+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
21. ledna 2016 • 21:15

United konečně vypudili potížistu Valdése. Kde gólman našel práci?

Autor:
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost CELÝ SESTŘIH: Dukla - Mladá Boleslav 4:1. Pražané udrželi domácí neporazitelnost
Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj! Liberec - Plzeň: Hollweg s Maierem předvedli parádní pěstní souboj!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Býval neodmyslitelnou součástí hvězdné Barcelony. Ve španělském klubu sbíral jednu trofej za druhou. Brankář Víctor Valdés po vypršení smlouvy přestoupil na Ostrovy do věhlasného Manchesteru United. Tam však válčil s trenérem Louisem van Gaalem a po nepříjemném roce konečně našel nové angažmá. Dříve jeden z nejlepších gólmanů světa se stěhuje do belgického Standardu Lutych.Trojnásobného vítěze Ligy mistrů s Barcelonou si do United osobně vyhlédl trenér Louis van Gaal, který ho znal ze společného působení v katalánském klubu. Přestože Valdés dlouho laboroval se zraněným kolenem, nizozemský kouč mu dal důvěru a vyfoukl ho rivalovi z Liverpoolu, který o brankáře měl velký zájem. 

V United byli přesvědčení, že nová akvizice vytvoří spolehlivou dvojici s krajanem De Geou. Vztahy mezi Valdésem a trenérem se však začaly rozpadat už na začátku spolupráce.

Nizozemský tvrďák van Gaal nemohl hvězdného brankáře vystát a dával mu to hodně najevo. Vzájemné spory měly gradovat ve chvíli, kdy Valdés údajně odmítl nastupovat za rezervní juniorku, kde měl získat herní praxi.

Van Gaal ho poté úplně odstavil. Gólman v Manchesteru odchytal jediné celé utkání. Navíc ho kouč nenechal trénovat s týmem a vypakoval ho i ze šatny „Rudých Ďáblů“. Na španělského brankáře nezbylo ani číslo na dresu. 

Valdésova situace byla neúnosná, muselo dojít k přestupu. Někdejšího mistra světa nakonec osvobodil z Van Gaalových spárů belgický Standard Lutych. Aktuálně sedmý tým nejvyšší belgické ligy a pokusí se nastartovat uvadajícího španělského gólmana.

Fotbalové přestupy ONLINE: Sledujte, které hvězdy změní dres >>

 

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze