Hübschman má se Šachtarem Doněck už sedmý ukrajinský titul

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Záložník Tomáš Hübschman získal se Šachtarem Doněck posedmé titul mistra ukrajinské fotbalové ligy. Jeho tým rozhodl o svém čtvrtém triumfu v soutěži za sebou čtyři kola před koncem, když dnes v 26. kole remizoval s dosud druhým Metalistem Charkov 1:1.

Český reprezentant strávil zápas na lavičce náhradníků. Šachtar od konce prvního poločasu prohrával, ale v 84. minutě odvrátil hrozbu druhé porážky v sezoně střídající Ilsinho.

Doněck si tak udržel v čele tabulky patnáctibodový náskok a již nemůže být předstižen. Ukrajinskou ligu ovládl již poosmé. Před Charkov se dostalo o skóre Dynamo Kyjev.

Jednatřicetiletý Hübschman letos zažil se Šachtarem úspěšnou sezonu i na mezinárodní scéně. Jeho tým postoupil do osmifinále Ligy mistrů, v němž nestačil na Borussii Dortmund.