtyřech ligových výhrách v řadě. V tabulce se k němu přiblížily třetí AC Milán na rozdíl jednoho bodu a čtvrté Lazio se ztrátou dvou.

Římané se proti Empoli museli obejít bez Francesca Tottiho, jenž si při tréninku poranil stehno. I bez své legendy se favorit dostával do dobrých příležitostí, nebyl je však schopen proměnit. Sérii zahozených šancí především ve druhém poločase pak korunoval v nastaveném čase Stephan El Shaarway, který z malého vápna trefil pouze brankáře.

Kouč AS Řím Luciano Spaletti nasadil v Empoli sestavu: Szczesny - Rüdiger (68. Jesus), Manolas, Fazio, Emerson (53. Peres) - Salah, De Rossi (83. Perotti), Nainggolan, Paredes, El Shaarawy - Džeko.

Lazio i AC Milán slaví výhry

Druhému římskému celku se naopak dařilo, Lazio zvítězilo nad Sassuolem 2:1 díky brankám Senada Luliče a Cira Immobileho. Druhý jmenovaný se v lize prosadil popáté za sebou. Z hráčů Lazia se takový kousek naposledy povedl Hernánu Crespovi v roce 2001, sám Immobile už ale zažil o gól delší sérii na jaře 2014 v dresu Turína.

AC Milán si nejtěsnějším rozdílem poradil s trápící se Pescarou. O výhře 1:0 nad týmem, který tři body naposledy získal na konci srpna, rozhodl ve 49. minutě Giacomo Bonaventura.

Překvapení se v 11. kole zrodilo na opačném konci tabulky, první vítězství v sezoně si připsali fotbalisté posledního Crotone. Ti porazili hosty z Chieva 2:0 díky proměněné penaltě Marcella Trotty ze závěru prvního dějství a gólu Diega Falcinelliho z konce zápasu.

Hostující celek čeká na výhru už čtyři zápasy, vítězné Crotone si naopak ziskem pátého bodu výrazně pomohlo v boji o záchranu. Od Pescary na sedmnáctém, nesestupovém místě jej dělí dva body.

Inter Milán padl se Sampdorií

Další ze soků českých celků v Evropské lize Inter Milán prohrál se Sampdorií Janov 0:1. Soupeře Sparty ze skupiny K skolil gólem do šatny Fabio Quagliarella.

Ve druhém poločase se sice Inter dostal do několika dobrých šancí k vyrovnání, v nastavení dokonce obránci Sampdorie vykopávali míč z brankové čáry, vedení si však klub z Janova vzít nenechal.

V tabulce se tak Sampdoria dotáhla na svého soupeře se čtrnácti body. Český útočník Patrik Schick zůstal pouze na lavičce.

Kouč Interu Milán Frank de Boer nasadil sestavu: Handanovič - Ansaldi, Miranda, Murillo, Santon - Brozovič, Mário, Banega - Candreva (76. Perišič), Icardi, Éder (76. Palacio).