11. února 2016 • 12:05

Robben padl, Šimůnek šel ven. Jako Nizozemec se stydím, zuřil kouč

UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče
Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol

Do duelu s Bayernem Mnichov se výrazně zapsal, ale určitě na to s radostí vzpomínat nebude. Stoper Bochumi Jan Šimůnek totiž na hřišti po svém nástupu vydržel jen 14 minut a poté byl vyloučen. Kvůli hodně teatrálnímu pádu Arjena Robbena. Jeho tým pak v utkání německého poháru vzdoroval soupeři marně a prohrál jasně 0:3. Právě červená karta pro českého obránce rozzuřila trenéra Bochumi.

Robben se za stavu 1:0 pro Bayern  podle známého zaklínadla „kontakt tam byl“ teatrálně svalil na trávník a rozhodčí neváhal. Odpískal penaltu a stopera Bochumi Jana Šimůnka, který do utkání naskočil ve 29. minutě, vyloučil. Bayern sice následnou penaltu neproměnil, ale to nikoho z domácích neutěšilo.

„Pro mě to bylo simulování,“ zlobil se po utkání, které nakonec Bayern vyhrál 3:0, trenér Bochumi Gertjan Verbeek. „Míč byl pryč a Robben se soustředil jen na pád. Jsem Nizozemec a stydím se,“ kritizoval svého krajana.

VIDEO | Robbenův teatrální pád po kontaktu se Šimůnkem

„Takhle Robbena ostatně známe z národního týmu. Byl tam kontakt, ale nebyl to faul a už vůbec ne červená karta. V deseti hráčích nemůžete Bayern porazit,“ štvalo Verbeeka.

Samotný Robben nicméně s trenérem soupeře nesouhlasil. „Byl to jasný faul a on byl posledním hráčem. Jsou tu jasná pravidla,“ tvrdila nizozemská hvězda.

Fanoušci se každopádně přiklonili na Šimůnkovu stranu. „Za tohle červená karta?“ divili se v internetových diskuzích. „Legenda je zpátky,“ rýpli si také do Robbena.

1.  Bayern 25 19 5 1 61:13 62
2.  Lipsko 25 15 4 6 43:28 49
3.  Dortmund 25 13 7 5 54:27 46
4.  Hoffenheim 25 11 12 2 46:25 45
5.  Hertha Berlin 25 12 4 9 34:30 40
6.  Köln 25 9 10 6 37:29 37
7.  Frankfurt 25 10 6 9 25:27 36
8.  Freiburg 25 10 5 10 32:42 35