29. listopadu 2016 • 14:05

Kovář jako Mrázek. Den po hvězdě Detroitu zazářil i gólman Čerepovce

Autor:
Jakub Kovář se protáhl a parádně zakročil
TOP VIDEA
Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla? Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla?
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na tenhle zákrok mají asi čeští gólmani patent. V sobotu provětral lapačku protažený Petr Mrázek v Detroitu a jen o den později reprezentační kolega Jakub Kovář z ruského Čerepovce. V obou případech šlo o prakticky totožný zákrok, který nechal soupeře i diváky žasnout. Kovář zastavil mistra světa a hvězdu Petrohradu Vadima Šipačova, SKA přesto vyhrálo 4:3 a český gólman byl v kleci pouhých pět minut...Devětadvacetiletý Šipačov sice letos ve 28 utkáních vstřelil pouze devět branek, jenže k nim přidal také třicet nahrávek a v kanadském bodování KHL se drží na pátém místě. Je také účastníkem tří posledních světových šampionátů, ze kterých si přivezl medaile všech barev. Prostě hvězda.

S Petrohradem je na čele KHL a Čerepovec, druhý nejslabší tým Západní konference, měl být hladkým soustem. A vše tomu od začátku nasvědčovalo. Pět minut vydržel Kovář v bráně a za stavu 0:3 putoval na střídačku, v akci ho vystřídal náhradník Roman Šmirjagin. Přesto si stihl připsat zákrok, který může kandidovat na parádu sezony.

VIDEO: Kovář zmrazil Šipačova

Před Šipačovem se otevřela celá klec soupeře a stačilo rychle a přesně zakončit. Útočník, jenž je narozený shodou náhod právě v Čerepovci, ale narazil. Kovář se natáhl jak jen to dokáže a skryl puk do lapačky. Nádhera. Škoda, že to byla jedna z mála situací, která ho mohla v zápase těšit.

Severstal nakonec celou bitvu zdramatizoval, stáhl dokonce na 2:3, ale nakonec prohrál 3:4. Vítězný gól? Přece Vadim Šipačov...