9. prosince 2015 • 21:24

Radilův gól pomohl Spartaku porazit v KHL Magnitogorsk

Lukáš Radil ze Spartaku Moskva se raduje z gólu v zápase s Dynamem
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy

Gól českého útočníka Lukáše Radila nastartoval hokejisty Spartaku Moskva k obratu v utkání Kontinentální ligy s Magnitogorskem. Tým z ruské metropole ještě dvě vteřiny před koncem normální hrací doby prohrával, ale nakonec zvítězil 3:2 po samostatných nájezdech.

Hostujícímu Metallurgu stačilo 59 sekund k vybudování dvoubrankového náskoku, Zaripovovi přihrál ve 12. minutě v přesilovce na úvodní gól zápasu nejproduktivnější Čech v lize Jan Kovář. Radil snížil v 18. minutě rovněž v početní výhodě, trefil se posedmé v sezoně.

Spartak se pak snažil vyrovnat, v třetí třetině měl drtivou převahu a na Košečkina vyslal 15 střel, ale puk do jeho branky podruhé dopravil až vteřinu před koncem při power play. V nájezdech pak Kovář v druhé sérii neuspěl a o třetí prohře Magnitogorsku za sebou následně rozhodl Wellman.

Kontinentální hokejová liga: Nižnij Novgorod - Čerepovec 3:1, Dinamo Minsk - CSKA Moskva 1:3, Dynamo Moskva - Kazaň 0:2, Petrohrad - Ufa 5:3, Spartak Moskva - Magnitogorsk 3:2 po sam. nájezdech (Radil 1+0 - Kovář 0+1), Viťaz Podolsk - Lada Togliatti 0:2 (Zaťovič 0+1), 19:00 Slovan Bratislava - HK Soči, 20:00 Záhřeb - Jaroslavl.

Témata:  sport, hokej, khl