Divočina českých brankářů. Furch atakoval nulu, Sedláček dostal bůra

Dominik Furch v brance Omsku září
Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

Necelé tři minuty chyběly českému brankáři Dominiku Furchovi z Omsku k prvnímu čistému kontu v Kontinentální hokejové lize. Bývalý gólman Slavie pomohl Avangardu k vítězství 4:1 v Nižněkamsku, kde ho až na začátku 58. minuty překonal Jeff Taffe. Dvěma asistencemi se na výhře podílel útočník Vladimír Sobotka.

Z vítězství se mohl radovat také reprezentační gólman Alexandr Salák z Novosibirsku. V utkání se Slovanem Bratislava ho překonal ve 38. minutě po přihrávce Václava Nedorosta další český útočník Lukáš Kašpar, ale Sibir díky brance Maxima Šalunova ve slovenské metropoli vyhrál 3:2.

K vítězství nevedla ani branka Tomáše Zohorny, jenž byl jediným střelcem Chabarovsku při porážce 1:2 na ledě Viťazu Podolsk. Pět branek inkasoval Jakub Sedláček, jehož Dinamo Riga podlehlo 0:5 finalistům minulého ročníku CSKA Moskva.

Vedle Sobotky přispěli dvěma asistencemi k výhrám svých týmů také Petr Koukal z Jekatěrinburgu a Jan Kovář z Magnitogorsku.