SESTŘIH: Real - Barcelona 2:3. Messi rozhodl El Clásico v posledních vteřinách

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Neuvěřitelné! Strhující duel přineslo očekávané El Clásico, Barcelona nakonec na půdě Realu Madrid vyhrála 3:2. Domácí sice po gólu Casemira vedli, ale hosté zápas otočili. Do sprch navíc musel po červené kartě kapitán Realu Sergio Ramos. Přesto dokázal Real zabrat a díky Jamesovi vyrovnal na 2:2. Jenže poslední slovo měla Barcelona. Skvělý Lionel Messi rozhodl duel v 92. minutě.

Hosté: 33. Messi, 73. Rakitić, 90+2. Messi

Domácí: Navas – Carvajal, Nacho Fernández, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Casemiro (70. Kovačić), Kroos – Bale (39. Asensio), Benzema (82. James Rodríguez), Ronaldo.

Hosté: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta (C) – Messi – L. Suárez, Alcácer (70. A. Gomes).

Domácí: Casilla, Rodríguez, Kovačić, Asensio, Morata, Isco, Danilo

Hosté: Cillessen, Suárez, Turan, Mascherano, Digne, Gomes, Aleñá

Domácí: Casemiro, Ramos (č), Kovačić

Hosté: Umtiti, Messi

Alejandro Hernández – Teodoro Sobrino, Miguel Martínez

Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)

Real vstoupil do zápasu lépe a tlak zužitkoval v 28. minutě. Po Marcelově centru trefil Ramos tyč, od níž se míč odrazil ke Casemirovi a brazilský záložník skóroval do prázdné branky. V této sezoně dal tři góly, přičemž vyslal stejný počet střel na bránu.

Vedení domácí udrželi pouze pět minut, poté Messi po Rakitičově přihrávce proběhl s míčem obranou a střelou po zemi překonal gólmana Navase. Patnáctým ligovým gólem v El Clásicu se osamostatnil v čele historické tabulky, v níž se dosud o vedení dělil s Alfredem di Stéfanem.

Ještě v prvním poločase musel opustit hřiště zraněný Bale, kterého nahradil Asensio. Na začátku druhého dějství se zaskvěli oba brankáři. Barcelonský Ter Stegen si poradil s Kroosovou střelou k tyči i Benzemovou hlavičkou, na druhé straně Navas vychytal Alcácera i Piquého.

SESTŘIH La Ligy: Real Madrid - Barcelona 2:3

V 67. minutě předložil Asensio míč ve vápně Ronaldovi, portugalská hvězda ale přestřelila. Na druhé straně vzápětí Navas vychytal Suáreze i Messiho. V 73. minutě už ale nestačil na střelu Rakitiče, který si zasekl míč, obehrál Kroose a zpoza vápna zakončil.

O čtyři minuty později si Real situaci zkomplikoval ještě víc, za faul na Messiho dostal červenou kartu kapitán Ramos. Vzápětí mohl zvýšit vedení katalánského klubu Piqué, Navas ale znovu zasáhl, stejně jako následně proti Messimu.

Hvězdný Lionel Messi musel hrát nějakou dobu v El Clásiku s kapesníkem v puse

Domácímu trenérovi Zidaneovi ale vyšlo střídání, po chvíli na hřišti se prosadil čerstvý Rodríguez. Stalo se tak po přihrávce ze strany od Marcela, který je s devíti asistencemi v této statistice nejlepším obráncem elitních evropských lig.

Přesto nakonec Real nezískal ani bod, protože se ve druhé minutě nastavení po Albově přihrávce trefil podruhé v zápase Messi a vstřelil jubilejní 500. soutěžní gól v dresu Barcelony. Uštědřil jím "Bílému baletu" první domácí porážku v sezoně.

San Sebastian udržel po dvou měsících čisté konto a zvítězil nad La Coruňou 1:0. V tabulce je na pohárové šesté pozici, sedmé Bilbao ale ztrácí jen dva body a má k dobru pondělní duel v Eibaru.

20. Granada 38 4 8 26 30:82 20

Real Madrid - Barcelona: Neskutečný závěr! Messi rozhodl přesnou střelou v posledních vteřinách

Real Madrid - Barcelona: Domácí vyrovnali i o deseti! Po centru Marcela se prosadil James

Real Madrid - Barcelona: Asensio obešel Piquého a pěkně vypálil, Ter Stegen byl pozorný

Real Madrid - Barcelona: James mohl dát další gól! Jeho střelu ale Ter Stegen chytil

Real Madrid - Barcelona: Messi si to užívá! Po další krásném průniku střílel, Navas vyrazil

Real Madrid - Barcelona: Červená pro domácí! Ramos zajel do Messiho a musel ven

Real Madrid - Barcelona: Hosté vedou 2:1! Po krásné kličce se luxusně trefil Rakitič

Real Madrid - Barcelona: Domácí Asensio to vzal tentokrát na sebe, jeho nepříjemnou střelu ale skvělý Ter Stegen lapil

Real Madrid - Barcelona: Tutovka na druhé straně! Suárez pálil z malého vápna, Navas byl famózní

Real Madrid - Barcelona: Superšance domácích! Asensio byl sám, ale špatně hledal Ronalda, ten přepálil branku

Real Madrid - Barcelona: Takhle ne. Ronaldo se pokusil o nůžky, ale vůbec netrefil

Real Madrid - Barcelona: Bernabéu mohl umlčet Piqué! Jeho hlavu ale skvěle vyrazil Navas

Real Madrid - Barcelona: Tutovka hostů! Paco byl úplně sám, ale Navas ho úžasně vychytal

Real Madrid - Barcelona: Neuvěřitelný Ter Stegen! Hostující gólman famózně vychytal Benzemu

Real Madrid - Barcelona: To bylo těsné! Kroos krásně vystřelil, ale Ter Stegen se vyznamenal

Real Madrid - Barcelona: Hosté se zlobí! Chtěli druhou žlutou pro Casemira, kouč Enrique bláznil

Real Madrid - Barcelona: Další Messiho šance! Hostující hvězda ale tentokrát mířila mimo

Real Madrid - Barcelona: Umtiti si drsně vyšlápl na Ronalda! Hostující obránce viděl žlutou

Real Madrid - Barcelona: Parádní rána! Modriče ale vychytal Ter Stegen