Schick dal AS Řím gól po minutě a půl na hřišti, Jankto a Krejčí asistovali

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Český útočník Patrik Schick skóroval po 83 vteřinách na hřišti a pomohl fotbalistům Sampdorie Janov k výhře nad druhým týmem italské ligy AS Řím 3:2. Vstřelil nejrychlejší gól střídajícího hráče v této sezoně italské ligy. Blýskli se i další Češi. Jakub Jankto asistoval u vítězné branky Udine proti AC Milán a záložník Boloni Ladislav Krejčí nahrál na gól při remíze s Cagliari. Inter Milán porazil Pescaru 3:0 a v tabulce posunul na čtvrté místo před Lazio. Římané podlehli Chievu Verona 0:1. Neapol jen remizovala s Palermem 1:1a na vedoucí Juventus ztrácí šest bodů.

Pro AS Řím začal duel v Janově se Sampdorií dobře, už v páté minutě se z dorážky prosadil Peres. Ještě do poločasu ale domácí vyrovnali, v 21. minutě se po Murielově centru zprava trefil Praet. Vedení Římanům vrátil v 66. minutě bosenský útočník Džeko a pak už přišla Schickova chvíle.

V 69. minutě jej trenér Giampaolo poslal do hry místo Fernandese a o 83 vteřin později si český forvard po další Murielově přihrávce zpracoval hrudí míč a vyrovnal. Schick dal v této sezoně pět ligových branek, z toho čtyřikrát nastupoval do zápasu jako střídající hráč.

Kolumbijskému reprezentantovi Murielovi se zápas povedl, o dvě minuty později totiž k dvěma asistencím přidal také gól z přímého kopu a dokonal obrat. Sampdoria ukončila sérii šesti utkání bez výhry, naopak AS poprvé po čtyřech vítězstvích padlo.

Juventus vstoupil do zápasu na hřišti Sassuola aktivně a už od deváté minuty vedl, když se po Sandrově přízemním centru trefil Higuaín. Argentinský kanonýr se prosadil v šesti posledních ligových zápasech, což se naposledy v dresu "Staré dámy" povedlo Davidu Trézéguetovi v roce 2005. Francouzský útočník tehdy skóroval dokonce v devíti duelech v řadě.

Higuaín navíc v 25. minutě přihrál na gól Khedirovi. Po změně stran byl blízko zásahu také Dybala, jeho pokus ale skončil na tyči.

Český útočník Patrik Schick pomohl Janovu k výhře nad AS Řím

Jankto pomohl porazit AC Milán

AC Milán se nedotáhl na pohárové příčky. Přestože v Udine vedl od osmé minuty zásluhou Bonaventury, za domácí ještě v první půli vyrovnal Théréau a po změně stran poslal Udine do vedení De Paul, jemuž na rozhodující branku přihrál záložník Jankto. Jeho tým po čtyřech zápasech vyhrál.

Krejčí asistoval, na výhru to nestačilo

Asistenci si připsal také další český fotbalista Krejčí. Po jeho pasu otevřel v Cagliari skóre ve prospěch Boloni Destro. Hosté si ale zkomplikovali situaci v závěru, kdy šli do devíti po vyloučení Vivianiho a Kraftha. Na konečných 1:1 v nastavení vyrovnal Borriello.

Diego Falcinelli se stal prvním fotbalistou Crotone, který zaznamenal hattrick v Serii A. Díky němu

Předposlední Palermo se v Neapoli dostalo do vedení už v šesté minutě, když se po Rispoliho centru hlavou prosadil Nestorovski. Následně byli podle očekávání aktivnější domácí, šance měli Callejón, Mertens nebo Insigne, sicilský celek ale držel gólman Posavec.

Inter je čtvrtý před Laziem

V Miláně otevřel skóre v 23. minutě D'Ambrosio a stal se prvním obráncem Interu, který se v této sezoně gólově prosadil. Ještě před přestávkou pak Perišič předložil míč před branku Máriovi a portugalský mistr Evropy bez problémů zakončil.

Ač se i hosté dostali do několika šancí, Handanovič překonán nebyl a i v druhém poločase zaúřadovali domácí. V 71. minutě přišel na hřiště Éder a o dvě minuty později po Icardiho pasu skóroval. Gól sice neměl být uznán pro ofsajd, sudí Calvarese ale nezasáhl. Éder tak stylově oslavil jubilejní 200. zápas v Serii A.

Lazio mělo od začátku herně navrch a za bezbrankový stav Chievo vděčilo zejména brankáři Sorrentinovi, který si poradil například s dvěma šancemi Parola nebo s Andersonovou střelou.

Hosté se osmělili až v závěrečné desetiminutovce. Nejprve obránce Cacciatore technickým pokusem jen těsně minul Strakoshovu branku, v 90. minutě ale Gobbi předložil míč ve vápně Inglesemu a ten rozhodl o první výhře Chieva na hřišti Lazia po čtyřech letech.

Fiorentina - FC Janov 3:3
Branky: 17. Iličič, 50. Chiesa, 62. Kalinič - 57. a 86. z pen. Simeone, 59. Hiljemark

Sampdoria Janov - AS Řím 3:2
Branky: 21. Praet, 71. Schick, 73. Muriel - 5. Peres, 66. Džeko

Sassuolo - Juventus Turín 0:2¨
Branky: 9. Higuaín, 25. Khedira

Udine - AC Milán 2:1
Branky: 31. Théréau, 73. De Paul - 8. Bonaventura

Lazio Řím - Chievo 0:1