2. března 2017 • 23:09

SESTŘIHY: Barcelona přejela Gijón a vede. Atlético i Real braly jen bod

Plzeň - Dukla: V Plzni uctili památku Františka Rajtorala minutovým potleskem Plzeň - Dukla: V Plzni uctili památku Františka Rajtorala minutovým potleskem
Češi nastříleli Švédsku nejvíce branek v historii. Byl to ale jen přátelák, uvidí se za týden, mírní euforii Voráček Češi nastříleli Švédsku nejvíce branek v historii. Byl to ale jen přátelák, uvidí se za týden, mírní euforii Voráček

Drama v La Lize pokračuje. Barcelona v domácím utkání 25. kola španělské ligy deklasovala Gijón 6:1 a dostala se do čela tabulky před Real Madrid, který zachraňoval remízu s Las Palmas až v samotném závěru. „Bílý balet“ má ovšem zápas k dobru, ale zezadu útočí Sevilla, jenž udržela kontakt po domácí výhře nad Bilbaem. Šanci ke zvýšení náskoku na čtvrtém místě tabulky nevyužilo Atlétiko, s nímž získala bod La Coruňa.

Hosté:

Domácí: S. Rico – Mariano, Rami, Mercado, Escudero – Correa (63. F. Vázquez), Kranevitter, Iborra (C), Nasri – Jovetić (78. Ben Yedder), Vietto (78. W. Montoya).

Hosté: Iraizoz (C) – Bóveda (69. Susaeta), Yeray, Etxeita, Saborit – San José, Etxebarria (62. Iturraspe) – Lekue, Raúl García, Muniain (85. Villalibre) – I. Williams.

Domácí: Lenglet, Carriço, Ben Yedder, Soria, Montoya, Ganso, Vázquez

Hosté: Elustondo, Eraso, Iturraspe, Susaeta, Rico, Villalibre, Remiro Gargallo

Domácí: Jovetić, Mariano, Mercado, Nasri, Correa, Kranevitter

Hosté: Susaeta, Etxeita

Ocón – Prieto, Canales

720p 480p 360p 240p
Sevilla – Bilbao: Gól! Jovetič svou penaltu po faulu na Vietta neproměnil, ale z dorážky skóroval Iborra – 1:0

Sevilla – Bilbao: Hostující García měl na hlavě vyrovnání, jenže orazítkoval pouze pravou tyč!

Hosté: 68. Griezmann

Domácí: Lux – Juanfran, A. Arribas, Sidnei, Luisinho (82. Laure) – C. Borges, Mosquera – Fajr, Colak (76. Bergantiños), G. Kakuta (53. F. Navarro) – Andone.

Hosté: Oblak – Vrsaljko, J. Giménez, Godín, Luís – Á. Correa (56. Ferreira-Carrasco), Gabi, Koke (56. Gaitán), Partey – Griezmann, Gameiro (65. F. Torres).

19992 diváků

Domácí v prvním utkání pod vedením nového kouče Pepeho Mela ve španělské lize remizovali s Atléticem Madrid 1:1 a bodovali po sérii čtyř porážek.

Deportivo, které s předchozím trenérem Gaizkem Garitanem zvítězilo naposledy 18. prosince, šlo už ve 13. minutě do vedení. Brankář hostů Jan Oblak poslal míč výkopem přímo k Florinu Andonemu a rumunský útočník toho využil ke snadnému gólu. Osmou trefou v sezoně si pojistil pozici nejlepšího střelce La Coruni. Domácí tým dlouho živil naději na první výhru po sedmi zápasech, ale v 68. minutě vyrovnal Antoine Griezmann.

La Coruňa – Atlétiko Madrid: Krásný gól! Griezmann stál na konci pěkné kombinace a vypálil pod břevno – 1:1

La Coruňa – Atlétiko Madrid: Z toho mrazí. Torres skončil po pádu v bezvědomí, spoluhráči mu vyndali zapadlý jazyk

Hosté: 10. Tana, 56. Viera, 59. K-P. Boateng

Domácí: Navas – Carvajal, Nacho Fernández, Ramos, Marcelo – Kroos, Kovačić (71. James Rodríguez), Isco (66. L. Vázquez) – Bale, Morata (71. Benzema), Ronaldo.

Hosté: Varas – Simón, Lemos, Bigas (27. Artiles), D. Castellano – Mesa – Tana, V. Gómez, Viera (75. Halilović), Jesé – K-P. Boateng (69. Mateo).

63.789 diváků

Real Madrid - Las Palmas: Isco dostal krásnou přihrávku na hraně ofsajdu a otevřel skóre

Real Madrid - Las Palmas: Rychlá odpověď! Tana vyškolil Ramose a parádně vyrovnal na 1:1

Real otevřel skóre v osmé minutě díky Iscovi, který využil přesného Kovačičova pasu za obranu. Hosté však za dvě minuty vyrovnali, když rychlou akci zakončil Tana. Ve 47. minutě domácím výrazně zkomplikoval situaci Gareth Bale, jenž během několika vteřin dostal dvě žluté karty. Velšský útočník nejprve zezadu fauloval Jonathana Vieru a do protihráče ještě při vzájemné potyčce strčil.

Real Madrid - Las Palmas: Hosté dostali spornou penaltu, Ramos se zlobil! Viera ji se štěstím proměnil

Las Palmas začalo dominovat a přesilovku brzy využilo. V 56. minutě Sergio Ramos zahrál v pokutovém území rukou a Viera z penalty šťastně propálil Keylora Navase. Brankář Realu už za tři minuty inkasoval potřetí, když si s ním po úniku pohrál Kevin-Prince Boateng a zakončil do prázdné branky.

Real Madrid - Las Palmas: Navasova hrubka! Boateng zvýšil na 3:1 pro hosty

Madridský tým se mohl brzy vrátit do hry, ale gól Álvara Moraty ještě nebyl uznán kvůli spornému ofsajdu. Favorit přes oslabení dostal Las Palmas pod tlak. Aspoň bod zachránil Realu Portugalec Ronaldo, který během čtyř závěrečných minut nejprve snížil z penalty a pak vyrovnal hlavou.

Real Madrid - Las Palmas: Real dostal penaltu za ruku! Ronaldo ji proměnil a snížil na 2:3

Real Madrid - Las Palmas: Neuvěřitelné! Ronaldo se pověsil do vzduchu a hlavou vyrovnal na 3:3

Sporting Gijón

Domácí: 9. Messi, 11. Rodríguez (vl.), 27. L. Suárez, 49. Alcácer, 65. Neymar, 87. Rakitić

Hosté: 22. C. Castro

Domácí: ter Stegen – Rafinha (74. Roberto), Mascherano, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Denis Suárez, Messi (62. A. Gomes) – L. Suárez (46. Alcácer), Neymar.

Hosté: Cuéllar – Elderson, Babin, Lillo, Rodríguez – Douglas (46. V. Rodríguez), S. Álvarez (78. Vesga), X. Torres, Cases, Burgui (59. Isma López) – C. Castro.

Domácí: Piqué, Iniesta, Cillessen, Digne, Alcácer, Roberto, Gomes

Hosté: Lora, Traoré, Rodríguez, Mariño, López, Vesga, Čop

Domácí: Neymar

Hosté: Burgui, C. Castro, Rodríguez

Camp Nou (Barcelona)

Barcelona - Sporting Gijón: 1:0! Messi si naběhl na přesný centr do a hlavičkou potrestal brankáře

Barcelona - Sporting Gijón: 2:0! Suaréz obešel gólmana a jeho střelu si do sítě srazil obránce

Barcelona se ujala vedení už v deváté minutě. Lionel Messi si naběhl na Mascheranův nákop za obranu a hlavou přehodil vyběhnutého gólmana. Argentinský nejlepší střelec soutěže si připsal 21. trefu v sezoně.

Za další dvě minuty tečoval střelu Luise Suáreze do vlastní branky Juan Rodríguez. Gijón duel na Camp Nou zdramatizoval gólovou dorážkou Carlose Castra, ale ve 27. minutě Uruguayec Suárez domácím vrátil dvoubrankový náskok tvrdým volejem.

Barcelona - Sporting Gijón: Sníženo! Cases trefil nejprve tyč, ale balon do prázdné brány dorazil Castro

Barcelona - Sporting Gijón: 3:1! Suaréz se opřel do padajícího balónu a parádní ranou překvapil Cualléra

I ve druhém poločase hosté třikrát inkasovali. Krátce po pauze střídající Paco Alcácer zužitkoval Messiho přihrávku, v 66. minutě se Neymar blýskl povedeným přímým kopem a těsně před koncem uzavřel skóre tvrdou ranou Ivan Rakitič. Barcelona v La Lize zvítězila popáté za sebou a sérii bez porážky protáhla na 18 zápasů.

Barcelona - Sporting Gijón: 5:1! Neymar parádně zakroutil přímý kop k pravé tyči

Barcelona - Sporting Gijón: 6:1! Rakitič vyslal dělovku pod břevno, na kterou Cuéllar nemohl reagovat

Hosté: 26. Escalante, 90+3. León

Domácí: Rulli – Odriozola Arzallus, Navas, I. Martínez, Berchiche – Prieto (C), Illarramendi, Zurutuza (60. Granero) – Vela (87. Canales), Juanmi, Oyarzabal.

Hosté: Y. Rodríguez – Arbilla, Lejeune, Ramis, Luna – Dani García (C) – León, Escalante (73. Enrich), Rivera, Inuj (55. dos Santos) – Peña (84. Bébé).

Domácí: Toño, Canales, Concha, González, Granero, Bautista, Zaldúa

Hosté: Areitio, Bébé, dos Santos, Dorrio, Enrich, Gálvez, González

Domácí: Zurutuza, Juanmi, Juanmi (č), Illarramendi, Granero

Hosté: León, Lejeune, Lejeune (č), Escalante, Y. Rodríguez, Rivera

Alberto Undiano – Roberto Alonso, Jesús Zancada

Estadio Municipal de Anoeta, San Sebastián

Real Sociedad - Eibar: Juanmi ve vápně hlavičkoval přesně k tyči a domácí vedou 1:0

Real Sociedad - Eibar: Srovnáno 1:1! Escalante po Leónově rohu hlavou poslal míč o zem pod břevno

Real Sociedad - Eibar: Carlos Vela proměňuje nařízenou penaltu!

Hosté: 48. Martin, 74. A. Sanabria

Domácí: Kameni – Miguel Torres, L. Hernández, Demichelis, J. P. Carlos – Camacho, José Rodríguez (76. En Nesyri) – Keko (57. Jony), Fornals, G. Castro (66. Ontiveros) – Charles.

Hosté: Adán – R. Navarro (81. Cejudo), Bruno González, Pezzella, Tosca, Á. Martínez – Brašanac, Pardo (71. Alegría), Martin, Gutiérrez (46. D. Ceballos) – A. Sanabria.

Domácí: Bojko, Duda, En Nesyri, Jony, Llorente, Ontiveros, Santos

Hosté: Giménez, Alegría, Ceballos, Cejudo, Durmisi, Mandi, Petros

Domácí: Miguel Torres, Jony, J. P. Carlos

Hosté: Pezzella, Brašanac, Bruno González, Cejudo, Adán

Alejandro José Hernández Hernández – Teodoro Sobrino Magán, José Enrique Naranjo Pérez

Hosté:

Domácí: Diego Alves – Cancelo, Garay, Mangala, Gayá – Soler, E. Pérez, Parejo – Munir (90+1. Gil), Zaza, Bakkali (80. Latorre).

Hosté: Herrerín – Díaz, Insua, Siovas, Marín (46. Tito) – R. Pérez, A. Martín – Samu García, Unai López (55. El Zhar), Machís – Bueno (73. Guerrero).

Domácí: Santos, Suárez, Doménech, Medrán, Latorre, Mir, Gil

Hosté: Champagne, Tito, Bustinza, Mantovani, Guerrero, Luciano, El Zhar

Domácí: Parejo, Mangala, Zaza

Hosté: Marín, R. Pérez, A. Martín, A. Martín (č)

Bikandi – Huerga, Villate

Mestalla, Valencia

Valencia - Leganés: Gól! Mangala se dostal po rohu do zakončení a na druhý pokus překonal Herrerína

Hosté: 57. Camarasa

Domácí: Ochoa – Cuenca (C), Hongla (71. Vezo), Ingason, G. Silva, Litri (82. Malle) – Carcela-González, Agbo, Wakaso, Pereira (63. Foulquier) – Ramos.

Hosté: Pacheco (C) – Vigaray (59. Femenía), Alexis, Feddal, Hernández – Krstičić (84. Santos), D. Torres – Katai, Camarasa, Ó. Romero – Deyverson (73. I. Gómez).

Domácí: da Silva, Foulquier, Kone, Malle, Ponce, Vezo, Estupinan

Hosté: Ortolá, Ely, Femenía, García, Gómez, Santos, Toquero

Domácí: Carcela-González, Agbo, Litri, G. Silva, Ingason, Cuenca

Hosté: Vigaray, Ó. Romero, D. Torres, Katai, Katai (č), Alexis, Alexis (č)

Ignacio Iglesias Villanueva – Alfonso Costoya Rodríguez, Enrique José Ramos Ferreiros

Hosté: 28. G. Moreno, 32. Piatti

Domácí: Blanco – Mallo, Cabral, Fontàs, J. Castro – Radoja (89. Cheikh Diop), Wass, Díaz – Aspas, Guidetti (46. Sergi Gómez), Sisto (79. Jozabed).

Hosté: Diego López – Navarro (16. Javi López), Ó. Duarte, D. Reyes, Aarón – H. Pérez, Fuego (56. Jurado), David López, Piatti (86. J. A. Reyes) – G. Moreno, F. Caicedo.

Hosté: 2. R. Soriano, 28. Soldado, 75. Borré, 78. Borré

Domácí: Sirigu – Oier, U. García, Vujadinović, C. Clerc – Berenguer, Čaušić, García (61. Olavide), R. Torres – O. Riera (81. Kenan), León.

Hosté: Andrés Fernández – Antonio Rukavina, Musacchio, Álvaro González, J. Costa (66. V. Ruiz) – J. dos Santos, Hernández Cascante, Trigueros, R. Soriano – Bakambu (87. Castillejo), Soldado (69. Borré).

Domácí: Buñuel, Fuentes, De las Cuevas, García, Olavide, Kenan, Mario

Hosté: Ruiz, Iñiguez, Castillejo, Barbosa, Bonera, González, Borré

Domácí: Berenguer, R. Torres, León

Hosté: Soldado, Antonio Rukavina, R. Soriano