8. února 2017 • 22:49

Další kiks Boloni. Milán dohrával v devíti, přesto vyhrál, slaví i Juventus

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Fotbalisté Juventusu vyhráli v dohrávce 18. kola italské ligy na hřišti předposledního Crotone 2:0. Po čtvrté výhře za sebou úřadující mistři zvýšili náskok v čele tabulky před druhým AS Řím na sedm bodů. Husarský kousek se v druhé dnešní dohrávce povedl AC Milán, který v oslabení po dvou vyloučeních zvítězil 1:0 v Boloni, za niž odehrál celý zápas Ladislav Krejčí.

Ačkoli oba celky figurují na opačných koncích tabulky Serie A, trvalo favorizovanému Juventusu hodinu, než zlomil odpor domácích. Turínský celek poslal v 60. minutě do vedení Chorvat Mario Mandžukič , jenž z úhlu dorazil do sítě míč vyražený brankářem Alexem Cordazem.

Druhý gól přidal o čtrnáct minut později nejlepší střelec Juventusu Gonzalo Higuaín, jenž zužitkoval přihrávku lednové posily z Janova Tomáse Rincóna, jenž absolvoval debut v dresu "Staré dámy". Argentinský reprezentant se trefil pošestnácté v sezoně a jednu branku ztrácí na nejlepšího kanonýra ligy Edina Džeka z AS Řím.

Juraj Kucka stíhá Ladislava Krejčího z Boloni

Boloňa s českým reprezentantem Krejčím vyšla bodově naprázdno z duelu proti AC Milán, ačkoli měla více než půlhodinu dvojnásobnou početní převahu. Už ve 36. minutě se totiž vyfauloval Gabriel Paletta a v 59. minutě dostal druhou žlutou kartu slovenský záložník Juraj Kucka.

Krejčí měl v prvním i druhém poločase slušné šance na skórování, ale v obou případech ho vychytal sedmnáctiletý milánský brankář Gianluigi Donnarumma. Domácí pak minutu před vypršením řádné hrací doby šokoval Mario Pašalič, jenž po průniku Gerard Deulofeua podél brankové čáry vstřelil zblízka jediný gól zápasu.

AC Milán díky vítězství ukončil sérii tří porážek a v tabulce je sedmý o dva body za pohárovými příčkami. Boloni po třetím duelu bez výhry patří čtrnáctá pozice.