a dozvíte se vše jako první.
9. dubna 2017 • 22:55

Neapol vyhrála šlágr na Laziu, Schick pomohl Sampdorii hezkou asistencí

Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Fotbalisté Sampdorie Janov v italské lize remizovali 2:2 s Fiorentinou. Na druhý gól Sampdorie nahrál český reprezentant Patrik Schick. Hráči Pescary vedení trenérem Zdeňkem Zemanem remizovali v záchranářském souboji v 31. kole italské ligy na hřišti Empoli 1:1. Na sedmnáctou příčku zajišťující udržení v Serii A, kterou drží právě Empoli, Pescara stále ztrácí devět bodů. Oba týmy prodloužily sérii bez výhry: Empoli na deset, Pescara na šest utkání. Ve šlágru kola pak Neapol jasně vyhrála na půdě Lazia 3:0.

Schick podruhé za sebou nastoupil v základní sestavě a znovu patřil ke klíčovým hráčům. Už v páté minutě odtáhl obránce a na kolmou přihrávku si naběhl Bruno Fernandes, který otevřel skóre.

V 71. minutě pak za vyrovnaného stavu předvedl Schick hezkou akci po pravé straně a mezi dvěma obránci prostrčil míč na nabíhajícího Rickyho Álvareze, který střelou k tyči přiblížil Sampdorii k výhře. Jenže v poslední minutě srovnal Babacar.

Krejčí byl u porážky, Jankto seděl kvůli kartám

Také Ladislav Krejčí nechyběl v základní sestavě Boloně, ale musel přijmout porážku 0:3 od AS Řím. Tým z metropole se tak znovu přiblížil jistotě druhé příčky. Jeden z gólů vstřelil Edin Džeko, který se tak nadále s 24 zásahy dělí o vedení v tabulce střelců s Andreou Belottim, který jedním zásahem přispěl k výhře FC Turín 3:2 na hřišti Cagliari.

Třetí z českých reprezentantů v Serii A Jakub Jankto tentokrát kvůli kartám nenastoupil za Udine a jen z hlediště sledoval výhru spoluhráčů 3:0 nad Janovem, na jehož lavičce byl český gólman Lukáš Zima.

Crotone se nechce smířit se sestupem a po Chievu zvítězilo i nad Interem Milán 2:1. Rázem tak má na sedmnácté Empoli už jen ztrátu tří bodů. Inter po nečekané ztrátě přišel o šestou příčku, na kterou se posunul městský rival AC po výhře 4:0 nad Palermem.

Higuaín táhl Juventus

Higuaín se znovu ukázal jako kanonýr a po přihrávkách Dybaly a Lichtsteinera rozhodl o výhře mistrovského Juventusu. Argentinský střelec se stal prvním hráčem, který v první sezoně za turínský velkoklub nastřílel minimálně 20 branek, od ročníku 1957/58, kdy se to povedlo Johnu Charlesovi a Omaru Sívorimu. Juventus z posledních 12 zápasů získal 32 bodů. Chievo prohrálo potřetí v řadě.

Empoli vstoupilo do zápasu s Pescarou lépe a v osmé minutě bylo blízko gólu, El Kaddúrí ale trefil tyč. O minutu později však marocký záložník využil Marilungova přiklepnutí a otevřel skóre. Hosté v 31. minutě vyrovnali zásluhou Caprariho, kterému předložil míč Bahebeck, jenž však musel vzápětí střídat kvůli zranění. Oba týmy prodloužily sérii bez výhry: Empoli na deset, Pescara na šest utkání.

Stejným výsledkem skončil i zápas mezi Bergamem a Sassuolem. Hosté vedli od 36. minuty, když Pellegrini ukončil domácí neprůstřelnost Atalanty, jež trvala 524 minut. Za Bergamo ale v druhé půli vyrovnal Cristante, jeho tým potřetí za sebou bodoval a v tabulce je pátý o bod za Laziem Řím. Sassuolo z posledních šesti zápasů získalo jen dva body.

Cagliari - FC Turín 2:3
Branky: 19. Borriello z pen., 90.+5 Han Kwang-song - 33. Ljajič, 39. Belotti, 54. Acquah

Crotone - Inter Milán 2:1
Branky: 18. z pen. a 22. Falcinelli - 65. D'Ambrosio

Udine - FC Janov 3:0
Branky: 20. a 49. De Paul, 31. Zapata

Lazio Řím - Neapol 0:3
Branky: 51. a 90. Insigne, 25. Callejón

1.  Juventus 38 29 4 5 77:27 91
2.  Řím 38 28 3 7 90:38 87