Skvělý Salák! Novosibirsku vychytal posun do čela konference KHL

Alexander Salák po vítězném utkání
Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla? Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla?
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?

Alexander Salák vychytal hokejistům Novosibirsku výhru 3:1 nad Čeljabinskem a posun do čela Východní konference Kontinentální ligy. Český reprezentační brankář zneškodnil 28 střel hostujícího mužstva, překonal ho jen Maxim Jakuceňa v 36. minutě.

Sibir, který dva předchozí zápasy prohrál, rozhodl o tříbodovém zisku v poslední třetině. Vyrovnaný stav 1:1 zlomil v 45. minutě v přesilovce po rychlé kombinaci Sergej Šumakov, posléze se trefil ještě Damir Žafjarov.

Vedoucí celek Charlamovovy divize Magnitogorsk vyhrál potřetí za sebou. K těsnému vítězství 1:0 v Chabarovsku mu pomohl i český útočník Tomáš Filippi, po jehož přihrávce se v 35. minutě střelecky prosadil kanadský zadák Chris Lee.

Vítěznou sérii prodloužil i Slovan Bratislava pod vedením Miloše Říhy staršího. Na ledě Dinama Riga uspěl 2:1 po nájezdech a vyhrál popáté v řadě, což ho posunulo na poslední postupové místo do play off. Proměněným nájezdem k výhře přispěl i Lukáš Kašpar, naopak Václav Nedorost nedal.