Real předvedl velký obrat! Barcelona smetla Gijon, Suárez dal čtyři góly

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

SOUHRN 35. KOLA | Fotbalisté Barcelony se i po 35. kole španělské ligy udrželi v čele tabulky. Obhájci titulu i díky třem penaltám a čtyřem gólům Luise Suáreze deklasovali Gijón 6:0 a dál vedou o skóre před Atléticem a o bod před dalším madridským týmem Realem. Ten na hřišti Vallecana dotáhl dvougólovou ztrátu a vyhrál 3:2, Atlético doma zdolalo 1:0 Málagu.

Barcelona ve středu dosáhla na hřišti La Coruni drtivého triumfu 8:0, ale doma se proti osmnáctému Gijónu zpočátku trápila. Přestože už ve 13. minutě otevřel skóre hlavou Lionel Messi, po zbytek prvního poločasu outsider odolával.

Katalánce uklidnil až v 63. minutě Suárez a střelou do odkryté branky zakončil týmovou akci. Pro uruguayského kanonýra to byl jubilejní padesátý soutěžní gól v sezoně, což se před ním v "Barce" povedlo jenom Messimu.

Rozjetý Suárez poté zkompletoval hattrick, když během tří minut proměnil dvě penalty. Z třetího pokutového kopu Barcelony se pak prosadil Neymar. Poslední slovo na Camp Nou však v 88. minutě patřilo devětadvacetiletému Suárezovi, jenž skóroval přesnou střelou a zopakoval svůj čtyřbrankový večer proti La Coruni.

Atlético vydřelo výhru

Atlético se proti Málaze trápilo a dlouho nedokázalo překonat brankáře Guillerma Ochou. Jeho neprůstřelnost ukončil až v 62. minutě krátce po příchodu na hřiště útočník Ángel Correa. Díky němu svěřenci trenéra Diega Simeoneho, jenž byl v utkání vykázán na tribunu, v domácí soutěži naplno bodovali popáté za sebou.

Vallecano trápilo slavný Real

Vallecano v úvodu slavnějšího madridského soupeře zaskočilo a po gólech Adriho Embarby a Mikua vedlo po čtvrthodině už 2:0. Jenže za "Bílý balet", kterému chyběl zraněný kanonýr Cristiano Ronaldo, v 35. minutě snížil Bale. Krátce po změně stran vyrovnal hlavou střídající Lucas Vázquez a Velšan Bale v 81. minutě dokonal obrat. Real tak prodloužil ligovou vítěznou šňůru na devět utkání.

"Bale byl dnes fenomenální. Zůstali jsme trpěliví a věděli, že naši hráči mají talent rozhodovat zápasy. Začali jsme mizerně, ale skončili výtečně," prohlásil trenér Realu Zinédine Zidane, kterému se zranil další útočník Karim Benzema.

Oba madridské kluby se dobře naladily na úvodní semifinále Ligy mistrů. Real se v úterý představí na stadionu Manchesteru City, Atlético o den později přivítá Bayern Mnichov.

FC Sevilla ovládl derby a je blíže pohárům

FC Sevilla porazila v 35. kole španělské fotbalové v derby Betis Sevilla 2:0 a ukončila své pětizápasové čekání na výhru v ligovém zápase. Svěřenci Unaie Emeryho si pojistili sedmé místo, které zaručuje postup do kvalifikace Evropské ligy.

Sevilla neměla v posledních týdnech ideální formu, dokonce přišla i o třináctizápasovou sérii domácích výher. V sevillském derby se jí ale síla na vlastním stadionu vrátila a před čtvrtečním prvním zápasem semifinále Evropské ligy proti Šachtaru Doněck po brankách Gameira a Cokeho zvítězila 2:0. Betis tak už na výhru s městským rivalem čeká šest utkání, v žádném z nich navíc neskóroval.

Roli favorita naopak nezvládl Villarreal, další semifinalista Evropské ligy. Východošpanělský tým před čtvrtečním duelem s Liverpoolem pouze remizoval se San Sebastianem 0:0.
Ztráty Villarrealu nevyužil Athletic Bilbao, který až skvělým závěrem zachránil remízu na hřišti Levante.

Baskický tým ještě pět minut před koncem utkání prohrával 0:2, jenže po brankách Susaety a San Josého nakonec získal alespoň bod. Bilbao na Villarreal stále ztrácí pět bodů, Levante zůstává poslední a od sedmnácté Granady ho nyní dělí čtyři body.