Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
24. února 2016 • 17:07

Salák udržel v play off KHL nulu. Slaví i Furch, Erat dal vítězný gól

Český brankář Alexander Salák udržel v play off KHL čisté konto proti Vladivostoku
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Alexander Salák v druhém osmifinále KHL v brance Novosibirsku neinkasoval a čistým kontem pomohl k druhému vítězství Sibiru nad Vladivostokem 4:0. Druhou výhru v sérii vychytal také Dominik Furch z Omsku, který i díky gólu a asistenci Martina Erata porazil 4:2 Nižněkamsk.

Salák byl v brance Novosibirsku v permanenci, ale se všemi 36 střelami hráčů Admiralu si poradil. K vedení v sérii 2:0 přispěl i útočník Tomáš Vincour jednou nahrávkou.

Erat vstřelil ve 31. minutě třetí gól Avangardu, který se nakonec ukázal jako vítězný. Útočník s dlouholetými zkušenostmi z NHL zvýšil na 3:0 v přesilovce bekhendovou dorážkou z ostrého úhlu poté, co se k němu kuriózně odrazil puk od brusle rozhodčího.

Nižněkamsk se poté dotáhl k Omsku na rozdíl jednoho gólu, ale domácí Nikolaj Lemťugov čtyři sekundy před koncem po Eratově asistenci do prázdné branky pečetil výhru.

Na rozdíl od úvodního vítězného duelu chyběl v brance Jekatěrinburgu Jakub Kovář a Avtomobilist v Magnitogorsku prohrál 0:2. Kovář, jenž měl v lednu zlomený palec na ruce, zůstal na lavičce a jeho náhradník Igor Ustinskij inkasoval ve 43. minutě z hole Oskara Osaly.

Druhý gól přidal do prázdné branky dvě sekundy před třetí sirénou mladší z bratrské dvojice Kovářů Jan a Metallurg srovnal stav série na 1:1.

Další dva zápasy sérií se hrají ve Vladivostoku a Nižněkamsku.