Kladno porazilo Slavii, zabral Vsetín. WSM ligu stále vedou Karlovy Vary

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Hokejisté Kladna vyhráli ve šlágru 10. kola první ligy doma nad pražskou Slavií 2:0 a posunuli se na druhé místo o bod za vedoucí Karlovy Vary. Energie se udržela v čele díky vítězství v Havířově 1:0 po samostatných nájezdech.

Kladenští Rytíři před 2426 diváky vedli už po 108 vteřinách, kdy otevřel skóre David Tůma. Domácí brankář Lukáš Cikánek nepustil ani jednu z 29 střel Pražanů a podruhé v sezoně udržel čisté konto.

Svou druhou brankou v utkání a celkově osmou v ročníku pojistil výhru Středočechů 17 sekund před koncem při power play do prázdné branky Tůma, který je nejlepší střelcem první ligy. Slavia prohrála potřetí z posledních čtyř utkání.

Ještě vyšší návštěva 2586 příznivců v Havířově za 65 minut hry branku neviděla a dočkala se jich až v nájezdech. V prvních dvou sériích uspěli jen hostující Václav Skuhravý a Jaromír Kverka, pak sice snížil Marek Sikora, ale Jakub Flek ve čtvrté sérii ukončil zápas.

Karlovarský brankář Filip Novotný udržel druhou nulu v sezoně. Domácí Daniel Dolejš při tlaku favorita pochytal 51 střel a připsal si první čisté konto.

Na třetí místo klesl Přerov, který po čtyřech výhrách za sebou neuspěl a prohrál doma s Litoměřicemi 0:2. Severočechy dostal do vedení ve 28. minutě v přesilové hře Vítězslav Bílek a v závěru pečetil výhru Stadionu při power play domácích ve vlastním oslabení Radek Pilař.

Ve druhém utkání za Litoměřice se zaskvěl 34 zákroky a první nulou brankář Tomáš Král mladší. Syn prezidenta svazu v minulé sezoně působil v Chomutově i prvoligové Kadani a v létě byl na testu ve švýcarském celku Ambri/Piotta.

Na čtvrtou pozici spadl Motor České Budějovice, který neprodloužil sérii pěti výher a prohrál v Ústí nad Labem 0:2. Domácí Slovan navázal na středeční vítězství v Havířově (8:4), díky kterému ukončil šňůru pěti proher v řadě.

V úvodu druhé třetiny se domácí radovali po přesilovkové trefě Antonína Melky a v polovině závěrečné části pojistil zisk tří bodů David Merta. Gólman Jakub Soukup potřeboval k první nule v sezoně 37 úspěšných zákroků.

Na Přerov i České Budějovice se bodově dotáhl pátý Frýdek-Místek, který vyhrál v Benátkách nad Jizerou 3:2 v prodloužení. V čase 64:22 o tom rozhodl z trestného střílení Milan Mikulík. Středočeši prohráli počtvrté za sebou.

Třináctý Vsetín teprve podruhé v sezoně naplno bodoval, když zdolal na vlastním ledě před nejvyšší návštěvou kola 2805 diváků poslední Kadaň 2:1. Vzdálil se tak Kadani, která má na kontě pouhé tři body, na osmibodový rozdíl. Třetí výhru z posledních čtyř utkání oslavil Prostějov, který zvítězil v Třebíči 3:1.

Výsledky 10. kola WSM ligy:

Kladno - Slavia Praha 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 2. a 60. D. Tůma. Rozhodčí: Kostourek, T. Veselý - Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 2426.

Přerov - Litoměřice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 28. Bílek, 59. R. Pilař. Rozhodčí: Fiala, Přikryl - Krátký, Zmeškal. Vyloučení: 4:8, navíc J. Veselý (Litoměřice) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1909.

Ústí nad Labem - Motor České Budějovice 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 22. Melka, 50. D. Merta. Rozhodčí: R. Čech, Kopeček - Toman, Coubal. Vyloučení: 3:3, navíc M. Čermák (České Budějovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1963.

Benátky nad Jizerou - Frýdek-Místek 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 12. R. Veselý, 44. Bittner - 15. Kvasnica, 55. Ovčačík, 65. Mikulík z trestného střílení. Rozhodčí: Pražák, Wagner - Jílek, Podrazil. Vyloučení: 11:9. Využití: 0:1. Diváci: 225.

Vsetín - Kadaň 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 4. Janáček, 5. Podešva - 35. Rob. Rozhodčí: Obadal, Skopal - Novák, Bryška. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 2805.

Třebíč - Prostějov 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky: 17. Vodný - 2. a 57. Starý, 7. Rudovský. Rozhodčí: J. Doležal, Kašík - Reich, Maštalíř. Vyloučení: 3:4, navíc Rudovský (Prostějov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1432.

Havířov - Karlovy Vary 0:1 po sam. nájezdech
Branka: rozhodující sam. nájezd Kverka. Rozhodčí: Šutara, Dědek - Kreuzer, Svobodová. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 2586.